3 günde 6 binden fazla öğrenci başvurdu! Mansur Yavaş "Üniversite Ankara'da okunur" sözünün hakkını verdi - Son Dakika

3 günde 6 binden fazla öğrenci başvurdu! Mansur Yavaş "Üniversite Ankara'da okunur" sözünün hakkını verdi

28.09.2021 11:38

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Üniversite Ankara'da okunur" sözleriyle çağrı yaptığı öğrenciler için elini taşın altına soktu. Yavaş, üniversiteyi okumak için Başkent'e gelen ancak konaklama sorunu yaşayan öğrencileri; Şefkat Evleri, kiralanan otel ve yurtlara yerleştirmeye başladı. Yavaş'ın başlattığı projeye yoğunluk fazla, 3 günde 6 bin öğrenci başvurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, öğrenci dostu uygulamalarına hız kesmeden devam ediyor. Yavaş, "Üniversite Ankara'da okunur" çağrısının ardından üniversiteyi kazanarak Başkent'e gelen öğrencilerin en temel ihtiyaçlarının başında yer alan barınma sorununu da çözmek için Büyükşehir Belediyesi'nin imkanlarını seferber etti.

Ankara'ya üniversite okumak için gelen ancak kalacak yer sorunu yaşayan öğrencilerle kayıt işlemlerinin yapıldığı Konferans Salonu'nda bir araya gelen Yavaş, "İnşallah kimseyi açıkta bırakmayacağız. Belediyenin diğer işlerini bir kenara bıraktık önceliğimiz öğrencilerimiz. Bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi de sizin anne ve babanızdır" dedi.

ÜÇ GÜNDE 6 BİNDEN FAZLA BAŞVURU

Geçici konaklama işlemleri Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile Zabıta Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda yürütülürken, 3 günde 6 binden fazla başvuru yapıldı.

Gelen yoğun talep üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, AŞTİ'de karşıladığı birçok öğrencinin dışında Başkent 153 üzerinden başvuruda bulunarak Ankara'ya gelen öğrencileri Konferans Salonu'nda ağırlayarak kayıt işlemlerini yapıyor. Başkent'teki tarihi ve kültürel yerler başta olmak üzere ulaşım hakkında bilgilendirilen öğrenciler; Şefkat Evleri, kiralanan otel ve yurtlara Büyükşehir Belediyesinin araçlarıyla götürülerek yerleştiriliyor.

"BUNDAN SONRA ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DE SİZİN ANNE VE BABANIZDIR"

Konferans Salonu'nda öğrenci ve velilerle sohbet eden Yavaş, Başkent'te okumaya gelen ve barınma sorunu olan öğrencilerin yanında olmaya devam edeceklerini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Ankara'daki bütün oteller, yurtlar veya yurt olabilecek yerlerin hepsine ulaşmaya çalışıyoruz. Belediyemizin elinde olan yerleri de tamamlamaya çalışıyoruz. İnşallah kimseyi açıkta bırakmayacağız. Gençlerimizle bundan sonra da irtibatta olmaya devam edeceğiz. Çünkü belediye bir şehrin hem annesi hem de babasıdır. Anne ve babalarınız bizlere emanet etti sizleri. Bundan sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi de sizin anne ve babanızdır. Sadece yurt, barınma sorunu değil bundan sonra eğitim hayatınızda da herhangi bir sıkıntı yaşarsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Biz gençlerden sadece başarı bekliyoruz. Sorun giderilinceye kadar çocuklarımızın sıkıntılarıyla ilgileneceğiz. Buradaki hiçbir arkadaşımız başka işle ilgilenmiyor. Belediyenin diğer işlerini bir kenara bıraktık önceliğimiz öğrencilerimiz."

3 günde 6 binden fazla öğrenci başvurdu! Mansur Yavaş Üniversite Ankara'da okunur sözünün hakkını verdi

Son Dakika Ekonomi 3 günde 6 binden fazla öğrenci başvurdu! Mansur Yavaş 'Üniversite Ankara'da okunur' sözünün hakkını verdi - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

Kara Kartal kritik haftada puan kaybı istemiyor! Başakşehir-Beşiktaş maçı başladı 18:59 Kara Kartal kritik haftada puan kaybı istemiyor! Başakşehir-Beşiktaş maçı başladı Esnaf gezisinde Ali Babacan'a sert tepki! Kendisini Abdullah Gül üzerinden savundu 18:26 Esnaf gezisinde Ali Babacan'a sert tepki! Kendisini Abdullah Gül üzerinden savundu Sedat Peker'in iddialarının odağındaki Halil Falyalı, KKTC'de polise teslim oldu 18:17 Sedat Peker'in iddialarının odağındaki Halil Falyalı, KKTC'de polise teslim oldu
Otelden atılan milli takım futbolcuları kaldırımda uyudu 17:59 Otelden atılan milli takım futbolcuları kaldırımda uyudu Son Dakika: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu görevden almalarla ilgili ilk kez konuştu: Bir kısmı bizim, bir kısmı arkadaşlarımızın tercihi 17:17 Son Dakika: Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu görevden almalarla ilgili ilk kez konuştu: Bir kısmı bizim, bir kısmı arkadaşlarımızın tercihi Son dakika: Merkez Bankası ziyareti sonrası Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama: Siyasi müdahalenin doğru olmadığını ilettik 17:07 Son dakika: Merkez Bankası ziyareti sonrası Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama: Siyasi müdahalenin doğru olmadığını ilettik
Bergüzar Korel anneleri uyardı: Çocuklarınıza Squid Game izletmeyin 15:44 Bergüzar Korel anneleri uyardı: Çocuklarınıza Squid Game izletmeyin Belçika'yı karıştıran tecavüz skandalı! Çok sayıda kadın kafelerde içkisine uyuşturucu konularak istismara uğradı 15:17 Belçika'yı karıştıran tecavüz skandalı! Çok sayıda kadın kafelerde içkisine uyuşturucu konularak istismara uğradı
Advertisement