Son dakika Lüksemburg haberleri, Lüksemburg son dakika, son dakika Lüksemburg

Son Dakika Lüksemburg Haberleri

 • 32 Medya Grubu, Google'a 2.1 Milyar Avro Değerinde Dava Açtı
  10:47 32 Medya Grubu, Google'a 2.1 Milyar Avro Değerinde Dava Açtı

  Axel Springer ve Schibsted gibi 32 medya grubu, Google'a dijital reklamcılık alanındaki uygulamaları nedeniyle 2.1 milyar avro değerinde dava açtı. Grup, Google'ın reklam teknolojisi işine müdahale ettiği bir dönemde bu adımı attı. Avukatları, Google'ın kötü niyetli davranışlarının daha az rekabetçi bir pazardan kaynaklanan kayıplar yaşattığını iddia etti.

 • İsveç, Macaristan Parlamentosu'nun onayıyla NATO'ya katılmaya hazırlanıyor
  26 Şub İsveç, Macaristan Parlamentosu'nun onayıyla NATO'ya katılmaya hazırlanıyor

  İsveç, Macaristan Parlamentosu'nun onayıyla Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü'ne (NATO) katılmanın eşiğine geldi. NATO'nun 31 üyesi bulunuyor ve İsveç'in katılımıyla bu sayı 32'ye çıkacak. Ukrayna, Bosna Hersek ve Gürcistan da NATO'ya katılma talebinde bulundu. NATO üyeleri savunma harcamalarını artırırken, Rusya'ya karşı savunmasını güçlendiriyor.

 • Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi
  23 Şub Almanya'da kişisel kullanım amaçlı esrar tüketimi için karar verildi

  Almanya, kişisel kullanım amaçlı esrarı kısmen yasallaştırma yolunda ilerliyor. Yeni yasa, ülkeyi Malta ve Lüksemburg'tan sonra esrarı yasallaştıran 3. Avrupa Birliği ülkesi haline getirecek. Tartışmaların ardından Almanya parlamentosunun esrar kullanımını kısmen yasallaştırması bekleniyor. Yasa değişikliği, Almanya'yı Malta ve Lüksemburg'dan sonra esrarı kişisel kullanım için yasallaştıran üçüncü Avrupa Birliği ülkesi yapacak.

 • Bakan Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ikinci oturumuna katıldı
  15 Şub Bakan Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ikinci oturumuna katıldı

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ikinci oturumuna katıldı. Bakan Güler, toplantı öncesinde Yunanistan Savunma Bakanı ile görüşme gerçekleştirdi ve diğer müttefik ülke Savunma Bakanları ile de ayaküstü görüştü.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katıldı
  15 Şub Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katıldı

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın ikinci oturumuna katıldı. Bakan Güler, Yunanistan Savunma Bakanı ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından toplantıya katıldı ve bazı müttefik ülke Savunma Bakanları ile de görüştü.

 • UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-2025 Sezonu Kura Çekimi Yapıldı
  08 Şub UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-2025 Sezonu Kura Çekimi Yapıldı

  UEFA Uluslar Ligi'nde 2024-2025 sezonu kura çekimi Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirildi. Türkiye, B Ligi 4. Grup'ta Galler, İzlanda ve Karadağ ile eşleşti. Turnuva formatı ve maç takvimi açıklandı.

 • A Milli Futbol Takımı, 2024-2025 UEFA Uluslar Ligi B Ligi'nde mücadele edeceği rakipleri yarın belli olacak
  07 Şub A Milli Futbol Takımı, 2024-2025 UEFA Uluslar Ligi B Ligi'nde mücadele edeceği rakipleri yarın belli olacak

  A Milli Futbol Takımı'nın B Ligi'nde mücadele edeceği 2024-2025 UEFA Uluslar Ligi kuraları, yarın Fransa'nın başkenti Paris'te çekilecek. 54 ülkenin katılacağı turnuvada takımlar dört farklı lige ayrılacak ve gruplar oluşturulurken 2022-2023 UEFA Uluslar Ligi müsabakaları sonrası oluşan 'genel sıralama' baz alınacak.

 • Türkiye, Yolsuzluk Algı Endeksi'nde 115. sırada yer aldı
  04 Şub Türkiye, Yolsuzluk Algı Endeksi'nde 115. sırada yer aldı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Volkan Demir, 2023 Yılı Yolsuzluk Algı Endeksi'nde Türkiye'nin 115. sırada yer aldığını ve son yıllarda en ciddi düşüş gösteren 12 ülkeden biri olduğunu belirtti. Türkiye'nin yolsuzluk algısı yüksek olan bir ülke olarak ekonomik gelişme kaydetmesi için yolsuzluğun önlenmesi ve mücadelenin artırılması gerektiğini vurguladı.

 • Belçikalı çiftçiler, çevre yasaları ve tarımsal desteğin kısıtlanmasını protesto etti
  01 Şub Belçikalı çiftçiler, çevre yasaları ve tarımsal desteğin kısıtlanmasını protesto etti

  Belçikalı çiftçiler, Avrupa Birliği liderler zirvesi öncesinde Brüksel'de protesto gösterisi düzenledi. Çiftçiler, sıkı çevre düzenlemeleri ve tarımsal destekte kısıntıya gidilmesini eleştiriyor. Protestolar, diğer Avrupa ülkelerinde de devam ediyor.

 • Avrupa Çiftçileri Brüksel'de Protesto Etti
  01 Şub Avrupa Çiftçileri Brüksel'de Protesto Etti

  Brüksel'de binlerce çiftçi, artan maliyetler, AB'nin çevre politikaları ve ucuz tarım ürünü ithalatını protesto etmek için Avrupa Parlamentosu'nun önünde toplandı. Çiftçiler, traktörleriyle trafiği kilitlerken, AP binasının önüne tekerlek, tezek ve odun bıraktı. Protestocular, tarım politikaları karşıtı sloganlar atarken, daha yüksek fiyat ödenmesini talep etti.

 • Belçika'da çiftçilerden Avrupa Parlamentosu'na kuşatma
  31 Oca Belçika'da çiftçilerden Avrupa Parlamentosu'na kuşatma

  Belçika'da çiftçiler, artan maliyetler, AB'nin çevre politikaları ve ucuz ithal ürünler gibi konulara karşı rahatsızlıklarını dile getirmek amacıyla ana yolları trafiğe kapatarak protesto düzenledi. Çiftçiler, tarım sektöründeki sorunlara dikkat çekmek için traktörleriyle başkent Brüksel çevresi dahil olmak üzere ülke genelinde çeşitli şehirlere giden yollarda trafik akışını durdurdu.

 • Deprem sempozyumunda konuşan Erdoğan Bayraktar: Kentsel dönüşüm acilen yapılması ve bitirilmesi gereken bir iştir
  31 Oca Deprem sempozyumunda konuşan Erdoğan Bayraktar: Kentsel dönüşüm acilen yapılması ve bitirilmesi gereken bir iştir

  Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Depremde Dünya, Türkiye, İstanbul ve Biz Neredeyiz" sempozyumunda konuştu. Bayraktar, ülkemizin kaçınılmaz gerçeği olan deprem konusunda kentsel dönüşüm projelerinin önemine vurgu yaprak bu konudaki çalışmalara hız verilmesi gerektiğini söyledi.

 • Türk Diplomasisi Filistin Meselesinde Yoğun Çaba Sarf Ediyor
  23 Oca Türk Diplomasisi Filistin Meselesinde Yoğun Çaba Sarf Ediyor

  Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi ve SETA Kıdemli Araştırmacısı Doç. Dr. Murat Aslan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın bugün gerçekleştireceği BM konuşması öncesi Filistin ile ilgili yürütülen yoğun diplomasi trafiğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Amazon Prime Video, Avrupa'ya Odaklanacak
  20 Oca Amazon Prime Video, Avrupa'ya Odaklanacak

  Amazon, Prime Video için Avrupa'ya daha çok önem verecek. Şirket, Avrupa'ya odaklanacak, akabinde Afrika ve Orta Doğu'yu kapsayan MENA bölgesinde faaliyetlerini azaltacak. Yeniden yapılanma kapsamında orijinal Avrupa içeriklerine daha çok önem verilecek. Türkiye'nin durumu ise henüz netlik kazanmadı.

 • AB, 2022'de enerjisinin yüzde 23'ünü yenilenebilir kaynaklardan elde etti
  10 Oca AB, 2022'de enerjisinin yüzde 23'ünü yenilenebilir kaynaklardan elde etti

  Avrupa Birliği Komisyonu (AB), 2022'de tüketilen enerjinin yüzde 23'ünün yenilenebilir enerji kaynaklardan elde edildiğini açıkladı. İsveç, enerji tüketiminin neredeyse üçte ikisini yenilenebilir kaynaklardan elde ederek AB ülkeleri arasında lider konumda bulunuyor.

 • Trabzon Emekliler Derneği Başkanı: Emekliler Açlık Sınırının Altında Kalmamalı
  06 Oca Trabzon Emekliler Derneği Başkanı: Emekliler Açlık Sınırının Altında Kalmamalı

  Trabzon Emekliler Derneği Başkanı Burhan Bayraktar, emekli maaşlarına yapılan zamın yetersiz olduğunu belirterek, emeklilerin açlık sınırının altında kalmaması gerektiğini söyledi. Bayraktar, ayrıca milletvekillerinin yüksek maaşlarını eleştirerek, emeklilerin yaşam koşullarının düzeltilmesi çağrısında bulundu.

 • Muğla'nın Datça İlçesinde 18. Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu Düzenlendi
  06 Oca Muğla'nın Datça İlçesinde 18. Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu Düzenlendi

  Muğla'nın Datça İlçesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu, Büyükşehir Belediyesi, Datça Kaymakamlığı, Datça Belediyesi ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde, orman yangınlarına farkındalık oluşturmak amacıyla Taşlık Plajı'nda 18. Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu düzenlendi. Yurt içi ve yurt dışından yaklaşık 500 sporcu maratona katıldı. Yüzücülerin büyük keyif aldığı etkinlikte, Datça'nın güzel havası ve her mevsim denize girilebilmesi öne çıktı.

 • Milli Eskrimci Nisanur Erbil: Hedefim 2024 Paris Olimpiyatları
  03 Oca Milli Eskrimci Nisanur Erbil: Hedefim 2024 Paris Olimpiyatları

  Kariyerinde Avrupa şampiyonluğu ve dünya ikinciliği gibi başarıları bulunan milli eskrimci Nisanur Erbil, 2024 Paris Olimpiyatları'na katılmayı hedeflediğini açıkladı. Eskrimin Türkiye'de geliştiğini ve dünya çapında söz sahibi bir ülke haline geldiğini belirten Erbil, genç sporcuların eskrim branşına yönelmeleri için birçok neden olduğunu ifade etti.

 • Dünya Genelinde Hapishane Nüfusu Ülkeler Arasında Farklılık Gösteriyor
  01 Oca Dünya Genelinde Hapishane Nüfusu Ülkeler Arasında Farklılık Gösteriyor

  Amerika Birleşik Devletleri, 100,000 kişi başına düşen 629 mahkumla dünya genelinde en yüksek hapishane nüfusuna sahip ülke olarak öne çıkıyor. Diğer ülkeler arasında da önemli farklar görülmekte. Hapishane nüfuslarını etkileyen faktörler suç oranlarıyla sınırlı olmayıp, hukuk sistemleri, cezalandırma politikaları ve sosyo-ekonomik durum da belirleyici rol oynuyor.

 • A Milli Futbol Takımı 2023'te hedeflerine ulaştı
  31 Ara A Milli Futbol Takımı 2023'te hedeflerine ulaştı

  A Milli Futbol Takımı, 2023 yılında başarılarla geçerek EURO 2024'e grup lideri olarak katılma hakkını elde etti. Takım, 10 maçta 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 yenilgi aldı. 2023 yılında birçok ilke imza atan milliler, 19 golü 16 farklı isimden attı. Türkiye, EURO 2032'ye de ev sahipliği yapma hakkını kazandı.

 • Gaston Glock, Glock tabancalarının üreticisi, 94 yaşında hayatını kaybetti
  28 Ara Gaston Glock, Glock tabancalarının üreticisi, 94 yaşında hayatını kaybetti

  Ünlü Glock tabancaların üreticisi Avusturyalı Gaston Glock, 94 yaşında hayatını kaybetti. Gaston Glock, 1980'li yıllarda Glock tabancasını tasarlayarak patentini almış ve silah, birçok ünlü filmde kullanılmıştı.

 • Romanya, Mart 2024'te Schengen Bölgesi'ne katılacak
  28 Ara Romanya, Mart 2024'te Schengen Bölgesi'ne katılacak

  Romanya Başbakanı Marcel Ciolacu, Mart 2024 itibarıyla Romanya'nın Schengen Bölgesi'ne dahil edileceğini duyurdu. Romanya'nın hava ve deniz yoluyla Schengen bölgesinin avantajlarından yararlanacağı belirtildi. Ayrıca 2024 yılında kara sınırı için müzakerelerin tamamlanması hedefleniyor. Romanya ve Bulgaristan'ın bölgeye katılımı daha önce Avusturya ve Hollanda tarafından veto edilmişti.

 • Trendyol Süper Lig'in İlk Bölümünde 524 Farklı Futbolcu Süre Aldı
  28 Ara Trendyol Süper Lig'in İlk Bölümünde 524 Farklı Futbolcu Süre Aldı

  Süper Lig'in 17 maçlık ilk bölümünde 20 takımda 524 farklı futbolcu forma giydi. Bu futbolcuların 237'si Türk, 287'si ise yabancılardan oluştu. Yılport Samsunspor ve Siltaş Yapı Pendikspor en fazla futbolcu kullanırken, Kasımpaşa ve Corendon Alanyaspor en az futbolcu görev verdi. Brezilyalı futbolcular ise en fazla süre alan oyuncu grubunu oluşturdu.

 • Fransa'nın Montpellier kentinde toplu taşıma ücretsiz oldu
  23 Ara Fransa'nın Montpellier kentinde toplu taşıma ücretsiz oldu

  Fransa'nın Montpellier kentinin belediye başkanı Michael Delafosse, ücretsiz toplu taşıma vaadini yerine getirdi. Bölgede yaşayanlar için toplu taşıma ücretsiz olurken, ikameti Montpellier'de olmayanlar ve turistler yolculuk başına 1,60 euro ödeyecek. Alınan kararla Montpellier, Avrupa'da ücretsiz toplu taşımanın olduğu 3. şehir oldu.

 • Avrupa Adalet Divanı 'Süper Lig'e kapıyı araladı: Bazı kulüpler ve ligler yeni turnuvaya karşı çıktı
  22 Ara Avrupa Adalet Divanı 'Süper Lig'e kapıyı araladı: Bazı kulüpler ve ligler yeni turnuvaya karşı çıktı

  Avrupa Birliği’nin en üst yargı organı olan Avrupa Adalet Divanı, Real Madrid, Barcelona ve Juventus gibi kulüplerin gündeme getirdiği yeni 'Süper Lig' önerisi konusunda önemli bir karara imza attı.

 • Avusturalya Dışişleri Bakanı İsrailli yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik şiddet olaylarını kınadı
  16 Ara Avusturalya Dışişleri Bakanı İsrailli yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik şiddet olaylarını kınadı

  Avusturalya Dışişleri Bakanı Penny Wong, İsrailli yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği şiddet olaylarını kınayarak acil eylem çağrısında bulundu. Wong, 15 ülkenin ortak açıklamasını paylaşarak İsrail'i somut adımlar atmaya çağırdı. Açıklamada, yerleşimcilerin 343'ten fazla şiddet olayı gerçekleştirdiği, 8 Filistinliyi öldürdüğü ve 83'ten fazla kişiyi yaraladığı belirtildi. Ayrıca, İsrail'in Batı Şeria'daki yerleşimlerinin uluslararası hukuka göre yasa dışı olduğu vurgulandı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Norveç'te İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Temas Grubu üyeleriyle bir araya geldi
  15 Ara Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Norveç'te İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Temas Grubu üyeleriyle bir araya geldi

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Norveç'e gelerek İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Temas Grubu üyeleriyle Gazze'deki savaşın sona erdirilmesi ve iki devletli çözüm için diplomatik görüşmelerde bulundu. Toplantıda, Gazze'de tam ateşkesin sağlanması ve iki devletli çözüm için harekete geçilmesi gerektiği vurgulandı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Oslo'da temaslarda bulundu
  15 Ara Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Oslo'da temaslarda bulundu

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Birliği Temas Grubu ile birlikte Norveç'in başkenti Oslo'da temaslarda bulundu. Toplantıda Gazze'deki ateşkes ve insani yardım konuları ele alındı.

 • AB ile 13 ülke, İsrail'i işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı yerleşimci şiddetiyle mücadele etmek için acil ve somut adımlar atmaya çağırdı,...
  15 Ara AB ile 13 ülke, İsrail'i işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı yerleşimci şiddetiyle mücadele etmek için acil ve somut adımlar atmaya çağırdı,...

  AB ile 13 ülke, İsrail'i işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı yerleşimci şiddetiyle mücadele etmek için acil ve somut adımlar atmaya çağırdı, Filistinlilere saldırıları kınadı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Oslo'yu ziyaret edecek
  14 Ara Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Oslo'yu ziyaret edecek

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Temas Grubu'nun Gazze'deki savaşın sona erdirilmesi ve kalıcı barışın sağlanmasına yönelik çalışmaları çerçevesinde Oslo'yu ziyaret edecek.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Oslo'yu ziyaret edecek
  14 Ara Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Oslo'yu ziyaret edecek

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Temas Grubu'nun Gazze'deki savaşın sona erdirilmesi ve kalıcı barışın sağlanması çalışmaları kapsamında yarın Norveç'in başkenti Oslo'yu ziyaret edecek.

 • Fidan:  Gazze'de ateşkes ile katliam arasında sadece ve sadece ABD duruyor
  14 Ara Fidan:  Gazze'de ateşkes ile katliam arasında sadece ve sadece ABD duruyor

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, mevkidaşı Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile bir araya gelerek ortak basın toplantısı düzenledi.

 • Dünyaca Ünlü Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov İzmir'de Anıldı
  14 Ara Dünyaca Ünlü Kırgız Yazar Cengiz Aytmatov İzmir'de Anıldı

  Kırgız yazar, diplomat ve devlet adamı Cengiz Aytmatov'un doğumunun 95. yılı İzmir'de düzenlenen anma töreniyle kutlandı. Aytmatov'un hayatı ve eserleri hakkında konuşmalar yapıldı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 'Azerbaycan Ermenistan arasında devam eden barış görüşmelerinin arkasındayız, destekliyoruz.
  14 Ara Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Azerbaycan Ermenistan arasında devam eden barış görüşmelerinin arkasındayız, destekliyoruz.

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Azerbaycan Ermenistan arasında devam eden barış görüşmelerinin arkasındayız, destekliyoruz.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile düzenlediği ortak basın toplantısında, 'Barış ve huzurun hakim olduğu...
  14 Ara Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Barış ve huzurun hakim olduğu...

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Barış ve huzurun hakim olduğu güney Kafkasya bütün bölgenin çıkarınadır" dedi.

 • Avrupa Adalet Divanı, Amazon'a vergi borcu kararını iptal etti
  14 Ara Avrupa Adalet Divanı, Amazon'a vergi borcu kararını iptal etti

  Avrupa Adalet Divanı, AB Komisyonu'nun Amazon'a Lüksemburg'daki faaliyetlerinden dolayı geriye dönük 250 milyon avro üzerinde vergi borcu çıkaran kararının hatalı olduğuna hükmetti. Mahkeme, Komisyon'un Lüksemburg'un Amazon'a vergi avantajları sağladığı yönündeki kararında hata yaptığını belirtti.

 • Brüksel'de AB'nin kemer sıkma politikalarına karşı gösteri
  12 Ara Brüksel'de AB'nin kemer sıkma politikalarına karşı gösteri

  Belçika'nın başkenti Brüksel'de, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin kamu harcamalarını azaltma politikalarına karşı gösteri düzenlendi. Sendikaların çağrısı üzerine toplanan protestocular, kemer sıkma politikalarına karşı sloganlar attı ve yürüyüş gerçekleştirdi. Gösteri nedeniyle kentte toplu ulaşım aksadı.

 • Dünyaca ünlü Kırgız yazar, diplomat ve devlet adamı Cengiz Aytmatov, doğumunun 95. yılında anılıyor
  12 Ara Dünyaca ünlü Kırgız yazar, diplomat ve devlet adamı Cengiz Aytmatov, doğumunun 95. yılında anılıyor

  Dünyaca ünlü Kırgız yazar, diplomat ve devlet adamı Cengiz Aytmatov, doğumunun 95. yılında anılıyor.

 • Türkiye'ye giriş yapmak isteyen araçlarda beyan edilmeyen 15 milyon euro ele geçirildi
  11 Ara Türkiye'ye giriş yapmak isteyen araçlarda beyan edilmeyen 15 milyon euro ele geçirildi

  Bulgaristan'dan Türkiye'ye geçmek için Kapitan Andrevo Sınır Kapısı'na gelen araçlarda 1 Ocak'tan bu yana beyan edilmeyen 15 milyon euro ele geçirildi. Son 10 günde ise 600 bin euro değerinde beyan edilmemiş para bulundu.

 • Bulgaristan'dan Türkiye'ye geçen araçlarda 15 milyon euro ele geçirildi
  10 Ara Bulgaristan'dan Türkiye'ye geçen araçlarda 15 milyon euro ele geçirildi

  Bulgaristan'ın Kapitan Andrevo Sınır Kapısı'nda yapılan aramalarda 1 Ocak'tan bu yana beyan edilmeyen 15 milyon euro bulundu. Üç farklı araçta yapılan aramalarda 450 bin euronun üzerinde beyan edilmemiş para ele geçirildi. Son 10 günde ise Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'nda 600 bin euro değerinde beyan edilmemiş para bulundu.

 • Genç okçulardan dünya çapında başarı
  09 Ara Genç okçulardan dünya çapında başarı

  Arda Ege Dönmezgüç, Lüksemburg'da düzenlenen 9. GT OPEN 2023 Okçuluk Turnuvası'nda klasik yay U21 kategorisinde dünya şampiyonu olurken, Batuhan Levent Sağlam ise makaralı yay U21 kategorisinde dünya dördüncüsü oldu.

 • TÜBİTAK ve KOBİ'lerin Uluslararası Araştırma Faaliyetleri Ağı, KOBİ'lerle işbirliği imkanı sağlıyor
  09 Ara TÜBİTAK ve KOBİ'lerin Uluslararası Araştırma Faaliyetleri Ağı, KOBİ'lerle işbirliği imkanı sağlıyor

  TÜBİTAK ve KOBİ'lerin Uluslararası Araştırma Faaliyetleri (IRA-SME) Ağı, Almanya, Avusturya, Belçika, Brezilya, Lüksemburg ve İsviçre'deki KOBİ'lerle işbirliği yapma fırsatı sunuyor. Çağrıyla, KOBİ'lerin uluslararası teknoloji birikimine erişimi, teknoloji transferi ve uluslararası pazarlarda yer alma imkanı hedefleniyor.

 • Türk Öğrenciler Okçuluk Turnuvasında Başarılı
  09 Ara Türk Öğrenciler Okçuluk Turnuvasında Başarılı

  Lüksemburg'da düzenlenen 9. GT OPEN 2023 Okçuluk Turnuvası'nda Türk öğrenciler Arda Ege Dönmezgüç dünya şampiyonu, Batuhan Levent Sağlam ise dünya dördüncüsü oldu.

 • İspanya'da Nadia Calvino, Avrupa Yatırım Bankası'nın yeni başkanı oldu
  08 Ara İspanya'da Nadia Calvino, Avrupa Yatırım Bankası'nın yeni başkanı oldu

  İspanya'da kurulan azınlık sol koalisyon hükümetinde Birinci Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi, Ticaret, İşletme Bakanı olarak görev alan Nadia Calvino, Avrupa Yatırım Bankası'nın (EIB) yeni başkanı olarak atanmıştır. Calvino, EIB'nin başına geçen ilk kadın olacak ve Ocak 2024'te göreve başlayacaktır.

 • NATO, 75. kuruluş yılında güçlendirme ve işbirliği hedefliyor
  07 Ara NATO, 75. kuruluş yılında güçlendirme ve işbirliği hedefliyor

  NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 2024'te düzenlenecek zirvenin amacının, caydırıcılığı ve savunmayı güçlendirmek, stratejik rekabete yanıt vermek ve ortaklarla daha yakın çalışmak olduğunu söyledi. Stoltenberg, Ukrayna'daki savaşa dikkat çekerek, Rusya'nın dron saldırılarına devam ettiğini ve Ukrayna'ya destek çağrısını yineledi.

 • A Milli Kadın Futbol Takımı Gürcistan'ı 2-0 Mağlup Etti
  05 Ara A Milli Kadın Futbol Takımı Gürcistan'ı 2-0 Mağlup Etti

  A Milli Kadın Futbol Takımı, UEFA Kadınlar Uluslar C Ligi 2. Grup'taki son maçında Gürcistan'ı Gülbin Hız ve Ece Türkoğlu'nun golleriyle 2-0 mağlup etti. Bu sonuçla milliler, grubunu lider tamamlayarak bir sonraki sezon UEFA Uluslar B Ligi'nde mücadele edecek.

 • Avrupa Adalet Divanı, Engie'ye verilen vergi cezasını iptal etti
  05 Ara Avrupa Adalet Divanı, Engie'ye verilen vergi cezasını iptal etti

  Avrupa Adalet Divanı, Fransız enerji şirketi Engie'ye Lüksemburg'daki faaliyetlerinden dolayı verilen 120 milyon avro vergi cezasının hatalı olduğuna hükmetti. Mahkeme, AB Komisyonu'nun Lüksemburg'un Engie grubuna yönelik vergi kararlarının AB yasalarını ihlal ettiğini belirtti ve kararı iptal etti.

 • Avro Bölgesi'nde ÜFE Ekimde Yüzde 0,2 Arttı
  05 Ara Avro Bölgesi'nde ÜFE Ekimde Yüzde 0,2 Arttı

  Avro Bölgesi'nde Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), ekimde aylık bazda yüzde 0,2 yükseldi. AB'de ÜFE ise aylık bazda yüzde 0,2 artış gösterdi. Avro Bölgesi'nde ÜFE yıllık bazda ise yüzde 9,4 düşüş kaydetti.

 • A Milli Kadın Futbol Takımı, Gürcistan'ı konuk edecek
  04 Ara A Milli Kadın Futbol Takımı, Gürcistan'ı konuk edecek

  A Milli Kadın Futbol Takımı, UEFA Uluslar C Ligi 2. Grup'taki son maçında Gürcistan'ı ağırlayacak. Takım, grubunda oynadığı 5 maçı da gol yemeden kazanarak UEFA Uluslar B Ligi'ne yükselmeyi garantilemişti.

 • UEFA Kura Çekimindeki Seks Sesleri İçin Soruşturma Başlatıldı
  03 Ara UEFA Kura Çekimindeki Seks Sesleri İçin Soruşturma Başlatıldı

  UEFA, Almanya'nın Hamburg kentinde yapılan kura çekiminde duyulan 'seks sesleri' hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. Benzer bir olay daha önce FA Cup maçı sonrası BBC'de canlı yayında da yaşanmıştı. YouTube fenomeni Daniel Jarvis, bu olayların arkasında kendisinin olduğunu iddia etti. UEFA Genel Sekreter Yardımcısı ve İngiltere milli takımının teknik direktörü de olay hakkında açıklamalarda bulundu. EURO 2024 kura çekimi ise Almanya'nın Hamburg kentinde gerçekleşti.

 • Büyük ilgi gördü! UEFA'dan Ronaldo ve Kerem Aktürkoğlu Karşılaştırmas
  03 Ara Büyük ilgi gördü! UEFA'dan Ronaldo ve Kerem Aktürkoğlu Karşılaştırmas

  UEFA EURO 2024 hesabı, Avrupa Şampiyonası'nda grupların belli olmasının ardından F Grubu'nda yer alacak Cristiano Ronaldo ve Kerem Aktürkoğlu'nu karşılaştırdı. 'Hangisi daha büyük etkiyi yaratacak Kerem mi, Ronaldo mu?' şeklinde bir paylaşımda bulunan UEFA, futbolseverlerin büyük ilgisini çekti.

 • SPOR Mehmet Büyükekşi, Hamit Altıntop ve Montella'dan kura değerlendirmesi
  03 Ara SPOR Mehmet Büyükekşi, Hamit Altıntop ve Montella'dan kura değerlendirmesi

  Mehmet Büyükekşi, Hamit Altıntop ve Montella'dan kura değerlendirmesi (1)Olgucan KALKAN Hamburg(Almanya),(DHA)- A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi (Gürcistan, Yunanistan, Kazakistan, Lüksemburg) ile eşleşti.

 • Murat Yakın, EURO 2024'te Türkiye ile eşleşmek istediklerini söyledi
  02 Ara Murat Yakın, EURO 2024'te Türkiye ile eşleşmek istediklerini söyledi

  İsviçre Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Murat Yakın, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye ile çeyrek ya da yarı finalde eşleşmek istediklerini söyledi. Yakın, Türkiye'nin grubu geçmesini umduklarını belirtti.

 • Montella: EURO 2024'te her maç zor olabilir
  02 Ara Montella: EURO 2024'te her maç zor olabilir

  A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, EURO 2024 kura çekimi sonrası yaptığı açıklamada, turnuvada her maçın zor olabileceğini söyledi. Montella, rakiplerini detaylı bir şekilde çalışacaklarını belirtti ve beklentilerin farklı olabileceğini vurguladı.

 • Hamit Altıntop: EURO 2024 kurası iyi çıktı
  02 Ara Hamit Altıntop: EURO 2024 kurası iyi çıktı

  TFF A Milli Takım Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi ile yer aldıkları F Grubu için iyi bir kura çektiklerini söyledi. Altıntop, Portekiz'in grubun favorisi olduğunu belirtti ve takımın hedefinin grupları geçmek olduğunu vurguladı.

 • 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin maç programı belli oldu
  02 Ara 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin maç programı belli oldu

  2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda yer alan Türkiye Milli Futbol Takımı'nın maç programı açıklandı. Milliler, 18 Haziran'da Play-off C galibiyle, 22 Haziran'da Portekiz'le ve 26 Haziran'da Çekya ile karşılaşacak.

 • Mehmet Büyükekşi, Hamit Altıntop ve Montella'dan kura değerlendirmesi
  02 Ara Mehmet Büyükekşi, Hamit Altıntop ve Montella'dan kura değerlendirmesi

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi (Gürcistan, Yunanistan, Kazakistan, Lüksemburg) ile eşleşti.

 • A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te Portekiz, C yolu play-off galibi ve Çekya ile eşleşti
  02 Ara A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'te Portekiz, C yolu play-off galibi ve Çekya ile eşleşti

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, C yolu play-off galibi ve Çekya ile eşleşti. EURO 2024 grup kura çekimi Almanya'nın Hamburg şehrinde gerçekleştirildi. Şampiyona 14 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihlerinde Almanya'da düzenlenecek.

 • Gençlik ve Spor Bakanı'ndan A Milli Futbol Takımı'na başarı dileği
  02 Ara Gençlik ve Spor Bakanı'ndan A Milli Futbol Takımı'na başarı dileği

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, EURO 2024 kura çekimi sonucunda F Grubu'nda yer alan A Milli Futbol Takımı'na başarılar diledi. Milli takımın Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibiyle eşleştiği kura sonucunu değerlendiren Bakan Bak, 'Bizim Çocuklar'a yürekten inanıyor, başarılar diliyorum.' ifadesini kullandı. EURO 2024, 14 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihlerinde Almanya'da düzenlenecek ve toplam 24 takımın katılımıyla gerçekleşecek.

 • A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Şampiyonası'ndaki rakipleri belli oldu
  02 Ara A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Şampiyonası'ndaki rakipleri belli oldu

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi ile eşleşti. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, takıma başarılar diledi.

 • 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin grup maçları belli oldu
  02 Ara 2024 Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'nin grup maçları belli oldu

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda yer alacak. İlk maçını C yolu play-off galibiyle Dortmund'da oynayacak olan Türkiye, ikinci maçında Portekiz'le, üçüncü maçında ise Çekya'yla karşılaşacak.

 • 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin grubu belli oldu
  02 Ara 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye'nin grubu belli oldu

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda F Grubu'nda yer alacak. Rakipleri Portekiz, Çekya'nın haricinde C Yolu Play-Off'unda mücadele edecek Yunanistan-Kazakistan/Gürcistan-Lüksemburg eşleşmelerinin galibi olacak.

 • Tam dişimize göre kura! Türkiye'nin EURO 2024'teki rakipleri belli oldu
  02 Ara Tam dişimize göre kura! Türkiye'nin EURO 2024'teki rakipleri belli oldu

  EURO 2024 Finalleri'nin kura töreni, Almanya'da gerçekleştirildi. A Milli Takımımız EURO 2024'te F Grubu'nda Portekiz ve Çekya ile eşleşirken son rakip, play-off'tan belli olacak.

 • A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi ile eşleşti.
  02 Ara A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi ile eşleşti.

  A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Şampiyonası'nda F Grubu'nda Portekiz, Çekya ve C yolu play-off galibi ile eşleşti.

 • A Milli Kadın Futbol Takımı Litvanya'yı 4-0 Mağlup Etti
  01 Ara A Milli Kadın Futbol Takımı Litvanya'yı 4-0 Mağlup Etti

  A Milli Kadın Futbol Takımı, UEFA Uluslar C Ligi 2. Grup beşinci hafta maçında Litvanya'yı 4-0 mağlup etti. Gülbin Hız, Yağmur Uraz, Meryem Çal ve Vestina Neverdauskaite'nin kendi kalesine attığı gollerle milliler galibiyete ulaştı. Takım, gruptaki beşinci maçından da galibiyetle ayrıldı.

 • EURO 2024'te Türkiye'nin rakipleri yarın belli olacak
  01 Ara EURO 2024'te Türkiye'nin rakipleri yarın belli olacak

  Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2024'teki rakipleri, Almanya'da düzenlenecek finallere adını yazdırdıktan sonra yarın çekilecek kurayla belli olacak. Türkiye, Almanya'da ev sahibi gibi oynayacak ve Türk vatandaşlarının yoğun ilgisi bekleniyor.

 • BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Laerke: 'Yeryüzündeki cehennem Gazze'ye geri döndü. Savaş değil, 'insani ara' yeniden başlamalı'
  01 Ara BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Laerke: "Yeryüzündeki cehennem Gazze'ye geri döndü. Savaş değil, 'insani ara' yeniden başlamalı"

  BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Laerke: "Yeryüzündeki cehennem Gazze'ye geri döndü.

 • ABD Temsilciler Meclisi, İran'a ait 6 milyar dolarlık fon erişimini engelleyecek yasa tasarısını kabul etti
  01 Ara ABD Temsilciler Meclisi, İran'a ait 6 milyar dolarlık fon erişimini engelleyecek yasa tasarısını kabul etti

  ABD Temsilciler Meclisi, 'Hamas'ın İsrail'e saldırılarında rol oynadığı' gerekçesiyle, daha önce serbest bıraktığı İran'a ait 6 milyar dolara erişimi engelleyecek yasa tasarısını kabul etti. Tasarı, İran'a para transferini önlemeyi amaçlarken, ayrıca söz konusu para transferinde rol alacak herhangi bir hükümet ya da bireye de yaptırım uygulanmasını öngörüyor. Tasarının Senato'da görüşülmesi bekleniyor.

 • Belçika Başbakanı: Nükleer reaktörlerin faaliyet süresi 20 yıl uzatılabilir
  29 Kas Belçika Başbakanı: Nükleer reaktörlerin faaliyet süresi 20 yıl uzatılabilir

  Belçika Başbakanı Alexander de Croo, ülkenin en son inşa edilen iki nükleer reaktörünün faaliyet sürelerinin 20 yıl uzatılması gerektiğini belirtti. De Croo, nükleer santrallerin uygun fiyatlı enerji sağladığına dikkat çekerek, daha fazla nükleer enerjinin iklim nötr olmaya da katkı sağlayacağını ifade etti.

 • TFF Fair Play Ödülleri sahiplerini buldu
  28 Kas TFF Fair Play Ödülleri sahiplerini buldu

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) düzenlediği TFF Fair Play Ödülleri'nin Ekim 2023 Dönemi sahipleri belirlendi. En Centilmen Teknik Direktör Nuri Şahin, En Centilmen Taraftar Galatasaray Taraftarı, En Centilmen Futbolcu Fernando Muslera ve En Centilmen Yönetici Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu ödüle layık görüldü.

 • TFF Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu
  28 Kas TFF Fair Play Ödülleri Sahiplerini Buldu

  Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Fair Play'in yaygınlaştırılması ve farkındalık oluşturulması amacıyla düzenlediği TFF Fair Play Ödülleri'nin Ekim 2023 Dönemi sahipleri, Fair Play ve Sosyal Sorumluluk Kurulu tarafından belirlendi. En Centilmen Teknik Direktör, En Centilmen Taraftar, En Centilmen Futbolcu ve En Centilmen Yönetici kategorilerinde ödüle layık görülenler ve verilme gerekçeleri açıklandı.

 • TEDMEM'den eğitim sistemine ilişkin değerlendirme raporu
  27 Kas TEDMEM'den eğitim sistemine ilişkin değerlendirme raporu

  TÜRK Eğitim Derneği'nin düşünce kuruluşu TEDMEM, hazırladığı 'Bir Bakışta Eğitim 2023: Türkiye Üzerine Değerlendirme ve Öneriler' adlı raporunda 100'den fazla veri tablosu ve grafiği inceleyerek, eğitim sistemine ilişkin önemli verileri ve bunların uluslararası karşılaştırmalarını bir araya getirdi.

 • Almanya'nın İsrail'e borcu ödendikçe azalmıyor
  26 Kas Almanya'nın İsrail'e borcu ödendikçe azalmıyor

  İsrail'in Gazze'ye saldırılarında uluslararası insancıl hukuku ve savaş hukukunu ihlal etmesiyle ilgili suçlamalar sürerken Almanya'nın İsrail'e koşulsuz desteğinin, Holokost nedeniyle yaşadığı suçluluk duygusundan kaynaklanıp kaynaklanmadığı merak ediliyor.

 • Antalya Toroslar, Grengewald Hueschtert'e 91-90 mağlup oldu
  23 Kas Antalya Toroslar, Grengewald Hueschtert'e 91-90 mağlup oldu

  Antalya Toroslar, Kadınlar EuroCup H Grubu 5'inci haftasında Lüksemburg ekibi Grengewald Hueschtert'e 91-90 mağlup oldu. Bu sonucun ardından Antalya Toroslar gruptaki 3'üncü mağlubiyetini alırken, Grengewald Hueschtert ise ilk galibiyetini elde etti.

 • Antalya Büyükşehir Belediyespor Toroslar Basketbol, Lüksemburg'a yenildi
  23 Kas Antalya Büyükşehir Belediyespor Toroslar Basketbol, Lüksemburg'a yenildi

  FIBA Kadınlar Avrupa Kupası H Grubu 5. hafta mücadelesinde Antalya Büyükşehir Belediyespor Toroslar Basketbol, deplasmanda Lüksemburg'un BBC Grengewald ekibine 91-90 yenildi. Antalya ekibi, maçta iyi bir performans sergilemesine rağmen galibiyeti elde edemedi.

 • EURO 2024 Play-off Eşleşmeleri Belli Oldu
  23 Kas EURO 2024 Play-off Eşleşmeleri Belli Oldu

  2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılacak son 3 takımı belirleyecek play-off etabının eşleşmeleri belli oldu. Yarı finaldeki maçlar 21 Mart 2024'te oynanacak ve final 26 Mart'ta gerçekleşecek. Şampiyonaya katılacak takımlar grup kura çekimiyle belirlenecek.

 • İngilizler'e göre Türkiye, EURO 2024'te ölüm grubuna düştü! İşte rakiplerimiz
  23 Kas İngilizler'e göre Türkiye, EURO 2024'te ölüm grubuna düştü! İşte rakiplerimiz

  EURO 2024'e 2. torbadan katılacak A Milli Takım'ın grupta hangi takımlarla rakip olacağını İngilizler simüle etti. Buna göre ay-yıldızlı ekip en zor gruplardan birine düşerek İngiltere, İtalya ve İskoçya ile eşleşti.

 • Ukrayna'ya yapılan savunma yardım paketi açıklandı
  23 Kas Ukrayna'ya yapılan savunma yardım paketi açıklandı

  Almanya ve Fransa'nın öncülüğünde yapılan Kara Tabanlı Hava Savunma Koalisyonu, Ukrayna'ya yeni savunma yardım paketini açıkladı. Paket içerisinde Hollanda'nın 2 milyar avroluk askeri yardımı ve Almanya'nın 4 IRIS-T sistemi, 8 bin yeni tanksavar mayını, 1 Patriot sistemi, 155 mm topçu mühimmatını içeren 1,4 milyar dolarlık savunma yardımı yer alıyor. Ayrıca Estonya, Lüksemburg'un taahhüdüne ek olarak Bilişim Teknolojisi koalisyonunun faaliyetleri için 500 bin dolarlık finansman sağlayacak ve İngiltere ile Norveç, Denizcilik Koalisyonu çerçevesinde Karadeniz'de güvenliği güçlendirmek için çalışacak.

 • İran Merkez Bankası Başkanı, dondurulan döviz varlıklarının serbest bırakılacağını açıkladı
  22 Kas İran Merkez Bankası Başkanı, dondurulan döviz varlıklarının serbest bırakılacağını açıkladı

  İran Merkez Bankası Başkanı Muhammed Rıza Ferzin, ülke dışında yaptırımlar nedeniyle dondurulan döviz varlıklarının bir kısmının yakında serbest bırakılacağını duyurdu. Ferzin, bloke edilen paraların serbest bırakılması ve kullanımına ilişkin bir rapor sunarak, İran'ın bu fonlardan yararlanacağını belirtti. Ancak, serbest bırakılacak miktar ve hangi ülkede dondurulan varlıkların olduğu hakkında bilgi verilmedi. İran, ABD'nin yaptırımları nedeniyle bazı ülkelerdeki mal varlıklarına erişememektedir.

 • Microsoft, Windows 11'de bazı temel uygulamaları silme imkanı sunuyor
  22 Kas Microsoft, Windows 11'de bazı temel uygulamaları silme imkanı sunuyor

  Microsoft, Avrupa'daki Windows kullanıcıları için yeni bir güncellemeyle bazı temel uygulamaları silme imkanı getirdi. Windows 11'de Edge, Bing ve Cortana gibi uygulamaları kaldırmak mümkün olacak. Bu değişiklikler sadece Avrupa Ekonomik Bölgesi'nde kullanıma sunulacak.

Advertisement