Tokyo Haneda Havalimanı'nda iki yolcu uçağı çarpıştı, pist kullanıma kapatıldı - Son Dakika

Tokyo Haneda Havalimanı'nda iki yolcu uçağı çarpıştı, pist kullanıma kapatıldı

Son Güncelleme: 10.06.2023 12:30

Tokyo Haneda Havalimanı'nda Thai Airways ve Eva Airways uçakları birbirine temas etti. Olayda herhangi bir yaralanma meydana gelmezken, pist kullanıma kapatıldı.

Tokyo'daki Haneda Havalimanı'nda iki yolcu uçağının birbiriyle temas etmesi sonrası pist kullanıma kapatıldı. Japonya Arazi Altyapı Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı (MLIT); Haneda Havalimanı'nda, Thai Airways ve Eva Airways uçaklarının temas ettiğini açıkladı.

YARALI YOK

Açıklamaya göre iki firmaya ait yolcu uçakları, rule yolu güzergahında tekerlekleri üzerinde hareket halindeyken yerel saatle 11 sularında birbirine dokundu. Thai Airways uçağında 264 yolcu, Eva Airways uçağında ise 207 yolcunun bulunduğu ve söz konusu olayda yaralanma olmadığı aktarıldı.

Tokyo Haneda Havalimanı''nda iki yolcu uçağı çarpıştı

UÇAĞIN KANADI KIRILDI

Devlet Televizyonu NHK'nın haberinde, Thai Airways uçağının kanadının bir kısmının, temas noktası yakınlarında yere düştüğü bildirildi. Eva Airways uçağındaki bir yolcu, yerel basına açıklamasında, "Kalkış öncesi çarpışma etkisini hissettiğini ve Thai Airways uçağının kanadının kenarından kırıldığını" söyledi.

3 BİN METRE UZUNLUĞUNDAKİ PİST KAPATILDI

Sivil Havacılık Bürosu, iki yolcu uçağının, operasyonlarının durdurulduğunu ve olası hasar tespiti için "3 bin metre uzunluğundaki A pistinin kapatıldığını" duyurdu. Japonya'nın en büyük havayollarından All Nippon Airways (ANA) ile Japan Airlines (JAL) firmaları, planlanan bazı seferlerin aksayabileceğini açıkladı.

Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Tokyo Haneda Havalimanı'nda iki yolcu uçağı çarpıştı, pist kullanıma kapatıldı - Son Dakika


Advertisement