Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın istifasından sonra dolar yeni güne 13.45 liradan başladı - Son Dakika

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın istifasından sonra dolar yeni güne 13.45 liradan başladı

02.12.2021 08:22

Lütfi Elvan'ın görevden affını istemesinden sonra Hazine ve Maliye Bakanlığı'na yardımcısı Nureddin Nebati getirildi. Karar öncesinde 13.30 liranın altında seyreden dolar yeni güne 13.45 liradan başladı. Dolar/TL saat 08.20 itibarıyla 13.53 seviyesinde işlem görüyor.

Dün gece Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Lütfi Elvan'ın yerine Nureddin Nebati atandı. Dolar ekonomi yönetimindeki bu değişime yükselişle cevap verdi.

DOLAR/TL 13.53 SEVİYELERİNE KADAR YÜKSELDİ

Söz konusu karar yayımlanmadan önce dolar 13.25-13.30 lira aralığında seyrederken kararla birlikte dolar yeni güne 13.45 liradan başladı.

ERDOĞAN'IN ÇİZGİSİNE DAHA YAKIN BİRİ OLARAK GÖRÜNÜYOR

Yeni bakan Nureddin Nebati özellikle faiz konusunda piyasalar tarafından Elvan'a göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çizgisine daha yakın birisi olarak görünüyor. Bu sebeple kararın ardından kur yönünü yukarı çevirdi.

DOLAR YENİ GÜNE 13.45 LİRADAN BAŞLADI

Dün doların 13.87 liraya yükselmesi sonrasında Merkez Bankası 7 yılın ardından ilk kez doğrudan satış yoluyla döviz piyasasına müdahale etti. Uzmanlar, dolarda yükselişin sürmesi durumunda bugün gözlerin yeniden Merkez'e çevrileceğini ve müdahale konusunda ne kadar ısrarcı olup olmadığına bakılacağını belirtti.

Son Dakika Ekonomi Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın istifasından sonra dolar yeni güne 13.45 liradan başladı - Son Dakika Ekonomi


Advertisement