Rus ordusu Kiev'e hava saldırısı düzenledi - Son Dakika

Rus ordusu Kiev'e hava saldırısı düzenledi

Rus ordusu Kiev\'e hava saldırısı düzenledi
Son Güncelleme: 18.05.2023 07:19

Kiev Şehri Askeri İdaresi tarafından yapılan açıklamada, Rus ordusunun başkent Kiev'e yönelik sabah erken saatlerde hava saldırısı düzenlediği bildirildi. Saldırı sırasında insansız hava araçları (İHA) da kullanıldı. Yangın çıkan bölgelerde hava kuvvetleri tarafından imha edildiği belirtildi.

Ukrayna'nın başkenti Kiev'e yönelik bu sabah Rus ordusu tarafından hava saldırısı gerçekleştirildiği bildirildi.

Kiev Şehri Askeri İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, Rus kuvvetlerinin başkent Kiev'e yönelik sabah erken saatlerde hava saldırısı düzenlediği aktarıldı.

Rus ordusunun mayıs ayında başkente 9. kez hava ve füze saldırısı gerçekleştirdiği ifade edilen açıklamada, "Mayıs ayının başından bu yana başkente art arda dokuzuncu hava saldırısı düzenlendi. Bu kez saldırı, Hazar bölgesinden stratejik bombardıman uçakları Tu-95MS, Tu-160 tarafından, muhtemelen X-101/555 tipi seyir füzeleri ile gerçekleştirildi." bilgisi verildi.

Rus güçlerinin, saldırı sırasında insansız hava araçları (İHA) da kullandığı kaydedilen açıklamada, ön bilgilere göre tüm hedeflerin Ukrayna hava kuvvetlerince imha edildiği belirtildi.

Havada imha edilen füze parçalarının Kiev'in Desnyanski ve Darnytskyi semtlerine isabet etmesi sonucu yangın çıktığı bildirilen açıklamada, "Füzelerin ve İHA'ların tipi ve sayısı ile ilgili nihai veriler yakında Hava Kuvvetleri tarafından açıklanacak." ifadelere yer verildi.

Ukrayna'nın çeşitli bölgelerinde hava saldırısı alarmı çalmaya devam ediyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Rus ordusu Kiev'e hava saldırısı düzenledi - Son Dakika


Advertisement