ECB'nin Faizleri Değiştirmesi Beklenmiyor - Son Dakika

ECB'nin Faizleri Değiştirmesi Beklenmiyor

06.06.2013 11:26
ECB'nin Faizleri Değiştirmesi Beklenmiyor

ECB Başkanı Draghi, bankacılık sektörünün küçük şirketlere kredi vermesini teşvik etmek için diğer AB yetkilileriyle görüştüğünü söyledi.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, bankacılık sektörünün küçük şirketlere kredi vermesini teşvik etmek için diğer Avrupa Birliği yetkilileriyle görüştüğünü ancak önergenin ne zaman hazır olacağının belirsiz olduğunu söyledi.

ECB'nin, halen avro kullanan 17 ülkede durgunluk yaşanmasına karşın, perşembe günü gösterge faiz oranını, rekor düşük seviye olan yüzde 0,5'in altında bırakması bekleniyor.

ECB, mayıs ayında gösterge oranlarını çeyrek puan indirdi ve analistler, ECB'nin Frankfurt'taki, ekonominin nasıl işleyeceğine dair toplantısının muhtemelen erteleneceğini söylüyor.

Bazı analistler, Avro bölgesi ekonomisini canlandırmak için sürpriz faiz indirimlerini de gözardı etmiyor.  ECB, ekonominin büyümeye başlamasına ilişkin farklı yollar arıyor.

Başkan Mario Draghi ise konuyla ilgili olarak, bankacılık sektörünün küçük şirketlere kredi vermesini teşvik etmek amacıyla diğer Avrupa Birliği yetkilileriyle görüştüğünü ancak önergenin ne zaman hazır olacağının belirsiz olduğunu kaydetti.

AP -

YORUMLAR
500
Davos'ta 'savaşın gölgesinde Avrupa'nın geleceği' tartışıldı Davos'ta 'savaşın gölgesinde Avrupa'nın geleceği' tartışıldı Artan gıda fiyatları AB'de doğuda yaşayan insanları daha çok etkiliyor Artan gıda fiyatları AB'de doğuda yaşayan insanları daha çok etkiliyor Yabancı Öğrencilerin Staj Tercihi Konyaaltı Yabancı Öğrencilerin Staj Tercihi Konyaaltı
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi ECB'nin Faizleri Değiştirmesi Beklenmiyor - Son Dakika


Advertisement