Ülkesinde tepki gösterilen Yunan Bakan, Erdoğan'ın önünde neden eğildiğini açıkladı - Son Dakika
Dünya

Ülkesinde tepki gösterilen Yunan Bakan, Erdoğan'ın önünde neden eğildiğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan ziyareti sırasında, Yunan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis'in Erdoğan'ın önünde eğilmesi dikkat çekti. Ülkesinde tepki gösterilen Bakan Gerapetritis katıldığı bir televizyon programında ''Erdoğan'ın değil Cumhurbaşkanı Sakelaropulu'nun önünde eğildim. Bir devlet başkanına her zaman gerekli saygıyı gösteririm. Sayın Erdoğan'ı sabah havaalanında karşıladım. Görüntüler ortada.'' ifadelerini kullandı.

07.12.2023 23:37  Güncelleme: 23:42
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Yunanistan'da mevkidaşı Katerina Sakelaropulu ile görüşmesi esnasında Yunan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis'in eğilmesi objektiflere yansıdı. Ülkesinde tepki gören Gerapetritis, katıldığı bir canlı yayında yaptığı açıklamada "Erdoğan'ın değil Cumhurbaşkanı Sakelaropulu'nun önünde eğildim. Bir devlet başkanına her zaman gerekli saygıyı gösteririm. Sayın Erdoğan'ı sabah havaalanında karşıladım. Görüntüler ortada." ifadelerini kullandı.

Ülkesinde eleştirilerin hedefi olan Yunan Bakan, Erdoğan'ın önünde neden eğildiğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin beşinci toplantısı kapsamında resmi ziyarette bulunduğu Yunanistan'da, Cumhurbaşkanı Sakelaropulu tarafından Cumhurbaşkanlığı Merkezinde resmi törenle karşılandı.

Ülkesinde eleştirilerin hedefi olan Yunan Bakan, Erdoğan'ın önünde neden eğildiğini açıkladı

"BİR DEVLET BAŞKANINA HER ZAMAN SAYGI GÖSTERİRİM"

Erdoğan'ın binaya girdiği sırada, Yunan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis'in eğilmesi dikkat çekti. Ülkesinde tepki gösterilen Bakan Gerapetritis sessizliğini bozdu. Katıldığı bir canlı yayında konuşan Gerapetritis, "Erdoğan'ın değil Cumhurbaşkanı Sakelaropulu'nun önünde eğildim. Bir devlet başkanına her zaman gerekli saygıyı gösteririm. Sayın Erdoğan'ı sabah havaalanında karşıladım. Görüntüler ortada." dedi.

Ülkesinde eleştirilerin hedefi olan Yunan Bakan, Erdoğan'ın önünde neden eğildiğini açıkladı
Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Gerapetritis
Ülkesinde tepki gösterilen Yunan Bakan, Erdoğan\'ın önünde neden eğildiğini açıkladı
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Dünya

Son Dakika Dünya Ülkesinde tepki gösterilen Yunan Bakan, Erdoğan'ın önünde neden eğildiğini açıkladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Bursa'da Batan Geminin Kayıp Mürettebatından Birinin Cesedi Bulundu
  16:42 Bursa'da Batan Geminin Kayıp Mürettebatından Birinin Cesedi Bulundu

  Bursa'nın Karacabey ilçesi İmralı Adası açıklarında batan geminin kayıp 4 mürettebatını arama çalışması yürütülen bölgede, deniz yüzeyinde ceset bulundu. Arama çalışmalarının 18'inci gününde İmralı Adası açıklarında arama yapan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı ekipler, su yüzeyinde bir cansız bedene ulaştı. Cansız bedenin kimliği henüz belirlenemedi.

 • Rize Pazar'da çıkan yangında 10 dönüm arazi zarar gördü
  16:38 Rize Pazar'da çıkan yangında 10 dönüm arazi zarar gördü

  Rize'nin Pazar ilçesine bağlı Seslidere köyünde ormanlık alanda çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek 10 dönümlük araziye zarar verdi. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen itfaiye ve Orman Müdürlüğü ekipleri yangını kontrol altına almayı başardı. Yangının çıkış sebebi ise incelemelerin ardından belirlenecek.

 • Avustralya'da Aborjin kökenli bir kişi Müslüman oldu
  16:08 Avustralya'da Aborjin kökenli bir kişi Müslüman oldu

  Avustralya'nın Sydney şehrinde yaşayan Aborjin kökenli Felix Auburn, arkadaş çevresinden etkilenerek İslam dinini araştırdı ve Müslüman oldu. Diyanet İşleri Başkanlığına başvuru yapan Felix için Gelibolu Camii'nde ihtida merasimi gerçekleştirildi. Felix'e ihtida belgesinin yanı sıra İngilizce Kur'an-ı Kerim ve ilmihal kitapları hediye edildi.

 • İngilizlerin çay tutkusunun arkasında ne var?
  15:29 İngilizlerin çay tutkusunun arkasında ne var?

  İngiltere'de çayın günlük hayatta önemi ve çaya tuz eklemenin tartışması. Çayın İngiltere'ye gelişi, vergilerin düşürülmesi ve ulusal efsane yaratma süreci. Çayın farklı kültürlerdeki demleme yöntemleri ve İngilizlerin çayla olan bağı.


Advertisement