Çankırı'da Biçerdöver Denetimleri - Son Dakika

Çankırı'da Biçerdöver Denetimleri

02.10.2018 15:10
Çankırı'da Biçerdöver Denetimleri

Çankırı'da çeltik hasadının başlaması nedeniyle dane kaybını en aza indirmek için biçerdöver denetimleri hız kazandı.

Çankırı'da çeltik hasadının başlaması nedeniyle dane kaybını en aza indirmek için biçerdöver denetimleri hız kazandı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, kontrollerin ekiplerce aralıksız devam ettiğini bildirdi.

Kontrollerde dane kaybına neden olan biçerdöver operatörlerine gerekli cezai işleminin uygulandığını belirten Çakır, "Belgesiz biçerdöver kullanan operatör ve biçerdöver sahipleri ile biçerdöverinde yangın söndürücü bulundurmayan biçerdöver sahiplerine Kabahatler Kanununun 40'ıncı maddesine göre cezai işlem uygulanmaktadır." ifadelerini kullandı.

Milli servetin heba olmaması için çalıştıklarını aktaran Çakır, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Milli servetimizin heba olmaması için hem üreticilerimizin hem biçerdöver operatörlerinin hem de kontrol ekiplerimizin özverili hareket etmesi gerekmektedir. Hasat dönemi öncesinde bütün köy muhtarlıklarına valilik genelgesi, afiş, çiftçi mektubu ve sözleşme örneği gönderilerek ihbar edebilecekleri telefon numaraları bildirilmiştir. Çiftçilerimizden, kurallara uymayan ve dane kaybına neden olan biçerdöver sahibi ve operatörlerini, en yakın İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine bildirilmesi suretiyle katkı sağlamaları beklenmektedir."

YORUMLAR
500
Yürek yakan ölüm! 4. kattan düşen çocuk yaşamını yitirdi Yürek yakan ölüm! 4. kattan düşen çocuk yaşamını yitirdi Avrupa'nın Türkiye'ye olası yaptırım hamlesine Rus tarafından jet hızında cevap: Asla kalkışamazlar Avrupa'nın Türkiye'ye olası yaptırım hamlesine Rus tarafından jet hızında cevap: Asla kalkışamazlar Telefona dalan anne bebeğini kaybettiğini sandı! Paylaşılan video tebessüm ettiriyor Telefona dalan anne bebeğini kaybettiğini sandı! Paylaşılan video tebessüm ettiriyor
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Çankırı'da Biçerdöver Denetimleri - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement