Kassam Tugayları, rehine operasyonu yapan İsrail Özel Kuvvetleri'ni geri püskürttü - Son Dakika
Dünya

Kassam Tugayları, rehine operasyonu yapan İsrail Özel Kuvvetleri'ni geri püskürttü

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'de İsrail Özel Kuvvetleri'ni geri püskürttü. Yaşanan çatışmada çok sayıda İsrail askeri ölürken 24 yaşındaki İsrailli bir rehine de yaşamını yitirdi.

08.12.2023 16:14  Güncelleme: 19:03
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, işgal altındaki Gazze'de İsrail Özel Kuvvetleri'ni geri püskürttü. İsrailli esirlerin kurtarılması için operasyon düzenleyen İsrail birlikleri ağır zayiat verirken yaşanan çatışmada 24 yaşındaki İsrailli bir rehinenin de yaşamını yitirdiği bildirildi.

İSRAİL ASKERLERİNİ PÜSKÜRTTÜLER

Hamas'tan yapılan açıklamada, İsrail Özel Kuvvetleri'nin Gazze Şeridi'nde gerçekleştirmeye çalıştığı rehine kurtarma girişiminin başarısız olduğu belirtildi. İsrail askerlerinin Kassam Tugayları tarafından geri püskürtüldüğü ve çok sayıda askerin öldüğü açıklandı.

Hamas, Gazze'de rehine operasyonu yapan İsrail Özel Kuvvetleri'ni geri püskürttü

İSRAİLLİ REHİNE ÖLDÜ

İsrail Özel Kuvvetleri'nin Kassam savaşçıları karşısında ağır zayiat verdiği çatışmada, 24 yaşındaki İsrailli bir rehinenin de hayatını kaybettiği öğrenildi. Ölen İsrailli rehinenin isminin Baruch Sahar olduğu ve İsrail'in yayınladığı rehine listesinde yer aldığı ortaya çıktı. Öte yandan çatışmaya ilişkin İsrail ordusundan henüz bir açıklama gelmedi.

Hamas, Gazze'de rehine operasyonu yapan İsrail Özel Kuvvetleri'ni geri püskürttü

İSRAİL'İN GAZZE'Yİ İŞGALİNDE SON DURUM

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail'e 7 Ekim'de kapsamlı operasyon düzenledi. İsrail'de 7 Ekim'deki saldırılarda 310'dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin yaralandığı duyuruldu.

Hamas, Gazze'de rehine operasyonu yapan İsrail Özel Kuvvetleri'ni geri püskürttü

GAZZE'DE CAN KAYBI 17 BİN 748'YE YÜKSELDİ

İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarında 7 bin 112'si çocuk, 4 bin 885'i kadın olmak üzere 17 bin 487 Filistinli öldü. Enkaz altında binlerce ölü olduğu bildiriliyor. İsrail ordusu halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumlarını hedef alarak sivil altyapıyı tahrip ederken, karadan işgal sürecinde 91 askeri öldü. İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te de İsrail güçleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 272 Filistinli hayatını kaybetti.

Hamas, Gazze'de rehine operasyonu yapan İsrail Özel Kuvvetleri'ni geri püskürttü

Çatışmalara 24 Kasım'da 4 günlüğüne verilen "insani arada" 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Öte yandan İsrail binlerce Filistinliyi alıkoyup hapsetmeye devam etti.

Kassam Tugayları, rehine operasyonu yapan İsrail Özel Kuvvetleri\'ni geri püskürttü

Son Dakika Dünya Kassam Tugayları, rehine operasyonu yapan İsrail Özel Kuvvetleri'ni geri püskürttü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (1)

 • Ercan Aral : Bu sivil vatandaşta İsrail'in ihmalkarliği yüzünden ölmüştür. 0 1 Yanıtla
 • İzmir Selçuk'ta 3'ü çocuk 7 düzensiz göçmen yakalandı
  00:51 İzmir Selçuk'ta 3'ü çocuk 7 düzensiz göçmen yakalandı

  İzmir'in Selçuk ilçesinde Sahil Güvenlik Kolluk Destek Timi tarafından tespit edilen bir grup düzensiz göçmenin içinde 3'ü çocuk olan 7 kişi yakalandı. Göçmenler, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

 • Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı
  23:13 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfının 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaşan bir vakıf haline geldiğini belirtti. Erbaş, vakıf bağışçıları için düzenlenen 'Vakıf Buluşmaları' programında yaptığı konuşmada, vakfın Peygamber Efendimizin kurduğu temel üzerinde yükseldiğini ve Osmanlı Devleti döneminde her alanda vakıf açıldığını ifade etti.

 • Gazze'deki mülteci çocuklar için moral etkinliği düzenlendi
  22:53 Gazze'deki mülteci çocuklar için moral etkinliği düzenlendi

  İsrail'in saldırılarının devam ettiği Gazze'nin güneyindeki Refah'ta evlerinden edilmiş ve mülteci kampında yaşayan Filistinli çocuklar ve gençler için moral etkinliği düzenlendi. Mısır Kızılay ekipleri tarafından gerçekleştirilen etkinlikte çeşitli oyunlar oynandı, şarkılar söylendi ve yüz boyama etkinliği yapıldı. Refah kenti, Gazze Şeridi'ndeki en yoğun nüfuslu bölgelerden biri olarak biliniyor.

 • Diyanet İşleri Başkanı: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı
  22:34 Diyanet İşleri Başkanı: Türkiye Diyanet Vakfı 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştı

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı'nın 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaşan bir vakıf haline geldiğini belirtti. Erbaş, vakıfların dünyada iyiliğin yayılması için çalıştığını ve Peygamber Efendimizin kurduğu vakıf müessesesinin İslam medeniyetinin önemli bir unsuru olduğunu vurguladı. Türkiye Diyanet Vakfı'nın kurban vesilesiyle 100'ün üzerinde ülkede 35 milyon insana ulaştığına dikkat çeken Erbaş, gençlerin daha fazla camiye gelmeleri için çaba gösterdiklerini de söyledi.


Advertisement