AB savcılığı, 4,5 milyar avroluk 300 yolsuzluk iddiasını soruşturuyor - Son Dakika

AB savcılığı, 4,5 milyar avroluk 300 yolsuzluk iddiasını soruşturuyor

15.09.2021 13:33
AB savcılığı, 4,5 milyar avroluk 300 yolsuzluk iddiasını soruşturuyor, System.String[]

Avrupa Kamu Savcılığı Ofisi (EPPO), Avrupa Birliği (AB) bütçesine yönelik toplam 4,5 milyar avroluk 300 suç ihbarının soruşturulduğunu bildirdi.

Avrupa Kamu Savcılığı Ofisi (EPPO), Avrupa Birliği (AB) bütçesine yönelik toplam 4,5 milyar avroluk 300 suç ihbarının soruşturulduğunu bildirdi.

AB bütçesine yönelik suçlarla ilgili cezai soruşturma ve kovuşturmalardan sorumlu savcılık makamı EPPO, son dönemdeki faaliyetlerine ilişkin açıklama yayımladı.

EPPO'nun 1 Haziran'da göreve başladığı anımsatılan açıklamada, kurumun şimdiye kadar AB ülkelerden 1.700 suç ihbarı aldığı kaydedildi.

Açıklamada, şimdiye kadar yapılan ihbarların 300'ü hakkında resmi soruşturma açıldığı, soruşturulan faaliyetlerin AB bütçesine zararının yaklaşık 4,5 milyar avro olduğu belirtildi.

Lüksemburg merkezli savcılık, harcama ve gelirlerle ilgili sahtekarlık, iki veya daha fazla üye ülkenin dahil olduğu ve en az 10 milyon avroluk KDV ile ilgili dolandırıcılık, AB bütçesinden hile sonucunda sağlanan varlıkların aklanması ile AB mali çıkarlarını etkileyen yolsuzluk ve suistimalleri soruşturuyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi AB savcılığı, 4,5 milyar avroluk 300 yolsuzluk iddiasını soruşturuyor - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Uyuşturucu ticareti yaparken yakalanan şüpheli, 09:18 Uyuşturucu ticareti yaparken yakalanan şüpheli, "Satmıyorum, içiyorum" diye kendini savundu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fahiş fiyatlarla mücadele ile ilgili açıklaması sonrası AK Partili isimden 6 kritik öneri 08:47 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fahiş fiyatlarla mücadele ile ilgili açıklaması sonrası AK Partili isimden 6 kritik öneri Pandemi herkesi ekonomik anlamda kötü etkilerken, ilaç şirketlerinin ise servetine servet kattı 08:17 Pandemi herkesi ekonomik anlamda kötü etkilerken, ilaç şirketlerinin ise servetine servet kattı
Oğluna uyuşturucu satan adamla kavga eden baba, hayatını kaybetti 07:59 Oğluna uyuşturucu satan adamla kavga eden baba, hayatını kaybetti Prof. Dr. Zafer Kurugöl, canlı yayında açıklamalarda bulundu: Kovid aşısı 07:18 Prof. Dr. Zafer Kurugöl, canlı yayında açıklamalarda bulundu: Kovid aşısı "yanlışlıkla" bebeklere yapıldı, iyi sonuçlar alındı Erman Toroğlu, Kayserispor yenilgisi sonrası Fatih Terim'i yerden yere vurdu: Hakikaten tarih yazıyor 00:30 Erman Toroğlu, Kayserispor yenilgisi sonrası Fatih Terim'i yerden yere vurdu: Hakikaten tarih yazıyor
Galatasaray'a gol attıktan sonra gözyaşlarına boğulan Emrah Başsan, o anları anlattı 23:25 Galatasaray'a gol attıktan sonra gözyaşlarına boğulan Emrah Başsan, o anları anlattı Selçuk Yöntem izinsiz kullanılan 19:15 Selçuk Yöntem izinsiz kullanılan "tost fotoğrafı" davasını kazandı
Advertisement