Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Bakan Şimşek: İhracatı Önceliklendirmeye Devam Edeceğiz - Son Dakika

Bakan Şimşek: İhracatı Önceliklendirmeye Devam Edeceğiz

HAZİNE ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ihracatı önceliklendirmenin kalıcı refah artışı için önemli olduğunu belirtti. Şimşek, 2024 yılında dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşümün hız kazanacağını söyledi.

Bakan Şimşek: İhracatı Önceliklendirmeye Devam Edeceğiz
28.08.2023 - 17:18,

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ile 11 banka arasında imzalanan ihracatçılara ilişkin kredi protokolüyle ilgili, "Kalıcı refah artışı için ihracatı önceliklendirmeye devam edeceğiz. 2024 yılında dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm hız kazanacak. İç talebin yavaşlayacağı bir döneme gireceğiz. Firmalarımızın üzerine düşen ise ihracatı önceliklendirmek." değerlendirmesinde bulundu.

Şimşek, sosyal medya hesabından TİM ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti BBVA, Akbank, Yapı Kredi, QNB Finansbank, Denizbank, TEB ve Odeabank işbirliğiyle ihracatçılara yönelik "Vade(SİZ) İhracat Kredi Paketi"nin devreye alınmasına ilişkin paylaşım yaptı.

Ziraat Bankası liderliğinde ihracatçılara ilave 1 milyar dolarlık ihracat kredi paketini devreye sokan bankaları tebrik eden Şimşek, "Kalıcı refah artışı için ihracatı önceliklendirmeye devam edeceğiz. 2024 yılında dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm hız kazanacak. İç talebin yavaşlayacağı bir döneme gireceğiz. Firmalarımızın üzerine düşen ise ihracatı önceliklendirmek." ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Bakan Şimşek: İhracatı Önceliklendirmeye Devam Edeceğiz - Son Dakika


Advertisement