Ekonomi - Son Dakika
Ekonomi

Ekonomi

Ekonomi

09.01.2012 - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 Endeksi, önceki kapanışa göre 372,56 puan ve yüzde 0,74 oranında kayıpla 49.809,97 puana geriledi.

09.01.2012 17:54
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

09.01.2012 - İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 Endeksi, önceki kapanışa göre 372,56 puan ve yüzde 0,74 oranında kayıpla 49.809,97 puana geriledi. - ISTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Ekonomi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Av sezonunu geride bırakan balıkçılar çaçaya hazırlanıyor
  16:14 Av sezonunu geride bırakan balıkçılar çaçaya hazırlanıyor

  Samsun'da deniz av sezonunu geride bırakan balıkçılar, teknelerini 1 ay sürecek çaça avına hazır hale getiriyor. Denizlerdeki av yasağı 15 Nisan'da başlayacak. Yasağın bitmesine saatler kala balıkçılar eksikliklerini gidererek çaça avcılığına hazırlanıyor. Samsun Bölgesi Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Atıf Malkoç, çaça sezonunda 1 ayda 50 bin ton çaça tutmayı umduklarını belirtti. Malkoç, iklim değişikliği nedeniyle balık boylarının kısaldığını ve hamsi dışında diğer balıkların da boyunda küçülme olduğunu ifade etti. Karadeniz'de bilimsel çalışmalar yapılması gerektiğini vurgulayan Malkoç, önümüzdeki sezonlarda durumun daha netlik kazanacağını söyledi.

 • Esenyurt'ta ATM'den Sahte Para Skandalı
  15:23 Esenyurt'ta ATM'den Sahte Para Skandalı

  Esenyurt'ta bulunan bir ATM, para çekmek isteyen vatandaşlara sahte para verdi. Vatandaşlar, sadece 100 TL'lik banknotların sahte olduğunu belirterek o anları video çekerek kayıt altına aldı. Olayın yaşandığı bölgede daha önce de farklı ATM'lerden sahte para verildiği iddia edildi.

 • Bahamalar bayraklı kruvaziyer Bodrum'a geldi
  15:15 Bahamalar bayraklı kruvaziyer Bodrum'a geldi

  Muğla'nın Bodrum ilçesine Bahamalar bayraklı 'Star Legend' isimli kruvaziyer geldi. Gemide bulunan yolcular turistik ilçeyi gezmek için pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra alışveriş yaptı ve denize girdi. Geminin akşam saatlerinde Kuşadası Limanı'na hareket edeceği belirtildi. Ayrıca, mega lüks motor yat 'Radiant' da Bodrum Limanı'na demirledi ve mavi tur için hazırlık yapıldı.

 • Çin, dünya emtia ihracatında 2023'te bir numara oldu
  14:36 Çin, dünya emtia ihracatında 2023'te bir numara oldu

  Çin, dünya emtia ihracatında 2023'te yüzde 14,2'lik pay ile neredeyse 2022 seviyesini yakalayarak üst üste 7 yıldır dünyanın bir numaralı emtia ihracatçısı olmayı sürdürdü. Çin Ticaret Bakanlığı, Dünya Ticaret Örgütü'nün raporuna göre, 2024 ve 2025'te dünya emtia ticaret hacminde kademeli bir toparlanma öngörülüyor. Çin, 2023 yılında dünyadaki ikinci en büyük emtia ithalatçısı oldu ve dünya ekonomisinin zorlu toparlanmasına rağmen istikrarlı bir performans sergiledi. DTÖ'nün raporunda ise küresel ekonomideki risk faktörleri nedeniyle belirsizlik olduğu uyarısı yapıldı.

 • Erzurum'da Vergi Mükellefi Sayısı Arttı
  14:36 Erzurum'da Vergi Mükellefi Sayısı Arttı

  Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, 2024 yılı Mart dönemi faal vergi mükellefi verilerini paylaştı. Erzurum'da Gelir Vergisi, Basit usulde Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Gelir Stopaj vergisi, Gayrimenkul Sermaye İradı ve Katma Değer Vergisi (KDV) faal mükellefi sayılarının arttığı bildirildi. Aralık 2023'e göre değişim oranları da açıklandı.

 • Zonguldak'ta Pazar Boş Kaldı
  14:12 Zonguldak'ta Pazar Boş Kaldı

  Zonguldak'ta her hafta Çarşamba ve Cumartesi günleri Terakki Mahallesi'nde kurulan pazar boş kaldı. Pazara yeteri kadar ilgi olmaması nedeniyle esnaflar istedikleri satışı yapamadı. Bayram dönüşünde olması sebebiyle vatandaşların pazara gelmediği düşünülüyor. Tezgahlardaki fiyatlar da önümüzdeki günlere göre düşük seyretti.

 • Samsun'da Balıkçılar Çaça Avına Hazırlanıyor
  13:54 Samsun'da Balıkçılar Çaça Avına Hazırlanıyor

  Samsun'da deniz av sezonunu geride bırakan balıkçılar, teknelerini 1 ay sürecek çaça avına hazır hale getiriyor. Denizlerdeki av yasağı 15 Nisan'da başlayacak. Balıkçılar, çaça sezonunda 1 ayda 50 bin ton çaça tutmayı umuyor.

 • Akçakoca'da Yakalanan Kalkan Balığı Kilosu Bin 200 Liradan Satışa Sunuldu
  13:29 Akçakoca'da Yakalanan Kalkan Balığı Kilosu Bin 200 Liradan Satışa Sunuldu

  Düzce'nin Akçakoca ilçesinde 3,5 kilogram ağırlığındaki kalkan balığı yakalandı. Kilosu bin 200 liradan satışa sunulan kalkan, tezgahta büyük ilgi gördü. Diğer balık çeşitleri ise farklı fiyatlarla satışa sunuldu.


Advertisement