Meclis'e Eşekle Geldi - Son Dakika
Dünya

Meclis'e Eşekle Geldi

Meclis\'e Eşekle Geldi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilginç bir protesto eylemine sahne oldu.

16.04.2012 19:02  Güncelleme: 19:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

KKTC'de anamuahalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gazimağusa Milletvekili Arif Albayrak, akaryakıt fiyatlarındaki artışı protesto etmek amacıyla Meclis'e eşek sırtında gitti.

CTP Milletvekili Arif Albayrak, eşek sırtında Meclis'e geldi. Eşeğin boynuna JN 44 yazılı plaka da asan Albayrak, akaryakıta yapılan zamları protesto etti.

Albayrak, Meclis bahçesinde eşek sırtında yaptığı açıklamada, "yolda benzininin bittiğini ve meclise gelmek için çare olarak bunu bulduğunu" ifade ederek, hükümetin politikalarını eleştirdi.

Huysuzlanması üzerine, eşekten inerek açıklamasına devam eden Albayrak, insanların kontak kapatır duruma geldiğini savunarak, "eşeğin dar günde ulaşım aracı olduğunu, Mercedes olmazsa eşeğe de binebileceklerini gösterdiğini" kaydetti. Albayrak, gazetecilerin sorusu üzerine, eyleminin, hükümetin yaptıklarını bir nevi "eşek şakası"olarak nitelediğini belirtti.

Eşeği bir süre meclis bahçesindeki üzüm asmasının altına bağlayan Albayrak, daha sonra Meclis dışına çıkardı ve eylemden dolayı eşeğe de teşekkür etti.

- Meclis Başkanı kınadı-

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Genel Kurul'un açılışında yaptığı konuşmada, Albayrak'ın eyleminin Meclis'e ve milletvekillerine karşı saygısızlık olduğunu belirterek kınadı.

Bozer, Albayrak hakkında gerekli disiplin soruşturmasını başlatacağını söyledi.

Başbakan İrsen Küçük de Albayrak'a, "Yeni aracın hayırlısı olsun" dedi.

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel BaşkanI Mehmet Çakıcı ise eylemi çok anlamlı bulduğunu ve desteklediğini belirtti.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Meclis'e Eşekle Geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024
  00:01 Antalya Diplomasi Forumu 2024

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen "Barış için Yeni Gündem: Barışa Doğru Paradigma Değişimi" başlıklı panelde Birleşmiş Milletler (BM) tarafından geçen yıl temmuzda yayımlanan, üye ülkeleri barış için yeniden taahhütte bulunmaya davet eden "Barış İçin Yeni Gündem" başlıklı politika belgesi...

 • ABD Başkanı Biden, İtalya Başbakanı Meloni'nin saçlarını öptü
  23:22 ABD Başkanı Biden, İtalya Başbakanı Meloni'nin saçlarını öptü

  İtalya Başbakanı Georgia Meloni, resmi ziyaret kapsamında bulunduğu ABD'de, Başkan Joe Biden tarafından Beyaz Saray'da kabul edildi. ABD Başkanı Biden, görüşme sonrası ayaküstü sohbet ettiği İtalya Başbakanı Meloni'nin saçını öptü.

 • İsrail 6 hafta sürecek ateşkesi kabul etti, gözler Hamas'a çevrildi
  23:09 İsrail 6 hafta sürecek ateşkesi kabul etti, gözler Hamas'a çevrildi

  Gazze'ye 7 Ekim'den beri insanlık dışı saldırılarını sürdüren İsrail ve Hamas arasındaki ateşkes görüşmelerinde sona gelindi. ABD'li bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre İsrail, bölgede 6 hafta sürecek bir ateşkesi kabul etti. Yetkili, "Şimdi de Hamas'ın kabul etmesi gerekiyor" ifadelerini kullandı.

 • Senegal'de Cumhurbaşkanı Seçimi Öncesi Eylem Gerçekleştirildi
  22:49 Senegal'de Cumhurbaşkanı Seçimi Öncesi Eylem Gerçekleştirildi

  Senegal'in başkenti Dakar'ın Grand Yoff semtinde, Cumhurbaşkanı Macky Sall'in görev süresinin dolacağı 2 Nisan'dan önce yapılması için eylem düzenlendi. Sivil toplum örgütü FİPPU'nun çağrısıyla toplanan yüzlerce kişi, Valilik izniyle gerçekleşen gösteride Sall karşıtı sloganlar attı. Seçimin 2 Haziran olarak belirlenmesine muhalefet ve sivil toplum tepki göstererek, seçimin 2 Nisan'dan önce yapılmasını istiyor.

 • İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım: Mart ayı sonunda Gazze'ye destek için gemilerle yola çıkacağız
  22:43 İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım: Mart ayı sonunda Gazze'ye destek için gemilerle yola çıkacağız

  İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Gazze'ye destek için gemilerle mart ayı sonunda yola çıkacaklarını belirterek, dünyanın birçok yerinden aktivistlerin ve önemli isimlerin bu gemilerle hareket etmesini sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Yıldırım, İHH'nın yetimleri, çocukları ve kadınları korumak için her savaşta ilk adımı attığını belirtti. Ayrıca, İHH'nın 136 bin yetime baktığını ve Gazze'ye destek için ilk gemiyi 3 milyon dolara satın aldıklarını açıkladı.


Advertisement