Temizlik İşçileri Sertifikalarını Aldı - Son Dakika
Eğitim

Temizlik İşçileri Sertifikalarını Aldı

Temizlik İşçileri Sertifikalarını Aldı

Balıkesir’de Mesleki Eğitim Kursu’nu başarıyla tamamlayan 50 temizlik işleri personeli düzenlenen sertifika töreniyle belgelerini aldı.

17.05.2017 22:13
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir'de Mesleki Eğitim Kursu'nu başarıyla tamamlayan 50 temizlik işleri personeli düzenlenen sertifika töreniyle belgelerini aldı.

Balıkesir Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen ve 208 saat süren "Ev ve kurum temizliği" seminerini başarıyla tamamlayan Balıkesir Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü, Balıkesir Yurt Müdürlüğü ve Hasan Basri Çantay Yurt Müdürlüğü temizlik personelleri sertifika almaya hak kazandı. Temizlik personellerine sertifikalarını dağıtan Balıkesir Kredi Yurtlar Kurumu il Müdürü Yakup Dönmez, "Kurumumuzun hangi bölümünde görev yapıyorsak yapalım, bize verilen görev ve sorumluluk çerçevesinde en iyiyi başarabilmek ve işin sonunda eve gönül rahatlığıyla helal parayla gidebilmek hepimizin hedefidir" dedi.

Düzenlenen törende 50 personelin 208 saatlik bir seminer aldığını ifade eden Dönmez, "Personellerimiz bu semineri büyük fedakarlıklarla tamamlayıp sertifikalarını almaya hak kazandılar. Bütün personellerimi kutluyor, diğer arkadaşlarımıza örnek olmasını istiyorum. Her zaman hedefinizin en iyi olabilmek olması temennisi ile tüm ekip arkadaşlarımı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" şeklinde konuştu. - BALIKESİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Eğitim Temizlik İşçileri Sertifikalarını Aldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Ankara'da öğrencilere suçtan korunma eğitimi verildi
  20:57 Ankara'da öğrencilere suçtan korunma eğitimi verildi

  Ankara İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Akyurt ilçesinde bulunan okullarda öğrencilere jandarmanın görevleri hakkında bilgi vererek, suçtan korunma eğitimi verdi. Eğitim kapsamında siber güvenlik, farkındalık ve kişisel güvenlik tedbirleri de anlatıldı.

 • Belgrad Üniversitesi öğrencilerine Türkçe sertifikaları verildi
  20:11 Belgrad Üniversitesi öğrencilerine Türkçe sertifikaları verildi

  Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da Türkçe kurslarına katılan Belgrad Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencilerine Türkiye'nin Belgrad Büyükelçiliği tarafından sertifikaları verildi. Büyükelçi Hami Aksoy, Türkçe'ye olan ilginin Sırbistan'da özellikle gençler arasında büyük olduğunu belirtti. Ayrıca Türk dizilerinin Sırbistan'da çok izlenmesinin Türkçe'ye olan ilgiyi artırdığını söyledi.

 • AÇÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine tıbbi aromatik bitkilerle eğitim veriliyor
  17:43 AÇÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine tıbbi aromatik bitkilerle eğitim veriliyor

  Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine, tıbbi aromatik bitkilerin gastronomide kullanımını artırarak yeni sağlıklı tatlar elde etmek amacıyla uygulamalı eğitim veriliyor. Bölümün 2. ve 3. sınıf öğrencilerince hazırlanan yemekler, öğretim üyeleri tarafından tat, koku, sunum, tıbbi aromatik bitkinin yemeğe kattığı lezzet, şekil, görünüş ve ağızda bıraktığı his gibi kriterler göz önünde bulundurularak değerlendiriliyor.

 • TÜBİTAK Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışmaları Başladı
  17:39 TÜBİTAK Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışmaları Başladı

  Erzurum Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen TÜBİTAK Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışmaları başladı. Vali Mustafa Çiftçi, açılış programında emeği geçenlere teşekkür etti ve yeteneklerin yanı sıra gayret ve azimin önemine vurgu yaptı. Yarışmada 103 proje yer alıyor ve dereceye girenler perşembe günü açıklanacak.

 • IT Forum CxO, Teknolojinin Geleceğini Bilişim Vadisi'nde Tartışacak
  17:38 IT Forum CxO, Teknolojinin Geleceğini Bilişim Vadisi'nde Tartışacak

  7 Mart 2024 tarihinde düzenlenecek olan IT Forum CxO, teknolojinin önde gelen isimlerini bir araya getirecek. 'Geleceği Şekillendirmek' ana temasıyla düzenlenecek etkinlikte, 500'den fazla üst düzey yöneticinin bir araya gelmesi bekleniyor.

 • Erzurum'da Kız Öğrenciler Arası Hafızlık Yarışması Doğu Anadolu Bölge Finali
  17:25 Erzurum'da Kız Öğrenciler Arası Hafızlık Yarışması Doğu Anadolu Bölge Finali

  Erzurum'da, Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilahiyat ve İslami ilimler fakültelerince düzenlenen Kız Öğrenciler Arası Hafızlık Yarışması Doğu Anadolu Bölge Finali gerçekleştirildi. Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Kültür ve Gösteri Merkezi'nde yapılan programda, Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki 7 üniversitenin birincisi yarıştı. Finalde, Atatürk Üniversitesi öğrencisi Senanur Çelik birinci oldu. Vali Mustafa Çiftçi, hafızlık yarışmasının tüm fakülteleri kapsamasını istediğini belirtti.

 • Besni İlçesinden 36 Öğrenci Mardin ve Şanlıurfa'ya Kültür Gezisine Katıldı
  17:14 Besni İlçesinden 36 Öğrenci Mardin ve Şanlıurfa'ya Kültür Gezisine Katıldı

  Adıyaman'ın Besni ilçesinden 36 öğrenci, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen 'Birlikte Eğlen, Sevin, Neşelen, İlerle (BESNİ) Projesi' kapsamında Mardin ve Şanlıurfa illerine kültür gezisine katıldı. Besni Kaymakamı Çağlar Partal tarafından uğurlanan öğrenciler, tarihi ve turistik yerleri gezip farklı bir deneyim yaşadı.

 • Kayseri'de Özel Çocuklarla Hayatı Paylaşma Etkinliği Gerçekleştirildi
  16:59 Kayseri'de Özel Çocuklarla Hayatı Paylaşma Etkinliği Gerçekleştirildi

  Erciyes Üniversitesi ve ZİÇEV tarafından düzenlenen 'Özel Çocuklarımızla Hayatı Paylaşıyoruz' etkinliği Kayseri'de gerçekleştirildi. Türkiye Özel Sporcular Federasyonu Asbaşkanı Osman Akdemir, etkinlikte yaptığı konuşmada, özel çocukların birçok alanda başarılı olabileceğini vurguladı. Etkinlikte, dünya şampiyonu özel sporcu Ebru Acer ve milli masa tenisi sporcusu Özge Yılmaz gösteri maçı yaptı. Program, plaket töreniyle sona erdi.

 • Erasmus+ Projesi ile Kültürel Mirasın Dijital Oyunlarla Aktarımı İçin İş Birliği Geliştiriliyor
  16:49 Erasmus+ Projesi ile Kültürel Mirasın Dijital Oyunlarla Aktarımı İçin İş Birliği Geliştiriliyor

  Erasmus+ Ana Eylem 2 Yükseköğretim için İş Birliği Ortaklıkları (KA220-HED) çağrısı kapsamında desteklenmeye değer görülen 'Innovative Tools to Digitize The East and West Cultural Heritage: A Digital Game Design Methodology Guide' projesi, somut ve somut olmayan kültürel mirasın dijital oyunlarla aktarımı için etkin iş birliği geliştirmeyi hedefliyor. Proje kapsamında, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılış toplantısına ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kürşat Bora Çarman da katılarak bir açılış konuşması yaptı. Proje, dijital oyun tasarımlarının kullanılmasıyla somut ve somut olmayan kültürel mirasın geleceğe aktarılmasını amaçlamaktadır. Projenin paydaşları arasında ESOGÜ'nün yanı sıra Eskişehir Teknik Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Universita' Degli Studi Di Firenze, Polythecnic University of Catalonia, Azerbaycan Mimarlık ve İnşaat Üniversitesi Bakü Azerbaycan, Non Formal Education For Youth Gençlik için Yaygın Eğitim Derneği Ukrayna ve Fırsat Eşitliği ve Sürdürülebilir Gelecek Derneği yer almaktadır. Projenin ikinci toplantısı ise Mayıs ayında İspanya'da gerçekleştirilecektir.

 • Zonguldak'ta bir velinin öğretmene saldırısına tepki
  16:14 Zonguldak'ta bir velinin öğretmene saldırısına tepki

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde bir velinin öğretmene yaptığı saldırı, eğitim sendikalarının tepkisini çekti. Türk Eğitim-Sen, Eğitim-İş ve Eğitim-Bir-Sen üyeleri, saldırıyı kınayan bir açıklama yaparak öğretmenin yanında olduklarını belirtti.

 • MSKÜ ve Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında Ramazan Ayı'nda öğrencilere yemek ikramı protokolü imzalandı
  16:11 MSKÜ ve Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında Ramazan Ayı'nda öğrencilere yemek ikramı protokolü imzalandı

  Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) ile Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında '2024 Yılı Ramazan Ayı Döneminde Öğrencilere Yemek İkramı Protokolü' imzalandı. Protokol kapsamında, MSKÜ'de eğitim gören öğrencilerin iftar yemeği Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından karşılanacak. MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, protokolün öğrencilere katkı sağlamasını ve Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne teşekkürlerini iletti.

 • Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde Yeni Medya ve İletişim Bölümü Açıldı
  16:10 Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde Yeni Medya ve İletişim Bölümü Açıldı

  Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) kararıyla Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Yeni Medya ve İletişim Bölümü açıldı. Üniversiteden yapılan açıklamada, bölümün 2024-2025 akademik yılında yeni öğrenci alımı yapacağı belirtildi. Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, bölümde nitelikli yeni medya ve iletişim uzmanlarının yetiştirileceğini vurguladı.


Advertisement