Balıkesir'de Yılın İlk Zeytinyağı Sıkıldı - Son Dakika
Ekonomi

Balıkesir'de Yılın İlk Zeytinyağı Sıkıldı

Balıkesir\'de Yılın İlk Zeytinyağı Sıkıldı

Balıkesir'in Edremit Körfezi bölgesinde, yılın ilk erken hasat zeytininden elde edilen zeytinyağı Ayvalık ilçesinde sıkıldı. Vali İsmail Ustaoğlu, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Mustafa Canbey ve İsmail Ok'un katılımıyla sezonun ilk zeytinleri sıkılarak yağ elde edildi.

14.09.2023 20:31
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Balıkesir'in Edremit Körfezi bölgesinde, yılın ilk erken hasat zeytininden elde edilen zeytinyağı Ayvalık ilçesinde sıkıldı.

Vali İsmail Ustaoğlu, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Mustafa Canbey ve İsmail Ok'un katılımıyla sezonun ilk zeytinleri sıkılarak yağ elde edildi.

Zeytinin yağa yolculuğuna dair bilgiler alan Vali Ustaoğlu, körfez bölgesinin zeytin üretiminde çok önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.

Bu sezon 30 bin ton zeytinyağı üretimi beklediklerini ifade eden Ustaoğlu, "Bu yılki bu üretimle beraber ülkemizin ihracatına zeytinyağımızın çok önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bölgemizdeki çiftçilerimiz için çok önemli bir gelir kaynağı olan zeytin hasadının inşallah ilimiz için bölge halkı için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey de zeytinyağının her geçen gün daha fazla aranan ürün olduğunu belirtti.

Hasadın hayırlı olması temennisinde bulunan Canbey, "Bakıyorum üreticilerimiz heyecanlı, işçilerimiz heyecanlı, biz heyecanlıyız. Bizim bölgemizde zeytinin anlamı ve önemi çok büyük ve böyle bir bölgede yaşıyoruz. Bu hasadı yapmaktan da memnunuz, inşallah bu hasat için alın teri tüketen ve üreten yine bu iş için çalışan üreticilerimiz için hayırlı olur, uğurlu olur." dedi.

AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok da hasadın Balıkesir ve Türkiye'ye bolluk ve bereket getirmesini diledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Balıkesir'de Yılın İlk Zeytinyağı Sıkıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Özel: Seçilen belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak
  10:58 Özel: Seçilen belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın mal varlığını açıklamasına ilişkin bir soruya "Seçilen bütün belediye başkanlarımız, 1 Nisan günü sabahı belediyelerinin girişine mal varlıklarını asacak" karşılığını verdi.

 • Merkez'in faiz kararı öncesi dolar ne kadar?
  10:47 Merkez'in faiz kararı öncesi dolar ne kadar?

  Dolar/TL, güne değer kazancıyla başlamasının ardından 31,0350 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksi ise düşüş eğilimini üst üste üçüncü işlem gününe taşıyor. Fed'in faiz indirimlerine dair belirsizlikler varlık fiyatları üzerinde etkili oluyor. TCMB'nin politika faizini sabit bırakması bekleniyor.

 • Birce Akalay ve Hakan Kurtaş ilişki yaşamaya başladı
  10:40 Birce Akalay ve Hakan Kurtaş ilişki yaşamaya başladı

  Uzun süredir yalnız olan güzel oyuncu Birce Akalay, gönlünü meslektaşı Hakan Kurtaş'a kaptırdı. Bir süredir gözlerden uzak aşk yaşayan çift, 14 Şubat'ta Beyoğlu'ndaki bir sinemada el ele film izledi.

 • Oyuncu Cemal Hünal ve Lale Cangal boşanma kararı aldı
  10:17 Oyuncu Cemal Hünal ve Lale Cangal boşanma kararı aldı

  13 yıl önce nikah masasına oturan ve bir oğulları olan Cemal Hünal ile Lale Cangal çifti boşanma kararı aldı. Bir süredir ayrı yaşadıklarını söyleyen çift, resmi bir başvuruda bulunmadıklarını da belirtti.

 • CHP lideri Özgür Özel, 'Hatay' kararını nasıl verdiklerini anlattı
  09:59 CHP lideri Özgür Özel, 'Hatay' kararını nasıl verdiklerini anlattı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay sürecinin kötü yönetilmediğini belirterek, mevcut başkan Lütfü Savaş'ın yeniden aday gösterildiğini açıkladı. Hatay adayının belirlenmesi sürecinde yaşanan tartışmalar sonucunda gece yarısından sonra CHP, Lütfü Savaş'ın adaylığını resmen duyurdu. Özel, Hatay'ın duygularına anlayış gösterdiklerini ve yapılan anketler sonucunda Lütfü Savaş'ın CHP'nin en iyi adayı olduğunu belirtti.

 • Mehmet Özhaseki: Erzincan'daki madenin fay hattına kurulduğunu ilk kez duyuyorum
  09:58 Mehmet Özhaseki: Erzincan'daki madenin fay hattına kurulduğunu ilk kez duyuyorum

  Erzincan İliç'te meydana gelen maden faciasının ardından 9 işçinin arama çalışmaları durduruldu. Madenin aktif fay hattı üzerinde kurulduğu iddialarına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 'İlk defa duyuyorum, ihbar kabul ediyorum, bunu araştıracağım.' şeklinde yanıt verdi.

 • MİT'ten Kamışlı'ya nokta operasyon! Terör örgütü sözde sorumlusu Murat Ateş öldürüldü
  09:57 MİT'ten Kamışlı'ya nokta operasyon! Terör örgütü sözde sorumlusu Murat Ateş öldürüldü

  MİT, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlularından Murat Ateş'i, Suriye'nin Kamışlı bölgesinde düzenlediği nokta operasyonla etkisiz hale getirdi. PKK terör örgütüne 2014 yılında Avrupa'dan katılım sağlayan Ateş, görevi kapsamında örgütün illegal para trafiğini yöneten şahıslar arasında da yer alıyordu.

 • Yargıtay'dan boşanma davalarında emsal olacak 'Alo' kararı
  09:41 Yargıtay'dan boşanma davalarında emsal olacak 'Alo' kararı

  Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, boşanma davalarında eşlerin birbirlerine 'Alo' demenin boşanma sebebi olduğuna karar verdi. Kararı değerlendiren Av. Fatih Karamercan, bunun sürekli olması ve üçüncü şahısların da duyması gerektiğini belirtti. Vatandaşlar ise kararı şaşkınlıkla karşıladı.


Advertisement