Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Sevgililer Günü haberleri, Sevgililer Günü son dakika, son dakika Sevgililer Günü

Son Dakika Sevgililer Günü Haberleri

Son dakika Sevgililer Günü haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son sevgililer günü haberleri anında burada.


 • 09.12.2023 09 Ara 15:53 İmamoğlu'nun danışmanı hakkındaki iddialar takipsizlikle sonuçlandı

  İmamoğlu'nun danışmanı hakkındaki iddialar takipsizlikle sonuçlandı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun danışmanı Murat Ongun hakkındaki iddialarla ilgili soruşturmasını tamamladı ve takipsizlik kararı verdi. Ongun'un lüks tatil ve ev iddialarına dair delil bulunmadığı belirlendi.

 • 05.12.2023 05 Ara 09:45 Kolombiya ve ELN Arasında 5. Tur Barış Müzakereleri Başladı

  Kolombiya ve ELN Arasında 5. Tur Barış Müzakereleri Başladı Kolombiya hükümeti ile silahlı isyancı örgüt Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) arasında Meksika'da gerçekleştirilen 5. tur barış müzakereleri başladı. Müzakerelerde çatışmalara kalıcı bir çözüm bulunması hedefleniyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 22:23 İzmir'de deniz taşkınlarına istinat duvarıyla önlem geliyor

  İzmir'de deniz taşkınlarına istinat duvarıyla önlem geliyor İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, deniz taşkınlarına karşı önlem almak için istinat duvarı benzeri çalışmaların yapıldığını ve mağdur esnafa ödemelerin bu ay içinde yapılacağını açıkladı. Mavişehir'de yapılan istinat duvarının deniz taşkınlarını önlediğini belirten Soyer, İzmir'in diğer sahillerinde de benzer tehditlerin olduğunu ve bu konuda çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 • 01.12.2023 01 Ara 14:36 İzmir Büyükşehir Belediyesi, deniz taşkınından etkilenen esnafa ödemeler yapacak

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, deniz taşkınından etkilenen esnafa ödemeler yapacak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Mavişehir'de yaşanan deniz taşkınlarının önüne geçmek için yapılan çalışmaları anlattı. Ayrıca, kentte yaşanan deniz taşkınından etkilenen esnafa Aralık ayı içinde ödemelerin yapılacağını belirtti.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:07 Kenya Havayolları, 3,5 yıl aradan sonra Somali'ye doğrudan uçuşlara yeniden başlıyor

  Kenya Havayolları, 3,5 yıl aradan sonra Somali'ye doğrudan uçuşlara yeniden başlıyor Kenya Havayolları, 14 Şubat 2024'ten itibaren Somali'ye doğrudan uçuşlara yeniden başlayacağını duyurdu. İlk tarifeli uçuş, Nairobi'den Mogadişu'ya yapılacak ve haftada 2 uçuş gerçekleştirilecek. Bu adım, Kenya ile Somali arasındaki ilişkilerin gelişmesinin bir yansıması olarak değerlendiriliyor.

 • 29.11.2023 29 Kas 22:46 Yeni mağdur: "Fatih Terim fonunun gerçek olduğuna inanıyordum çünkü Seçil Erzan beni sözleriyle inandırdı"

  Yeni mağdur: 'Fatih Terim fonunun gerçek olduğuna inanıyordum çünkü Seçil Erzan beni sözleriyle inandırdı' Yeni mağdur: "Fatih Terim fonunun gerçek olduğuna inanıyordum çünkü Seçil Erzan beni sözleriyle inandırdı" "1 milyon 525 bin dolar para dolu çantayı Nur Erkasap'ın huzurunda Erzan'a odasında verdim, çanta çok ağırdı, ben bile o çantayı üst kata çıkarırken zorlandım" Davada müşteki sayısı...

 • 29.11.2023 29 Kas 14:40 Fatih Terim Fonu'nda bir kurban daha! "2 milyon dolar yatır 400 bin kar al" diyerek kandırmışlar

  Fatih Terim Fonu'nda bir kurban daha! '2 milyon dolar yatır 400 bin kar al' diyerek kandırmışlar Fatih Terim Fonu olarak bilinen ve 18 kişinin dolandırıldığı davaya, bir fonzede daha eklendi. Banka Müdürü Seçil Erzan'a 2 milyon 720 bin lira kaptıran Mert Zeydanlı da davanın 19. şikayetçisi oldu. Zeydanlı ifadesinde, Erzan'ın kendisine "Fatih Terim'in özel fonuna 2 milyon dolar yatırırsam 45 gün sonra yüzde 20 kar alacağını, ama bu bilginin çok gizli olduğunu" söylediği anlattı.

 • 29.11.2023 29 Kas 11:37 Yeni mağdur: "Fatih Terim fonunun gerçek olduğuna inanıyordum çünkü Seçil Erzan beni sözleriyle inandırdı"

  Yeni mağdur: 'Fatih Terim fonunun gerçek olduğuna inanıyordum çünkü Seçil Erzan beni sözleriyle inandırdı' Yüksek kar getirili fon dolandırıcılığı davasında bir mağdur daha ortaya çıktı.

 • 28.11.2023 28 Kas 15:14 Endonezya'da 2024 başkanlık seçimi için kampanya süreci başladı

  Endonezya'da 2024 başkanlık seçimi için kampanya süreci başladı Endonezya'da 14 Şubat 2024'te yapılacak başkanlık seçimi için kampanya süreci başladı. 270 milyon nüfuslu ülkede 200 milyondan fazla seçmenin oy kullanması bekleniyor. Seçimlerde eski Cakarta Valisi Anies Baswedan, eski Java Valisi Ganjar Pranowo ve mevcut Savunma Bakanı Prabowo Subianto yarışacak.

 • 28.11.2023 28 Kas 01:08 Marvel Stüdyoları Filmlerinin ve Disney+ Dizilerinin Çıkış Tarihleri Değişti

  Marvel Stüdyoları Filmlerinin ve Disney+ Dizilerinin Çıkış Tarihleri Değişti Yaklaşan Marvel Stüdyoları filmlerinin ve Disney+ dizilerinin çıkış tarihleri, pandemi ve Hollywood grevleri nedeniyle birçok kez değişti. Multiverse Saga'nın tamamı en az bir yıl ertelendi. Marvel Sinematik Evreni'nin yeni projelerinin çıkış tarihleri açıklandıkça duyurulacak.

 • 25.11.2023 25 Kas 15:18 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Hükümetin İzmir'e Hiç Borcu Yok Mu?

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Hükümetin İzmir'e Hiç Borcu Yok Mu? İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2023 yılı bütçesi 45 milyar 100 milyon TL olarak kabul edildi. Türkiye’de yaşanan ekonomik krize rağmen bütçenin yüzde 41’i yatırımlara ayrıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılından beri İller Bankası’ndan aldığı 44 milyar TL’ye karşılık 66 milyar TL’lik yatırım yaptığını söyleyen Tunç Soyer, “İzmir’den kırk alıp bir veren anlayışın karşısında dimdik durduk. Bizim İzmir’e borcumuz hiç bitmez. Peki hükümetin hiç borcu yok mu” dedi. Tunç Soyer, önümüzdeki dönem uygulayacağı yeni programın 7 ana başlıktan oluşan omurgasını açıkladı. 2024 bütçesinin 7 hedefin sayısız ispatı ve müjdesiyle dolu olduğunu ifade eden Soyer, “Burada paylaştıklarımın hiçbiri ham bir hayal değil. İzmir’i Türkiye’ye ve dünyaya örnek olacak bir uyum şehri olarak tahayyül ediyorum” dedi.

 • 24.11.2023 24 Kas 10:01 Zonguldak açıklarında batan geminin kayıp mürettebatı aranıyor

  Zonguldak açıklarında batan geminin kayıp mürettebatı aranıyor Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisinin kayıp 9 kişilik mürettebatını arama çalışmaları 6. gününde karadan, havadan ve denizden devam ediyor. Gemideki 12 kişilik Türk mürettebattan ikisinin cansız bedenine ulaşıldı.

 • 23.11.2023 23 Kas 10:15 Elazığ'da Çiçekçiler Öğretmenler Günü Yoğunluğu Yaşıyor

  Elazığ'da Çiçekçiler Öğretmenler Günü Yoğunluğu Yaşıyor Elazığ'da çiçekçiler, 24 Kasım Öğretmenler Günü için gelen siparişlere yetişmekte güçlük çekiyor. Öğrenciler ve vatandaşlar, öğretmenlerine çiçek götürmek isteyerek çiçekçilere akın ediyor.

 • 23.11.2023 23 Kas 09:53 İzmir'de Raylı Sistem Projeleri İçin Tarihi Yatırım

  İzmir'de Raylı Sistem Projeleri İçin Tarihi Yatırım İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, meclis toplantısında yaptığı konuşmada, İzmir'in tarihinde ilk defa 1 milyar 235 milyon liralık bütçeyle üç raylı sistem hattının inşaatının devam ettiğini belirtti. Buca Metrosu, Çiğli Tramvayı ve Narlıdere Metrosu'nun süreçleri ve finans kaynakları hakkında bilgi veren Soyer, bu projelerin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bütçesiyle ve yurt dışından sağlanan finansman imkanlarıyla yapıldığını vurguladı.

 • 22.11.2023 22 Kas 11:02 Öğretmenler Günü İçin Çiçekçiler Hazırlıklarını Tamamladı

  Öğretmenler Günü İçin Çiçekçiler Hazırlıklarını Tamamladı Öğretmenler Günü için çiçekçi esnafı, yerli ve ithal çeşitli çiçeklerle alıcıları bekliyor. Ankara'ya yurt içinden ve yurt dışından getirilen çiçekler, öğretmenlere hediye edilebilecek en güzel seçenek olarak değerlendiriliyor.

 • 15.11.2023 15 Kas 14:36 Malatya Park 14. Kuruluş Yıldönümü Kampanyası

  Malatya Park 14. Kuruluş Yıldönümü Kampanyası Malatya Park, 14. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde düzenlediği kampanya ile birbirinden özel hediyeler dağıtacak. Kampanya kapsamında bin TL ve üzeri alışveriş yapan herkes çekilişe katılma hakkı kazanacak. Çekilişte İphone 15, Samsung Galaxy A5 4, Onvo elektrikli scooter, siemens kahve makinesi ve Xiaomi mi Robot Süpürge gibi 14 şahane hediye verilecek.

 • 10.11.2023 10 Kas 21:04 Disney, Grev Sonrası Yayın Takvimini Güncelledi

  Disney, Grev Sonrası Yayın Takvimini Güncelledi Disney, oyuncuların grevini sona erdirmek için geçici bir anlaşma yaparak yayın takviminde değişiklikler yaptı. Deadpool 3'ün vizyon tarihi 26 Temmuz'a ertelenirken, Kaptan Amerika: Cesur Yeni Dünya'nın vizyon tarihi 14 Şubat 2025'e ertelendi. Robert Downey Jr.'ın Marvel evrenine geri döneceği iddiaları da gündemde.

 • 07.11.2023 07 Kas 15:41 Fransız Pop Art Sanatçısı Jisbar İstanbul'da Sergi Açtı

  Fransız Pop Art Sanatçısı Jisbar İstanbul'da Sergi Açtı Fransız pop art sanatçısı Jisbar, Kalyon Kültür Taş Konak'ta düzenlenen sergisiyle İstanbullu sanatseverlerle buluştu. Sergide, Türk bayraklı Mona Lisa gibi dikkat çeken eserler yer aldı. Sergi, 14 Şubat'a kadar ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

 • 01.11.2023 01 Kas 12:49 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: "Yeni Dönemde Adayım, Kemal Kılıçdaroğlu da Adaylığıma Destek Veriyor"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: 'Yeni Dönemde Adayım, Kemal Kılıçdaroğlu da Adaylığıma Destek Veriyor' İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, katıldığı televizyon programında yeni dönemde de aday olduğunu belirterek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da adaylığını desteklediğini söyledi. "Değişimciler olursa sorun çıkar mı" sorusunu üzerine Soyer, "Çıkmaz inşallah, öyle gözüküyor" diye konuştu. Soyer, vatandaşların Cumhuriyet Bayramı kutlamalarıyla ilgili “Ben çok umutlandım, 29 Ekim’i gördüm ya ölsem gam yemem gayrı. Bu Cumhuriyet’in bekçisi İzmirliler, bu Cumhuriyet’in bekçisi bütün vatandaşlarımız... Kimse bu Cumhuriyet’in erdemleriyle, değerleriyle oynayamaz, hiç merak etmesin kimse” dedi.

 • 23.10.2023 23 Eki 14:38 Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo'nun oğlu Gibran Rakabuming Raka, başkan yardımcısı adayı olarak belirlendi

  Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo'nun oğlu Gibran Rakabuming Raka, başkan yardımcısı adayı olarak belirlendi Endonezya Savunma Bakanı Prabowo Subianto, 2024'te yapılacak seçimde devlet başkanlığına aday olurken, başkan yardımcısı adayının Devlet Başkanı Joko Widodo'nun en büyük oğlu Gibran Rakabuming Raka olduğunu duyurdu. Gibran'ın adaylığı, ülkede yaş sınırlaması nedeniyle tartışma konusu olmuştu.

 • 20.10.2023 20 Eki 12:06 Tim Burton ve Monica Bellucci İlk Kez El Ele Çıktılar

  Tim Burton ve Monica Bellucci İlk Kez El Ele Çıktılar Magazin dünyasında uzun süredir konuşulan aşk dedikodusu hakkında ilk açıklama, haziran ayında gelmişti. Geçtiğimiz şubat'ta Paris'te el ele görüntülenen ve Sevgililer Günü'nü de aşk şehrinde geçiren Tim Burton-Monica Bellucci ikilisinden güzel oyuncu, ilişkilerini duyurmuştu. Elle France'a röportaj veren Monica Bellucci, Tim Burton ile birlikte olduklarını ilk kez açıklayarak, 'Evet, ona aşığım' demişti. İlişkilerini gözlerden uzak yaşamayı tercih eden ünlü çift, geçtiğimiz akşam ilk kez basının ve dünyanın karşısına el ele, aşk dolu pozlar vererek çıktı. İkilli, Belluci'nin başrolünde olduğu 'Diabolik Chi Sei' filminin 18. Roma Film Festivali'ndeki galasına katıldı. Böylece sürpriz aşıklar, ilişkilerini resmileştirmiş oldu.

 • 17.10.2023 17 Eki 14:52 AYM'nin hak ihlali kararı verdiği Zeytinburnu'ndaki patlama davasında mütalaa açıklandı

  AYM'nin hak ihlali kararı verdiği Zeytinburnu'ndaki patlama davasında mütalaa açıklandı İstanbul Zeytinburnu Davutpaşa'da bir iş merkezinde 21 kişinin öldüğü, 115 kişinin yaralandığı patlamaya ilişkin 4 sanığın, Anayasa Mahkemesinin (AYM) "yaşam hakkının ihlal edildiği" yönündeki kararının ardından yeniden yargılanmasına devam edildi.

 • 12.10.2023 12 Eki 02:07 Kolombiya Hükümeti ve ELN Arasında Başkentte Toplantı Düzenlendi

  Kolombiya Hükümeti ve ELN Arasında Başkentte Toplantı Düzenlendi Kolombiya hükümeti ile silahlı isyancı örgüt Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) arasında başkent Bogota'da yapılan toplantıda, barış görüşmeleri için önemli adımlar atıldığı açıklandı. ELN tarafının baş müzakerecisi Pablo Beltran, 30 yıl sonra ilk kez başkentte basının karşısına çıktıklarını belirterek, müzakerelerin Meksika'da devam edeceğini söyledi. Taraflar arasında masada tartışılan konular arasında masanın ilerleyişi, uzlaşılan konuların uygulanması ve barış sürecine katılım yer alıyor. Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) ile 2016 Barış Anlaşması'nı uygulamaya söz veren Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, ELN ile de barış görüşmeleri yapmayı hedefliyor.

 • 04.10.2023 04 Eki 00:17 Türk bilim insanı İran'da ödül aldı

  Türk bilim insanı İran'da ödül aldı İran'ın İsfahan kentinde bu yıl 5'incisi düzenlenen uluslararası "Mustafa (s.a.v) Ödülleri" yarışmasında Türk bilim insanı Prof. Dr. Murat Uysal, ödül kazandı.

 • 30.09.2023 30 Eyl 13:51 Tarık Ünlüoğlu'nun vefatının 4. yılında anma

  Tarık Ünlüoğlu'nun vefatının 4. yılında anma Kurtlar Vadisi dizisinde 'Testere Necmi', Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da 'Ünal Bey' karakterini canlandıran başarılı oyuncu Tarık Ünlüoğlu, vefatının 4. yılında yad ediliyor. İzmir Namık Kemal Lisesini bitirdikten sonra Ankara Devlet Konservatuvarına giren sanatçı, bir yıl opera okuduktan sonra tiyatro bölümüne geçti. Tarık Ünlüoğlu, Ankara Devlet Tiyatrosunda 20 yılı aşkın süren görevinin ardından İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin oldu.

 • 19.09.2023 19 Eyl 18:52 Bu ne hız: Google Bard, yeni bir seviyeye ulaştı!

  Bu ne hız: Google Bard, yeni bir seviyeye ulaştı! Google Bard, bugün yeni bir güncelleme alarak çok daha hızlı ve verimli bir hale geldi. Ayrıca yeni yeteneklere de kavuştu.

 • 18.09.2023 18 Eyl 09:42 UEFA Şampiyonlar Ligi 2023-24 Sezonu Başlıyor

  UEFA Şampiyonlar Ligi 2023-24 Sezonu Başlıyor UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2023-24 sezonu yarın oynanacak grup maçları ile başlayacak. Bu sezon final maçı Londra'daki Wembley Stadı'nda oynanacak.

 • 15.09.2023 15 Eyl 20:41 Tomb Raider I-III Remastered ile Lara Croft'un klasik maceraları geri dönüyor

  Tomb Raider I-III Remastered ile Lara Croft'un klasik maceraları geri dönüyor Geliştirici Aspyr Media tarafından yapılan açıklamaya göre, 1990'ların klasik Lara Croft maceraları olan Tomb Raider I-III Remastered, yenilenmiş grafikler ve genişleme paketleriyle birlikte 14 Şubat'ta çıkacak. Oyun, modern platformlar için optimize edildi ve oyuncular hem güncellenmiş grafikleri deneyimleyebilecek hem de orijinal görünüme dönebilecekler.

 • 11.09.2023 11 Eyl 20:29 Koyun Dolly'i klonlayan İngiliz bilim insanı Ian Wilmut yaşamını yitirdi

  Koyun Dolly'i klonlayan İngiliz bilim insanı Ian Wilmut yaşamını yitirdi Koyun Dolly'i klonlayan İngiliz bilim insanı Ian Wilmut 79 yaşında hayatını kaybetti. Wilmut, genetiği değiştirilmiş koyun yapmak için kullanılabilecek klonlama veya nükleer transfer tekniklerini geliştirme çabalarına öncülük etmişti.

 • 11.09.2023 11 Eyl 20:16 DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, Suriyeli öğrenci ve devlet memuruyla ilgili davadaki savunmasını yaptı

  DP Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, Suriyeli öğrenci ve devlet memuruyla ilgili davadaki savunmasını yaptı Demokrat Parti (DP) Göç ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı İlay Aksoy, sınavsız şekilde üniversite okutularak önce vatandaşlık verilen ardından devlet memuru olan bir Suriyeli'nin şikayetiyle açılan davanın 3. duruşmasında savunma yaptı. Aksoy, sosyal medya paylaşımlarını kamuya açık bilgilere dayalı olarak yaptığını belirtti ve suçlamaları kabul etmedi. Duruşma, savcının mütalaasını vermek üzere süre istemesi üzerine ertelendi.

 • 05.09.2023 05 Eyl 04:44 Kolombiya ve ELN Arasındaki Barış Görüşmeleri Sonuçlandı

  Kolombiya ve ELN Arasındaki Barış Görüşmeleri Sonuçlandı Kolombiya hükümeti ve silahlı isyancı örgüt ELN arasında yapılan barış görüşmelerinin dördüncü turu Venezuela'da sona erdi. Taraflar, çatışmalardan etkilenen bölgelerde insani koridorun açılması konusunda mutabakat sağladı.

 • 03.09.2023 03 Eyl 16:34 2023 Çin Ulusal Bilgisayar Kongresi Shenyang'da düzenlenecek

  2023 Çin Ulusal Bilgisayar Kongresi Shenyang'da düzenlenecek Çin Bilgisayar Federasyonu, 2023 Çin Ulusal Bilgisayar Kongresi'nin 26-28 Ekim tarihlerinde Shenyang'da düzenleneceğini açıkladı. Kongrede dijital altyapının geliştirilmesi ve Çin'in dijital inşasının desteklenmesi temasıyla teknolojik ilerlemeler ve sektör bilgileri paylaşılacak.

 • 31.08.2023 31 Ağu 20:54 Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih ve Manchester United ile aynı grupta

  Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih ve Manchester United ile aynı grupta UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2023-2024 sezonu grup kuraları çekildi. Galatasaray; Bayern Münih, Manchester United ve Kopenhag'ın olduğu A Grubu'nda yer aldı.

 • 31.08.2023 31 Ağu 10:23 Avukat dedektif gibi iz sürdü, müteahhidin savunmasını 'Google Earth' ile çürüttü

  Avukat dedektif gibi iz sürdü, müteahhidin savunmasını 'Google Earth' ile çürüttü Adana'da depremde yıkılarak 82 kişinin ölümüne neden olan apartmanın karot örneklerinde beton yerine taş çıkarken müteahhidin, "C blok inşaatını 4. kattayken devraldım" iddiasını da avukat dedektif gibi iz sürerek çürüttü.

 • 30.08.2023 30 Ağu 20:33 BM, Suriye'nin kuzeybatısına sınır ötesi yardım misyonunu sürdürüyor

  BM, Suriye'nin kuzeybatısına sınır ötesi yardım misyonunu sürdürüyor BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in sözcüsü, Şubat ayında Suriye ve Türkiye'yi vuran depremlerin ardından Suriye'nin kuzeybatısına yapılan yardım misyonunun devam ettiğini açıkladı.

 • 29.08.2023 29 Ağu 21:03 BM: Suriye yönetimiyle anlaşmaya rağmen yardım operasyonları başlatılamadı

  BM: Suriye yönetimiyle anlaşmaya rağmen yardım operasyonları başlatılamadı Birleşmiş Milletler (BM), Suriye yönetimiyle Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan yardımların geçişi için sağlanan anlaşmaya rağmen henüz yardım operasyonlarının başlatılamadığını bildirdi. BM Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın toplantısında konuya ilişkin açıklamada bulundu.

 • 24.08.2023 24 Ağu 17:35 Çin'de Qixi Festivali'nde Toplu Düğün

  Çin'de Qixi Festivali'nde Toplu Düğün Çin'in kuzeyindeki Shanxi eyaletinde, Qixi Festivali'nde geleneksel toplu düğün yapıldı. Qixi Festivali, Çin'in Sevgililer Günü olarak kutlanır ve bu yıl Salı gününe denk gelmiştir. Birçok çift, bu özel günde dünya evine girmeyi tercih etmektedir. Toplu düğün, canlı ve eğlenceli bir atmosferde gerçekleşmiştir. Ay takviminin yedinci ayının yedinci gününde kutlanan Qixi Festivali, Sığır Çobanı ve Dokumacı Kız'ın bir araya gelmesini anlatan bir efsaneyi kutlamaktadır.

 • 23.08.2023 23 Ağu 11:12 Antalya'da Üretilen Karanfil Avrupa Pazarının Yüzde 80'ini Karşılıyor

  Antalya'da Üretilen Karanfil Avrupa Pazarının Yüzde 80'ini Karşılıyor Antalya'da üretilen karanfil, Avrupa'nın 33 ülkesine ihraç edilerek dünya pazarının yüzde 80'ini karşılıyor. Ancak pazarlama sorunu nedeniyle çiçek düşük fiyatlardan satılıyor. Kesme çiçek üreticileri, pazarın yüzde 20'sini yüzde 40 daha pahalı satan diğer ülkelerle rekabet edememekten şikayetçi. Antalya Ticaret Borsası Başkanı, pazarlama konusunda birlikte hareket etme kültürünün yeteri kadar olmadığını belirtirken, üreticiler ise çeşitlilik ve teşviklerle pazarlama sorununun çözülebileceğini ifade ediyor.

 • 22.08.2023 22 Ağu 19:13 Çin'in Sevgililer Günü'nde Yapılan Toplu Düğünde Birçok Çift Dünya Evine Girdi

  Çin'in Sevgililer Günü'nde Yapılan Toplu Düğünde Birçok Çift Dünya Evine Girdi WUYİSHAN, 22 Ağustos (Xinhua) --Çin'in güneydoğusundaki Fujian eyaletinin Wuyishan şehrinde düzenlenen toplu düğün törenine katılan çiftler, 22 Ağustos 2023. Birçok çift, Salı gününe denk gelen geleneksel Qixi Festivali'nde, diğer bir deyişle Çin'in Sevgililer Günü'nde evlenmeyi tercih etti.

 • 22.08.2023 22 Ağu 18:53 Çift çiçek açan nilüfer çiçeğinin çeşitli görüntüleri

  Çift çiçek açan nilüfer çiçeğinin çeşitli görüntüleri Qixi Festivali'nde, başka bir deyişle Çin Sevgililer Günü'nde, Çin'in Dali kentinde tek gövde üzerinde çift çiçek açmış nilüfer çiçeği görüntülendi. Nilüfer, antik Çin edebiyatında sevgi ve mutluluğun simgesi olarak kabul ediliyor. Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Dali'den bildiriyor. (XHTV)

 • 21.08.2023 21 Ağu 14:03 Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, Hatay'da 15 Bin 300 Depremzedeye Hizmet Verdi

  Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği, Hatay'da 15 Bin 300 Depremzedeye Hizmet Verdi Kayseri'den Hatay'a giden Gezici Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği aracı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da 15 bin 300 depremzedenin diş tedavisini gerçekleştirdi. Klinik, protez hariç diğer tüm tedavileri tam donanımlı olarak afetzedelere sundu. Kayseri Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Kazım Coşkun, aciliyet gerektiren müdahalelerin bu klinikte yapıldığını belirtti ve teşekkürlerini iletti.

 • 09.08.2023 09 Ağu 20:21 ABD Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hesap Verilebilirlik Komitesi Başkanı, Hunter Biden'ın yabancı iş insanlarından milyonlarca dolar aldığını gösteren belgeleri paylaştı

  ABD Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hesap Verilebilirlik Komitesi Başkanı, Hunter Biden'ın yabancı iş insanlarından milyonlarca dolar aldığını gösteren belgeleri paylaştı ABD Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hesap Verilebilirlik Komitesi Başkanı James Comer, Başkan Joe Biden'ın oğlu Hunter Biden ve iş ortaklarının, aralarında Rus ve Kazak oligarkların da olduğu yabancı iş insanları ve firmalardan milyonlarca dolar ödeme aldığını gösteren banka kayıtlarını paylaştı. Comer'in paylaştığı belgelerde, Biden ailesinin yabancı iş insanlarıyla görüşmeleri ve para transferleriyle ilgili detaylar yer aldı. Gözetim Komitesi, Başkan Biden'ın oğlunun ilişki kurarak para kazanmasına izin verip vermediğini araştırmaya devam edecek.

 • 04.08.2023 04 Ağu 15:00 Gazeteci Hasan Sivri Hakkında Dava Açıldı

  Gazeteci Hasan Sivri Hakkında Dava Açıldı Gazeteci Hasan Sivri, 6 Şubat depreminin ardından çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaştığı için 'halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yaymak' suçlamasıyla dava edildi. Sivri, 12 Aralık'ta Ankara Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

 • 03.08.2023 03 Ağu 21:14 Kolombiya'da Hükümet ve ELN Arasında Ateşkes Anlaşması Yürürlüğe Girdi

  Kolombiya'da Hükümet ve ELN Arasında Ateşkes Anlaşması Yürürlüğe Girdi Kolombiya'da hükümet ve silahlı isyancı örgüt Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) arasında imzalanan 6 aylık ateşkes anlaşması bugün yürürlüğe girdi. Küba'da gerçekleşen müzakereler sonucunda imzalanan anlaşma, çatışmaların durdurulması ve barış görüşmelerinde ilerleme kaydedilmesi halinde uzatılacak. Birleşmiş Milletler, ateşkes sürecini takip etmek için 68 kişilik bir gözlemci grubu görevlendireceğini açıkladı. Bu anlaşma, Kolombiya'da barış sürecinin devam ettiğini gösteren önemli bir adımdır.

 • 27.07.2023 27 Tem 13:27 Müzik dünyasında 1970'lerin romantik prensi: İlhan İrem

  Müzik dünyasında 1970'lerin romantik prensi: İlhan İrem Müzik dünyasında 1970'li yılların "romantik prensi" olarak görülen müzisyen İlhan İrem, vefatının 1. yılında anılıyor.

 • 21.07.2023 21 Tem 09:45 Aydın'ın Buharkent ilçe Kaymakamı Alper Açıkgöz, Yurtdışı Dil Eğitimi Programı için ilçeden ayrıldı

  Aydın'ın Buharkent ilçe Kaymakamı Alper Açıkgöz, Yurtdışı Dil Eğitimi Programı için ilçeden ayrıldı Aydın'ın Buharkent ilçe Kaymakamı Alper Açıkgöz, İçişleri Bakanlığı'nın onayıyla 'Yurtdışı Dil Eğitimi' programına katılmak üzere ilçeden ayrıldı. Kaymakam Açıkgöz için düzenlenen veda yemeğinde duygusal anlar yaşandı. Belediye Başkanı Mehmet Erol, Kaymakam Açıkgöz'e yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. Kaymakam Açıkgöz ise Buharkent'te geçirdiği süre için minnettarlık duyduğunu ifade ederek, herkese teşekkür etti ve veda etti.

 • 20.07.2023 20 Tem 09:40 Barış Terkoğlu Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli?

  Barış Terkoğlu Kimdir? Kaç Yaşında ve Nereli? Gazeteci ve yazar Barış Terkoğlu, FOX Çalar Saat programına konuk oldu. Barış Terkoğlu'nun yaşını, nereli olduğunu ve biyografisini öğrenmek için detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Terkoğlu'nun kitapları hakkında bilgi de verilmektedir.

 • 17.07.2023 17 Tem 11:53 Karacasu Kaymakamı Gamze Kuran Yabancı Dil Eğitim Kursuna Katılmak Üzere İlçeden Ayrıldı

  Karacasu Kaymakamı Gamze Kuran Yabancı Dil Eğitim Kursuna Katılmak Üzere İlçeden Ayrıldı Karacasu Kaymakamlığı'na bir buçuk yıl önce vekaleten atanan Kaymakam Gamze Kuran, İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Yabancı Dil Kursu'na katılmak üzere ilçeden ayrıldı. Kaymakam Kuran, Karacasululara veda mesajı yayımlayarak görev süresi boyunca vatandaş odaklı hizmet anlayışının devam etmesini ve tüm kurumların koordinasyon içinde çalışmasını vurguladı.

 • 13.07.2023 13 Tem 23:29 Tunus İstinaf Mahkemesi, Eski Devlet Bakanı ve Siyasi Aktivist Hakkında Tahliye Kararı Verdi

  Tunus İstinaf Mahkemesi, Eski Devlet Bakanı ve Siyasi Aktivist Hakkında Tahliye Kararı Verdi Tunus İstinaf Mahkemesi, 'devlet güvenliğine karşı komplo kurmak' iddiasıyla tutuklu yargılanan eski Devlet Bakanı Lazhar el-Ekremi ile siyasi aktivist Şeyma İssa hakkında tahliye kararı verdi. Mahkeme ayrıca diğer siyasi tutukluların tahliye taleplerini değerlendirdi ve bazılarının taleplerini reddetti.

 • 08.07.2023 08 Tem 12:13 119 Yıl Sonra Ödünç Alınan Kitap Kütüphaneye İade Edildi

  119 Yıl Sonra Ödünç Alınan Kitap Kütüphaneye İade Edildi ABD'nin Massachusetts eyaletindeki bir kütüphaneden 119 yıl önce ödünç alınan kitap, bir antika kitap kullanıcısının dikkati üzerine iade edildi. West Virginia Üniversitesi Kütüphanelerinde nadir kitapları toplayan Stewart Plein, James Clerk Maxwell'in 'Elektrik Üzerine Bir İnceleme' isimli kitabının Massachusetts'deki New Bedford Halk Kütüphanesine ait olduğunu fark etti. Kitap hakkında New Bedford'daki kütüphaneciyle iletişime geçtiğinde, kitabın 14 Şubat 1904'te ödünç alındığını ve kütüphaneye bir daha iade edilmediğini anladı. ABD'de 86 yaşındaki bir kişi '1984'ün ilk baskısını 65 yıl sonra kütüphaneye iade etmişti. ABD'nin Oregon eyaletinde, 86 yaşındaki bir adam, kütüphaneden ödünç aldığı George Orwell'ın 1984 romanının ilk baskısını, 65 yıl sonra iade etmişti. Kitabın içindeki notta, kendini 'WP' olarak tanımlayan 86 yaşındaki kişinin, kitabın kütüphaneye iade edilmesi gerektiğine dair notu çıkmıştı.

Advertisement