Eti Alüminyum AŞ'de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı - Son Dakika

Eti Alüminyum AŞ'de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

11.02.2016 10:05
Eti Alüminyum AŞ'de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Eti Aliminyum AŞ'de çalılşan işçilerin toplu iş sözleşmesi yapıldı.

Eti Aliminyum AŞ'de çalılşan işçilerin toplu iş sözleşmesi yapıldı.

Eti Aliminyum AŞ'de çalışan işçiler adına toplu iş sözleşmesi görüşmelerini sürdüren Çelik-İş Sendikası Seydişehir Şube Başkanı Murat Özkaldı, Eti Alüminyum A.Ş ile süren toplu iş sözleşmesinin anlaşmayla sonuçlandığını duyurdu.

Özkaldı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Alüminyum Eti A.Ş ile yapılan toplu iş sözleşmesinin 2016-2017 yıllarını kapsadığını ve anlaşmadan 1200 işçinin faydalanacağını söyledi.

Özkaldı, "Sendikamız ve Alüminyum A.Ş arasında 1.5 aydır süren toplu iş sözleşmesi görüşlerimiz mutlu sonla bitti. Yapılan anlaşma neticesinde Alüminyum iş yerinde çalışan üyelerimiz 2016 ve 2017 yıllarında ortalama ücretlerine yüzde 25 oranında zam yapılmış olup, yılda 2 ikramiye, sosyal yardım gibi birçok haklarla beraber 2 bin lira aylık maaş elde edilmiştir. Üyelerimiz alın terlerinin karşılıklarını aldıklarının bilinciyle üretip kazanmaya devam edeceklerdir. Toplu iş sözleşmesinin Eti Alüminyum A.Ş çalışanlarına, sendikamıza, Seydişehire ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

YORUMLAR
500
Seydişehir yağlı güreşlerinin başpehlivanı belli oldu Seydişehir yağlı güreşlerinin başpehlivanı belli oldu
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Eti Alüminyum AŞ'de Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement