Uçak ile tır, otobanda kafa kafaya çarpıştı - Son Dakika

Uçak ile tır, otobanda kafa kafaya çarpıştı

06.12.2021 10:17

Almanya'da otobana acil iniş yapan tek motorlu uçak ile tır kafa kafaya çarpıştı. Şaşkına uğratan kazada tek motorlu uçağı kullanan pilot hafif yaralanırken, tır şoförü ise kazadan yara almadan şams eseri kurtuldu.

Almanya'daki Schwarzbachtalbrücke adlı otoban son derece ilginç bir kazaya sahne oldu. Ülkenin Fransa sınırında yer alan Pirmasens bölgesindeki otobana acil iniş yapan uçak ile otobandaki bir tır çarpıştı. Kazanın ardından olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

ŞANS ESERİ KİMSEYE BİR ŞEY OLMADI

Tek motorlu uçağı kullanan pilotun hafif yaralandığı, tır şoförünün ise kazadan yara almadan kurtulduğu açıklandı.Ülke basınında yer alan haberlere göre, 72 yaşındaki pilot Almanya'nın Rheinland-Pfalz eyaleti üzerinden Fransa'dan Hollanda'ya doğru uçuyordu.

Bunu da gördük! Uçak ile tır, otobanda kafa kafaya çarpıştı

OTOBAN ULAŞIMA KAPANDI

Dün yaşanan kazanın ardından otoban ulaşıma kapanırken ekipler bölgeye yayılan benzin ve parçaları temizlemek için yoğun çaba harcadı.

Bunu da gördük! Uçak ile tır, otobanda kafa kafaya çarpıştı

KAZANINMALİYETİ 930 BİN TL

Yerel Die Rheinpfalz gazetesinin haberine göre otoban ancak akşam saatlerinde yeniden trafiğe açılabildi. Aynı habere göre, kazanın maliyetinin yaklaşık 60 bin euro (930 bin TL) olduğu açıklandı.

YORUMLAR
500

Son Dakika Dünya Uçak ile tır, otobanda kafa kafaya çarpıştı - Son Dakika Dünya


Advertisement