Kıbrıs'ta Lefkoşa Türk ve Rum Belediye Başkanlarının Ara Bölge İncelemesi Rum Basınında - Son Dakika
Dünya

Kıbrıs'ta Lefkoşa Türk ve Rum Belediye Başkanlarının Ara Bölge İncelemesi Rum Basınında

Lefkoşa Türk ve Rum Belediye Başkanları Mehmet Harmancı ve Konstantinos Yorgacis’in BM Kıbrıs Barış Gücü’nün girişimi çerçevesinde ara bölgede yaptığı inceleme Rum basınında da yer aldı.

11.03.2015 12:29
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Lefkoşa Türk ve Rum Belediye Başkanları Mehmet Harmancı ve Konstantinos Yorgacis'in BM Kıbrıs Barış Gücü'nün girişimi çerçevesinde ara bölgede yaptığı inceleme Rum basınında da yer aldı.

Politis gazetesi, Lefkoşa Türk Belediye Başkanı Mehmet Harmancı ve Lefkoşa Rum Belediye Başkanı Konstantinos Yorgacis'in dün ara bölgedeki incelemesini "Harmancı ve Yorgacis Ara Bölgede Birlikte Yürüdü-Kapalı Cikko Caddesi'nde" başlığıyla aktarırken, Alithia gazetesi "Zamanın Durduğu Yerde", Fileleftheros gazetesi "Yeşil Hat'ta Yürüyerek", Simerini gazetesi ise "Harmancı ve Yorgacis'in Ara Bölgedeki Gezisi" başlıklarını kullandı. - LEFKOŞA

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Kıbrıs'ta Lefkoşa Türk ve Rum Belediye Başkanlarının Ara Bölge İncelemesi Rum Basınında - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • UNDP Mukim Temsilcisi: Gazze için barış getirecek bir çözüm umuyoruz
  11:25 UNDP Mukim Temsilcisi: Gazze için barış getirecek bir çözüm umuyoruz

  Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Mukim Temsilcisi Louisa Vinton, uluslararası ilişkilerde yaşanan son gelişmelerin Birleşmiş Milletlerin (BM) çalışmalarına yansıdığını belirterek, 'En kısa zamanda (Gazze için) barış getirecek bir çözüm umuyoruz.' dedi.

 • Grönlandlı kadınlar, Danimarka'ya doğum kontrol cihazlarıyla zorlama davası açtı
  11:21 Grönlandlı kadınlar, Danimarka'ya doğum kontrol cihazlarıyla zorlama davası açtı

  Grönland'daki bir grup yerli kadın, 1960'lar ve 1970'lerde Danimarka'nın ülke nüfusunu azaltmak için kendilerini rahim içi doğum kontrol cihazlarıyla donatmaya zorlaması üzerine Danimarka hükümetine dava açtı. İddia edilen amaç, Grönland'daki nüfus artışını engellemekti. Kadınların avukatı her birinin 300.000 kron talep ettiğini söyledi. Danimarka ve Grönland hükümetleri, Eylül 2022'de program hakkında bir soruşturma başlattı.

 • Samandağ'da meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı
  11:08 Samandağ'da meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı

  Hatay'ın Samandağ ilçesinde meydana gelen 4 büyüklüğündeki depremde, ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. AFAD, Samandağ ilçesinde saat 10.15'te 6 kilometre derinliğinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem, Samandağ, Defne ve Antakya ilçelerinde hissedildi. Vatandaşlar, depremlerden dolayı tedirginlik içerisinde olduklarını belirtti.

 • ABD'de dev kaya parçaları kamyonları ezdi: Şoförler mucizevi şekilde kurtuldu
  11:01 ABD'de dev kaya parçaları kamyonları ezdi: Şoförler mucizevi şekilde kurtuldu

  ABD'nin San Mateo kentinde, bir otobanda seyir halindeki iki kamyon, dev kaya parçalarının düşmesi sonucu adeta ezildi. İlk kaya parçasının düştüğü kamyonun şoförü, hızla aracından atladı. Ancak hemen ardından ikinci bir kaya parçası kamyonun üstüne çarparak onu tamamen ezdi. İkinci kamyon da kaya parçalarının etkisiyle zarar gördü. Her iki kamyon şoförü de mucizevi bir şekilde hayatta kaldı. Yetkililer, olayın yoğun yağış nedeniyle meydana geldiğini belirtti.

 • Kate Middleton, Ameliyat Sonrası İlk Kez Kameralara Yakalandı
  10:37 Kate Middleton, Ameliyat Sonrası İlk Kez Kameralara Yakalandı

  Geçirdiği karın ameliyatı sonrası uzun bir süre ortadan kaybolan Kate Middleton, annesiyle birlikte araç kullanırken kameralara yakalandı. Middleton, Windsor Kalesi yakınlarında annesi Carole'nin aracını kullanırken ön koltukta oturuyordu. Bu fotoğraflar, Middleton'ın uzun bir süredir görünmemesine ve çeşitli komplo teorilerine yol açan bir döneme denk gelmiş.

 • Motosikletle dünyayı gezen kadına tecavüz edenler yakalandı! Kafalarına maske taktılar
  10:30 Motosikletle dünyayı gezen kadına tecavüz edenler yakalandı! Kafalarına maske taktılar

  İspanya'nın turistik kenti Barcelona'da yaşayan Fernando ve Vicente motosikletle yaptıkları dünya turunda Hindistan'da korkunç bir saldırıya uğramış ve 7 kişi genç kadına tecavüz etmişti. Polisin başlattığı insan avında şüphelilerden 3'ü yakalanırken, hakim karşısına çıkan saldırganlar kimlikleri belli olmasın diye kafalarını tamamen kapatan maskelerle poz verdi. Öte yandan mahkemeye çıkan turist çifte Hint makamlar yaklaşık 10 bin euroluk bir tazminat verdi.


Advertisement