Hindistan ve Bangladeş'te etkili olan sel, heyelan ve fırtına en az 57 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu! - Son Dakika

Hindistan ve Bangladeş'te etkili olan sel, heyelan ve fırtına en az 57 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu!

22.05.2022 01:05

Hindistan ve Bangladeş'te hafta başından beri etkili olan aşırı yağışlar sel ve heyelan yaşanmasına neden oldu. Bu güne kadar doğal olaylardan en az 57 kişi hayatını kaybetti.

Hindistan basınındaki haberlere göre, Hindistan ve Bangladeş'te görülen sel, heyelan ve fırtınalar, milyonlarca kişinin hayatını olumsuz etkiledi.

850 BİNDEN FAZLA İNSAN ETKİLENDİ

Hindistan'ın Bihar eyaletinde perşembe günü fırtınanın yol açtığı olaylarda en az 33 kişi öldü. Ülkede, afetten en fazla etkilenen bölgelerin başında gelen Bangladeş sınırındaki Assam eyaletindeyse 14 kişi yaşamını yitirdi. Assam'da 850 binden fazla kişi afetten etkilenirken, 90 bini aşkın kişi evlerinden tahliye edilerek geçici barınaklara yerleştirildi.

SON YILLARIN EN ŞİDDETLİ SEL FELAKAETİ

Eyalette çok sayıda ev hasar gördü. Bölgedeki tarım arazileri ve tarım ürünleri ise sellere teslim oldu. Bangladeş'in kuzeydoğusunu sel felaketi vurdu. Bangladeş'in kuzeydoğusunda aşırı yağışlar nedeniyle nehirlerin taşmasıyla son yılların en şiddetli sel felaketi görüldü. Afetten bölgedeki 2 milyon kişi etkilendi. Bangladeşli yetkililer, şimdiye kadar sel felaketi nedeniyle 10 kişinin öldüğünü açıkladı.

Hindistan ve Bangladeş'teki sel, heyelan ve fırtınalarda en az 57 kişi öldü

50 BİN HANENİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ

Ülkenin kuzeydoğusundaki Sylhet kentinde yaklaşık 50 bin hanenin elektriği kesildi. Su seviyesinin düşmemesi nedeniyle bölgeye bir süre daha elektrik verilemeyeceği kaydediliyor. Uzmanlar, küresel ısınmanın yağışları artırması nedeniyle Bangladeş ve Hindistan'da daha şiddetli afetler görülebileceği uyarısında bulunuyor.

YORUMLAR
500
Son dakika: Hindistan'ın Assam eyaletindeki sellerde son 24 saatte 10 kişi hayatını kaybetti Son dakika: Hindistan'ın Assam eyaletindeki sellerde son 24 saatte 10 kişi hayatını kaybetti Bangladeş'te şiddetli yağışların yol açtığı sellerde ölenlerin sayısı 68'e çıktı Bangladeş'te şiddetli yağışların yol açtığı sellerde ölenlerin sayısı 68'e çıktı Son dakika haberleri: Bangladeş'te şiddetli yağışların yol açtığı sellerde ölenlerin sayısı 42'ye çıktı Son dakika haberleri: Bangladeş'te şiddetli yağışların yol açtığı sellerde ölenlerin sayısı 42'ye çıktı
Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Hindistan ve Bangladeş'te etkili olan sel, heyelan ve fırtına en az 57 kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu! - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement