Çiçekçilerde 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlığı - Son Dakika
Ekonomi

Çiçekçilerde 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlığı

Çiçekçilerde 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlığı Diyarbakır'da, 14 Şubat Sevgililer Günü'nün yaklaşmasıyla birlikte gül başta olmak üzere çiçeklerde fiyatları arttı.

12.02.2022 09:56  Güncelleme: 10:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Çiçekçilerde 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlığı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da, 14 Şubat Sevgililer Günü'nün yaklaşmasıyla birlikte gül başta olmak üzere çiçeklerde fiyatları arttı. 30 yıllık çiçekçi Mustafa Serkan Güleçoğlu, üreticilerin yapmış olduğu zamlardan kaynaklı olarak müşterilerine fiyatları utanarak söylediklerini belirterek, önceki yıla göre işlerinin yarı yarıya düştüğünü söyledi.

Tüm yurtta olduğu gibi Diyarbakır'da da 14 Şubat Sevgililer Günü'nün yaklaşmasıyla birlikte çiçekçilerde yoğunluk başladı.

Vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek için hazırlıklarını sürdüren çiçekçiler, istek doğrultusunda evlere ya da işyerlerine servis yoluyla çiçekleri teslim ederken, 14 Şubat Sevgililer Günü'nün yaklaşmasıyla birlikte çiçek fiyatlarında da artış yaşandı.

"Fiyatlar yüzde 300 artmış"

Geçen yıl 14 Şubat Sevgililer Günü'nde 5 TL'ye satılan gül, yüzde 300 oranında artış göstererek, 20 TL oldu. Gül fiyatlarının 20 TL'den başlayıp, 200 TL'ye kadar değişiklik gösterdiğini söyleyen, 30 yıllık çiçekçi Mustafa Serkan Güleçoğlu,"Her yıl olduğu gibi bu yılda 14 Şubat yaklaşırken, hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Sevgililere hitap edecek olan kırmızı gül, beyaz gül, orkide, lale, solmayan gül ile kutuda çiçeklerimiz rağbet görüyor. Tüm Diyarbakır halkına hizmet etmeye devam ediyoruz" dedi.

"Fiyatı utanarak söylüyoruz"

Üreticilerin yapmış olduğu zamlardan kaynaklı olarak müşterilerine fiyatları utanarak söylediklerini aktaran Güleçoğlu, "Bu yıl gül fiyatlarında çok yoğun bir şekilde fahiş fiyatlar bulunmaktadır. Bu bizden kaynaklı bir durum değil. Üreticilerin yapmış olduğu zamlardan kaynaklı olarak müşterilerimize utanarak fiyat veriyoruz. Şuanda bir gülün fiyatını en düşük olacak şekilde satmak için 20 TL'den satıyoruz. Geçtiğimiz yıla göre bu yıl satışlarımız fiyatların yüksekliğinden dolayı yarı yarıya düştü. Canlı gül fiyatı yüksek olduğundan kaynaklı olarak da alternatif olarak fiyatı 7,5 lira olan yapay gülleri de müşterilerimize öneriyoruz" diye konuştu.

Çiçekçilerde 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlığı
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Çiçekçilerde 14 Şubat Sevgililer Günü hazırlığı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Tesla, binlerce çalışanını işten çıkarmayı planlıyor
  21:10 Tesla, binlerce çalışanını işten çıkarmayı planlıyor

  Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden Tesla, yıllık olarak araç teslimatlarında 2020'den bu yana ilk defa düşüş bildirdi. Bu durum, şirketin işten çıkarma yoluna gideceği şeklinde yorumlanıyor. Tesla, global iş gücünün yüzde 10'dan fazlasını işten çıkarmayı planlıyor ve en az 14 bin kişinin işini kaybetmesi bekleniyor. Ayrıca, bütçe dostu Tesla Model 2 aracı üretmekten vazgeçerek Robotaxi üzerinde yoğunlaşacak.

 • Volkswagen, elektrikli otomobil üretimi için daha fazla devlet desteği talep ediyor
  21:09 Volkswagen, elektrikli otomobil üretimi için daha fazla devlet desteği talep ediyor

  Volkswagen, gelecekte elektrikli otomobil üretmeye devam edebilmek için daha fazla devlet desteğine ihtiyaç duyduğunu açıkladı. Alman hükümetini elektrikli araçları daha güçlü bir şekilde desteklemeye çağıran Volkswagen çalışma konseyi üyesi Daniela Cavallo, elektrikli otomobillere yönelik devlet teşviklerinin sona ermesinin ardından endişelerinin arttığını belirtti. Gelecek yıllarda Almanya'nın yollarında milyonlarca elektrikli aracın olması beklenirken, Cavallo'ya göre bu hedeflere ulaşmak mevcut desteklerle mümkün değil. Volkswagen'in elektrikli araç üretiminde kendi üzerine düşen sorumlulukları da kabul ettiği belirtildi.

 • Tarla fareleri Isparta'da çiftçinin arpa tarlasına zarar verdi
  21:03 Tarla fareleri Isparta'da çiftçinin arpa tarlasına zarar verdi

  Isparta'nın Keçiborlu ilçesinde tarla fareleri, bir çiftçinin arpa tarlasında zarara neden oldu. Farelerin kaldırdığı arpa nedeniyle çiftçi büyük zarar yaşadı. Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri fareler konusunda bilgilendirme yaptı ancak zehirli buğdayın da etkili olmadığı belirtildi.

 • Av yasağıyla birlikte balıkçılar yeni sezona hazırlanmaya başladı
  19:26 Av yasağıyla birlikte balıkçılar yeni sezona hazırlanmaya başladı

  Sakarya'da denizlerde av yasağının başlamasıyla birlikte balıkçılar, tekne ve ağlarını yeni sezon için onarmaya başladı. Balıkçılar, geçen sezon istediklerini bulamadıkları için umutlu bir şekilde gelecek sezon için hazırlıklara başladı. Av yasağı nedeniyle Karadeniz'de gırgır ve trol ağları ile su ürünleri avcılığı yasaklanırken, küçük ölçekli kıyı balıkçıları bu yasaktan muaf tutuldu. Balıkçılar, teknelerini karaya çekerek bakım ve onarım çalışmalarına başladı ve önümüzdeki sezonun verimli olmasını umut ediyorlar.

 • Tesla'nın Hindistan'daki elektrikli otomobil tesisi planlarına Çin'den endişe
  19:09 Tesla'nın Hindistan'daki elektrikli otomobil tesisi planlarına Çin'den endişe

  Çin kaynaklı haberlere göre, Tesla'nın Hindistan'da bir elektrikli otomobil tesisi kurma planları, 'hazırlıksız ve olgunlaşmamış' olarak nitelendirilen Hindistan pazarında başarılı olamayabilir. Tesla CEO'su Elon Musk'ın Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile görüşmek üzere Hindistan'a gelmeyi planladığı belirtiliyor. Hindistan'da elektrikli otomobil pazarının büyümesine rağmen, toplam yolcu araç satışları içindeki elektrikli otomobil oranının düşük olduğu ve kamu şarj altyapısının eksikliği gibi faktörlerin Tesla'nın karşılaşabileceği engeller arasında yer aldığı ifade ediliyor. Çin, Tesla'nın Hindistan'daki olası başarısızlığına yönelik endişelerini dile getiriyor.


Advertisement