Nijerya'da 30 kişinin öldüğü terör saldırısında bomba yüklü eşek kullanıldı - Son Dakika
Dünya

Nijerya'da 30 kişinin öldüğü terör saldırısında bomba yüklü eşek kullanıldı

Nijerya\'da 30 kişinin öldüğü terör saldırısında bomba yüklü eşek kullanıldı

Nijerya'nın Borno eyaletinde, Boko Haram terör örgütü tarafından düzenlenen ve 30 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda bomba yüklü eşeğin kullanıldığı tespit edildi.

28.09.2020 20:50  Güncelleme: 21:13

Nijerya'da Boko Haram terör örgütü tarafından Borno Eyalet Valisi Babagana Zulum'un konvoyuna düzenlenen saldırıda bomba yüklü eşeğin kullanıldığı belirtildi.

30 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Nijerya'da 26 Eylül tarihinde Borno eyaletindeki Monguno ve Baga bölgeleri arasındaki yolda Eyalet Valisi Babagana Zulum'un konvoyuna terör örgütü Boko Haram tarafından pusu kurulmuştu. Saldırıda 12 polis, 5 asker, 4 sivil Müşterek Görev Gücü personeli ve 9 sivil hayatını kaybetmişti. Vali Zulum ise saldırıdan yara almadan kurtulmuştu.

"ASKERLER EŞEĞİ GÖRÜNCE ATEŞ ETMEYE BAŞLADI"

Saldırı anında konvoydaki araçlardan birinde bulunan bir yetkili, yaptığı açıklamada saldırının bomba yüklü bir eşekle gerçekleştirildiğini aktardı. Askerlerin eşeği görünce ateş etmeye başladıklarını ifade eden yetkili, patlamanın ardından teröristlerin saklandıkları yerden çıkarak konvoya ateş ettiğini belirtti. Yetkili, vali de dahil olmak üzere konvoydaki hiç kimsenin yaralanmadığını ancak bazı araçların kurşunlar nedeniyle hasar gördüğünü açıkladı.

Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Nijerya'da 30 kişinin öldüğü terör saldırısında bomba yüklü eşek kullanıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (3)

  • diyojen: ölmek yanı yok olmak. çalınan her şeye bir da can ekle. Neden ve hangi amaç uğruna bu isyan ve cehennem. İyiler kötülerden gerçekten az mı ki bu dünya bu kadar kirli. MASUMLARIN CEHENLEMİ DÜNYA. Havva ve Ademi affettin bizi de affet de bitsin bu hayat 0 0 Yanıtla
  • Selim: Eşşegi nerden bulmuşlar 0 0 Yanıtla
  • Trabzon: Yaratıcı taktik 0 0 Yanıtla

Advertisement