Mısır Suriye'deki Büyükelçisini Geri Çağırdı - Son Dakika

Mısır Suriye'deki Büyükelçisini Geri Çağırdı

19.02.2012 14:07
Mısır Suriye'deki Büyükelçisini Geri Çağırdı

Mısır Dışişleri Bakanlığının, Suriye'deki büyükelçisini geri çağırdığı bildirildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığının, Suriye'deki büyükelçisini geri çağırdığı bildirildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Amr Rüşti, kararın, Dışişleri Bakanı Muhammed Kamil Amr'ın Şam'daki Mısır Büyükelçisi Şevki İsmail ile görüştükten sonra alındığını söyledi.

Mısır'ın Şam Büyükelçisi Şevki İsmail'in istişarelerde bulunulmak üzere Kahire'ye çağrıldığı ve ikinci bir duruma kadar Kahire'de kalacağı ifade edildi.

Kararın, Suriye'deki şiddet olaylarının son bulması isteği ile Mısır'ın Arap Birliği ve BM'de yürüttüğü çalışmaların bir parçası olarak alındığı kaydedildi.

Mısır Dışişleri Bakanı Muhammed Kamil Amr, geçen hafta yaptığı açıklamada Suriye'de değişim istemişti.

Arap Birliği üyesi Körfez ülkeleri Suriye'de bulunan büyükelçilerini geri çağırmışlardı.

Tunus ve Libya daha önce Şam'daki büyükelçilerini geri çekmişler ve Suriye büyükelçilerini sınır dışı etmişlerdi. - KAHİRE

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Reuters'tan dikkat çeken iddia: Erdoğan'ın elini güçlendirmek istemeyen Esad görüşme talebini reddetti Reuters'tan dikkat çeken iddia: Erdoğan'ın elini güçlendirmek istemeyen Esad görüşme talebini reddetti Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan tüm dünyaya Suriye mesajı: Operasyonlar devam edecek Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan tüm dünyaya Suriye mesajı: Operasyonlar devam edecek BM, Suriye'ye Babül Hava'dan sınır ötesi yardımların sürmesini istiyor BM, Suriye'ye Babül Hava'dan sınır ötesi yardımların sürmesini istiyor

Son Dakika Dünya Mısır Suriye'deki Büyükelçisini Geri Çağırdı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement