Trenin altında 2 bacağını kaybeden adam, 1 kuruş dahi alamadı - Son Dakika

Trenin altında 2 bacağını kaybeden adam, 1 kuruş dahi alamadı

12.11.2021 16:25
Trenin altında 2 bacağını kaybeden adam, 1 kuruş dahi alamadı

Sandor Cs. isimli adam, sigorta şirketinden para alabilmek için trenin önüne atladı. Olayın ardından Sandor Cs'nin şirketten talep ettiği 2.4 milyon sterlin yetkilileri, şüphelendirdi. Adamın kendini bilinçli şekilde trenin önüne attığını ortaya çıkaran sigorta şirketi, ödeme yapmaktan kurtuldu. Adam ise 2 bacağını kaybetmesiyle kaldı.

Macaristan'da yaşayan 54 yaşındaki Sandor Cs. isimli adam, en yüksek poliçeden sağlık sigortası yaptırdı ve sigorta primlerini düzenli olarak ödedi. Ancak daha sonra sigortadan toplu para alma planı yapan adam, 2014 yılında kendisini bir treninin önüne attı. Olay sonucu ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan adamın 2 bacağı da kesildi.

SAVCILIK SORUŞTURMA AÇTI

Kazanın ardından sigorta şirketini arayan Sandor Cs., 2.4 milyon sterlinlik bir tazminat talep etti. Adamın hareketlerinden ve olayın meydana geliş şeklinden şüphelenen sigorta yetkilileri, konuyla ilgili mahkemeye başvurdu. Mahkeme de olayla ilgili soruşturma açtı. 2014 yılından bu yana devam eden soruşturmada önemli gelişmeler yaşandı.

"CAMLARA BASMAMAK İÇİN ZIPLADIM"

Mahkemede olay anını anlatan Sandor Cs., "İstasyonda cam parçaları vardı, onlara basmamak için zıpladım ve raylara düştüm. Kaza da bu sırada gerçekleşti" dedi. Ancak sigorta şirketi yetkilileri, kayıtlarla adamın kendisini bilerek trenin önüne attığını kanıtladı.

HAPİS CEZASI VERİLDİ

Mahkeme heyeti, yıllardır devam eden davayı sonuca bağladı. Buna göre Sandor Cs., isimli adama 2 yıl hapis ve 8 bin sterlinlik para cezası kesildi. Kazadan önce bir şirkette çalışan adam, yaşadığı olayın ardından büyük şirketlere yaptıklarının bedelini ödetmek için hukuk okumaya başladığını söyledi.

YORUMLAR
500

Son Dakika Dünya Trenin altında 2 bacağını kaybeden adam, 1 kuruş dahi alamadı - Son Dakika Dünya


Advertisement