İBB Başkanı İmamoğlu: Milletimiz adına yalvarıyorum, bu işten vazgeçin - Son Dakika

İBB Başkanı İmamoğlu: Milletimiz adına yalvarıyorum, bu işten vazgeçin

20.01.2020 14:54

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Kanal İstanbul Projesi için, "16 milyon insan adına, Türkiye insanları, milletimiz adına yalvarıyorum, bu işten vazgeçin" dedi.

İBB'den yapılan açıklamada İmamoğlu, belediye bürokratları ile birlikte Terkos Gölü'nde incelemelerde bulundu. Terkos İşletmeleri Şube Müdürü İsmail Aydın, İmamoğlu ve beraberindeki Genel Sekreter Yavuz Erkut, Genel Sekreter Yardımcıları Murat Kalkanlı ve Murat Yazıcı ile İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu'ya sunum yaptı.

"MİLLETİMİZ ADINA YALVARIYORUM, VAZGEÇİN"

Sunumun ardından İmamoğlu ve beraberindeki heyet, Karadeniz sahilindeki Karaburun'da incelemelerde bulundu.
İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi ile İSKİ'nin yaptığı yatırımların yok olacağını ifade ederek, "Düşünün ki, şu anda gezdiğimiz Terkos'ta çok değil, 1,5 yıl önce, Terkos'tan İkitelli'ye yapılan yatırımın bile kanal yokmuş gibi ihale edilmiş olduğunu düşünün. Tümüyle bertaraf olacak. Yani yüz milyonlarca liralık yatırımlar bunlar. Sadece İSKİ'ye bedeli bu yatırımın, 20 milyar liralar civarına çıkıyor. Bu kadar vahşi bir süreçten bahsediyoruz. Bunu niye anlatıyorum? Yani gelin bu hatadan vazgeçin. Türkiye'nin başka mevzuları var, onlara odaklanın. Onun için anlatıyorum. 16 milyon insan adına, Türkiye insanları, milletimiz adına yalvarıyorum, bu işten vazgeçin. Yani bu ülke adına, faydası adına bunu söylüyorum." şeklinde konuştu.

"GÖL KULLANILAMAZ HALE GELECEK"

Kanal İstanbul konusunun siyasi olmadığını belirten İmamoğlu, esnaf, tüccar, sanayi oda ve kuruluşlarını da sürece katılmaya davet etti. Terkos Gölü'nün kanal projesinden olumsuz etkileneceğini savunan İmamoğlu, göl suyunun tuzlanarak kullanılmaz hale geleceğini öne sürdü.

VATANDAŞLARI DİNLEDİ

Ekrem İmamoğlu, Terkos incelemelerinin sonunda, baraja yakın yerleşim yerlerinden Durusu'da, köy kahvesini ziyaret etti. Vatandaşları Terkos gezisiyle ilgili bilgilendiren İmamoğlu, onlardan gelen görüş ve şikayetleri dinledi.

İBB Başkanı İmamoğlu: Milletimiz adına yalvarıyorum, bu işten vazgeçin
'Damat işini biliyor' haberlerine Bakan Albayrak cephesinden yanıt geldi

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi İBB Başkanı İmamoğlu: Milletimiz adına yalvarıyorum, bu işten vazgeçin - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Dev derbi nefes kesti! Beşiktaş geriye düştüğü maçta Galatasaray'ı 2-1 yendi 21:53 Dev derbi nefes kesti! Beşiktaş geriye düştüğü maçta Galatasaray'ı 2-1 yendi Ünlü halk müziği sanatçısı Musa Eroğlu'nun eşi vefat etti 20:58 Ünlü halk müziği sanatçısı Musa Eroğlu'nun eşi vefat etti Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomiyle ilgili eleştirilere yanıt: Her evde araba var 19:52 Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ekonomiyle ilgili eleştirilere yanıt: Her evde araba var
Defne Samyeli'nin kızı Derin Talu'dan ilk işi için olay yaratan pozlar 19:19 Defne Samyeli'nin kızı Derin Talu'dan ilk işi için olay yaratan pozlar Serap Paköz İle Gerçeğin Peşinde programında 18:45 Serap Paköz İle Gerçeğin Peşinde programında "Çocuk benden değil" diyen adam haklı çıktı Seren Serengil zina ile ilgili söylemleri tekrar gündem oldu: Türkiye'de birçok hanım sahneye çıkmadan cinsel ilişkiye giriyor 18:16 Seren Serengil zina ile ilgili söylemleri tekrar gündem oldu: Türkiye'de birçok hanım sahneye çıkmadan cinsel ilişkiye giriyor
Tesla'nın piyasa değeri 1 trilyon doları aştı 17:29 Tesla'nın piyasa değeri 1 trilyon doları aştı Ders sırasında sütyeni düşen öğretmen, her şeyi itiraf etti 16:50 Ders sırasında sütyeni düşen öğretmen, her şeyi itiraf etti
Advertisement