Valilik, okulda yaşanan şiddet olayıyla ilgili soruşturma başlattı - Son Dakika
Eğitim

Valilik, okulda yaşanan şiddet olayıyla ilgili soruşturma başlattı

Muğla Valiliği, Milas Sakarya İlkokulu'nda yaşanan öğrenciye yönelik şiddet olayıyla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı.

28.11.2023 15:44  Güncelleme: 15:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Milas'ta okul müdür yardımcısı Mehmet Serkan G.'nin 1'inci sınıf öğrencisi E.S.'yi (6), havaya kaldırıp fırlattığı olayın ardından Muğla Valiliği'nden, konuyla ilgili açıklama yapıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Açıklamada, "28.11.2023 tarihinde ulusal ve yerel basında yer alan 'Milas Sakarya İlkokulu'nda öğrenciye yönelik şiddet' konulu haberle ilgili olarak, Valiliğimizce konunun aydınlatılması amacıyla çok yönlü inceleme ve soruşturma başlatılmış olup süreç hassasiyetle takip edilmektedir" ifadelerine yer verildi.

6 yaşındaki çocuğa bu yapılır mı? Tepki çeken görüntü sonrası valilik soruşturma başlattı

"NASIL BİR İNSAN, NASIL BİR EĞİTİMCİ?"

Olayın ardından başlattıkları hukuki sürecin takipçisi olacaklarını belirten anne S.Ö.S., "Oğlum, müdür yardımcı tarafından kaldırılıp, 1,5 metre kadar yükseklikten beton zemine fırlatılmasıyla sırtüstü düşmüş. Sırtı morardı ve iki gün yürüme güçlüğü çekti. Bu insanlıktan yoksun kişi tarafından yerde acılar içinde ağlayarak bırakıldı ve hayatına kastedildi. Bu durum arkadaşlarının korku dolu bakışları önünde gerçekleşti. Nasıl bir insan, nasıl bir eğitimci ona emanet edilmiş 6 yaşında bir çocuğun hayatına kastedebilir?" dedi.

6 yaşındaki çocuğa bu yapılır mı? Tepki çeken görüntü sonrası valilik soruşturma başlattı

"İMZA KAMPANYASI BAŞLATTIK"

"Çocuklarımızın her gün bu şiddet failiyle yan yana eğitim almaya zorlanması hukuka aykırıdır" diyen S.Ö.S., şöyle devam etti: "Kamera görüntülerinde olaya tanık olan çocukların korku dolu bakışları görülüyor. Bu durumda şiddet failiyle, mağdurların aynı ortamda eğitim alması kabul edilebilir mi? Bu ortamda sağlıklı bir eğitim almaları mümkün mü? Bu şiddet faili şahıs okula döndüğü günden beri çocukların güvenliği için okuldan ayrılamıyorum. Oğlum, arkadaşlarını ve öğretmenini sevdiği, alıştığı için önerilen 'okul değişikliğini' reddediyorum. Çünkü oğlum, ne acıdır ki bir eğitimci tarafından fiziksel ve psikolojik şiddete uğradı, hayatına kastedilen bir durumla karşı karşıya kaldı. Daha fazla psikolojisinin bozulmasını istemiyorum. Bu kapsamda internet üzerinden 'Okulda Şiddete Son' imza kampanyası başlattık. İmza kampanyamıza destek veren duyarlı insanlar hep yanımızdaydı ve destek olmaya devam ediyorlar. Çocuğuma bunu yapan kişi öğretmenlikten menedilinceye kadar durmayacağıma, şerefim üzerine söz veriyorum."

Valilik, okulda yaşanan şiddet olayıyla ilgili soruşturma başlattı
Kaynak: DHA

Son Dakika Eğitim Valilik, okulda yaşanan şiddet olayıyla ilgili soruşturma başlattı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Adana'da 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Renkli Su Korteji
  13:48 Adana'da 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda Renkli Su Korteji

  Adana'da düzenlenen 12. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri kapsamında, Seyhan Nehri'nde renkli su korteji gerçekleştirildi. Kano, paddle board ve kürek takımları ile Büyükşehir Belediyesinin gondollarının yer aldığı kortejde, görsel şölen oluşturmak için renkli dumanlar kullanıldı. Halk oyunları ekipleri de nehirde kurulan platformda gösteri yaparken, vatandaşlar korteji cep telefonlarıyla kaydetti.

 • Türkiye'de Çince öğrenme talebi artıyor
  13:26 Türkiye'de Çince öğrenme talebi artıyor

  Üniversite öğrencisi Meryem Nur Taşçıova'nın lise yıllarından bu yana bir hayali vardı: Çince öğrenmek. Türkiye'de son yıllarda Çince öğrenenlerin sayısında hızlı bir artış yaşanıyor. Çin'in ekonomik beklentileri ve modernleşme alanındaki başarıları, Çinceye olan ilginin nedenleri arasında yer alıyor. Türk-Çin Kültür Derneği, Çince dil kurslarına yönelik talepte kayda değer artışa tanık oldu.

 • Türkiye'de Çince Öğrenme Talebi Artıyor
  13:16 Türkiye'de Çince Öğrenme Talebi Artıyor

  Türkiye'de son yıllarda Çince öğrenenlerin sayısında hızlı bir artış yaşanıyor. Üniversiteler daha fazla öğrenci ve öğretmen kontenjanı açarken, Türk-Çin Kültür Derneği de dil kurslarına yönelik talepte kayda değer artış görüyor.

 • Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi Öğrencileri Ağırlıyor
  12:39 Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi Öğrencileri Ağırlıyor

  Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi, ana sınıfı ve ilkokul öğrencilerini misafir ederek müzik enstrümanlarını tanımalarına fırsat sağlıyor.

 • Müzik, çocukların matematik zekasının gelişimine katkı sağlıyor
  12:34 Müzik, çocukların matematik zekasının gelişimine katkı sağlıyor

  Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Levent Öztürk, müziğin çocukların matematik zekasının gelişimine katkı sağladığını belirtti. Öztürk, müziğin insan sağlığını ve beynin gelişimini olumlu etkilediğini ifade ederek, müzik terapinin her yaş grubunda uygulanabildiğini ve tıbbın diğer alanlarıyla kullanıldığını söyledi.

 • Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi Minik Öğrencileri Ağırlıyor
  12:11 Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi Minik Öğrencileri Ağırlıyor

  Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası Eğitim ve Çalışma Merkezi, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerini misafir ederek çocukların müzik aletlerini tanımalarına fırsat sağlıyor.

 • İlk Türk Astronotun Uzaya Gitmesiyle Astronotluk Çocuklar İçin Hayal Olmaktan Çıktı
  12:00 İlk Türk Astronotun Uzaya Gitmesiyle Astronotluk Çocuklar İçin Hayal Olmaktan Çıktı

  Sakarya'nın Serdivan ilçesinde bulunan Planetaryum, çocukların ilgi odağı haline geldi. Ücretsiz olarak hizmet veren Planetaryum, uzayı öğrenmek isteyen çocukların ilgisini çekiyor. İlk Türk astronot Alper Gezeravcı'nın uzaya gitmesiyle birlikte astronotluk hayali kuran çocukların sayısı arttı.

 • Mersin'de Uluslararası Çocuk Festivali Başladı
  09:47 Mersin'de Uluslararası Çocuk Festivali Başladı

  Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği Uluslararası Çocuk Festivali, kent merkezi ve Tarsus'ta başladı. Festival kapsamında çocuklara çeşitli etkinlikler ve gösteriler sunulacak.

 • Muğla'da İlkokullar Arası Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Yapıldı
  09:05 Muğla'da İlkokullar Arası Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Yapıldı

  Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde gerçekleştirilen ilkokullar arası Akıl ve Zeka Oyunları İlçe turnuvasında öğrenciler büyük gayret sarfetti. Dereceye giren öğrencilere madalya ve ödüller verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, dereceye giren öğrencilere başarılar diledi.


Advertisement