Fuzul Grup Açıklaması - Son Dakika

Fuzul Grup Açıklaması

03.04.2017 15:04
Fuzul Grup Açıklaması

Fuzul Grup'tan yapılan açıklamada, Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Akbal'ın iş seyahati için gittiği ABD'nin Los Angeles havalimanında görevlilerin insan haklarına aykırı tutumlarıyla karşılaştığı belirtildi.

Fuzul Grup'tan yapılan açıklamada, Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Akbal'ın iş seyahati için gittiği ABD'nin Los Angeles havalimanında görevlilerin insan haklarına aykırı tutumlarıyla karşılaştığı belirtildi.

Fuzul Grup'tan yapılan yazılı açıklamada, Las Vegas'da düzenlenen Conexpo-Con/AGG Fuarı'na katılmak için İTO heyetinde yer alan iş adamı Zeki Akbal'ın, ABD'ye vardığında uçaktan indikten sonra pasaportuna el konularak havalimanı içerisinde bir sorgu odasına alındığı kaydedildi.

Açıklamada, "Burada ülkesiyle ilgili ırkçı sorulara muhatap olan Akbal'a, ABD'ye uygunsuz giriş yaptığı belirtildi. 20'ye yakın göçmenle birlikte nezarethaneye konulan Zeki Akbal'a daha sonra ayakkabı bağcıklarının çıkarılması ve sordukları sorulara doğru yanıt verilmesi, aksi takdirde mahkemeye sevk edileceği ifade edildi." ifadeleri kullanıldı.

Zeki Akbal, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye'de yatırımları bulunan saygın ve dürüst bir iş adamı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Sorgudan sonra ülkeme dönmek istediğimi belirtim. Ellerim bağlı bir şekilde İstanbul uçağına kadar bana eşlik ettiler. Tüm yolcular uçağa bindikten sonra beni onur kırıcı bir şekilde uçağın en arka bölümüne kadar götürdüler. Bütün şahsi eşyalarımı kabin amirine teslim ettiler. İTO heyetiyle gittiğim iş gezisinde demokratik ülke standartlarına uymayan, ayrımcı bir tutumla karşılaştım. Beni en çok üzen, ülkem hakkında sorulan 'Türkiye'de yaşamaktan memnun musun', 'Geleceğin için kaygılanıyor musun?' soruları oldu. Müslüman olduğum için uğradığım insan haklarına uymayan bu çifte standart nedeniyle hukuki mücadelemi sürdüreceğimi tüm kamuoyuyla paylaşıyorum."

YORUMLAR
500
Kılıçdaroğlu: 'Gençler Olarak Sizler Sakın Umutsuzluğa Kapılmayın, Yeter Ki Sandığa Gittiğinizde Elinizi Vicdanınıza Koyup Oy Kullanın. Kılıçdaroğlu: 'Gençler Olarak Sizler Sakın Umutsuzluğa Kapılmayın, Yeter Ki Sandığa Gittiğinizde Elinizi Vicdanınıza Koyup Oy Kullanın. Gelecekten gelen araç: Hyundai Staria ilk bakış Gelecekten gelen araç: Hyundai Staria ilk bakış 25 Mayıs 2022 Haberleri 25 Mayıs 2022 Haberleri
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Fuzul Grup Açıklaması - Son Dakika


Advertisement