İzmir'de Tesisat ve Mühendisliği Kongresi - Son Dakika

İzmir'de Tesisat ve Mühendisliği Kongresi

17.04.2019 16:59
İzmir'de Tesisat ve Mühendisliği Kongresi

İzmir'de 14. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve Sodex İzmir Fuarı kapılarını açtı.

İzmir'de 14. Ulusal Tesisat Mühendisliği Kongresi ve Sodex İzmir Fuarı kapılarını açtı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İzmir Şubesi'nden yapılan açıklamaya göre, 14. Ulusal Tesisat Mühendisliği ve Kongresi Tepekule Kongre ve Sergi Merkezinde gerçekleştirildi.

Etkinlik açılışında konuşan TMMOB Başkanı Emin Koramaz, TESKON'un, "mühendislikte uzmanlık" kavramının gelişmesine ve yerleşmesine büyük katkıları olduğunu belirterek, "Kongrelerimizde üretilen, paylaşılan bilgi ve teknoloji, 26 yıldır meslek alanımızın ve sektörün gelişmesine, halkımızın daha sağlıklı, planlı, güvenli, temiz mekanlar ve kentlerde yaşamasına hizmet etmektedir. Tesisat kongrelerimizin temel amacı tesisat mühendisliğinin ülkemizdeki gelişimine katkı sağlamaktır." dedi.

TMMOB İzmir Şubesi Başkanı Yüksel Yaşartekin ise TESKON ile tesisat mühendisliği alanının çok kapsamlı bir alan olduğunun geniş kesimlere kabul ettirildiğini ifade etti.

Hannover Messe Fuarcılık A.Ş. Sodeks Fuarları Direktörü Toros Utku da kongreye paralel olarak gerçekleşen TESKON+SODEX Fuarı'na 100'e yakın firmanın katıldığını belirterek, "Türkiye ekonomisinin en hızlı büyüyen sektörlerinden biri olan iklimlendirme sektörü için ciddi bir potansiyel taşıyan Ege Bölgesi'nde, işletmelerin nitelikli bir fuarda tüm potansiyelini sergileyebilmesine büyük önem veriyoruz." dedi.

14. TESKON ve TESKON+SODEX Fuarı, 20 Nisan 2019 tarihine kadar Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi'nde gezilebilecek.

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi İzmir'de Tesisat ve Mühendisliği Kongresi - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Emeklilerin yeni yıl zammı ne olacak? İşte herkesin merak ettiği rakamlar! 09:59 Emeklilerin yeni yıl zammı ne olacak? İşte herkesin merak ettiği rakamlar!
TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş: 3 tane oyun şirketi şu anda yerli otomobil için çalışıyor 08:56 TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş: 3 tane oyun şirketi şu anda yerli otomobil için çalışıyor Plajda cinsel ilişkiye giren çift gözaltına alındı 18:01 Plajda cinsel ilişkiye giren çift gözaltına alındı 15 balta darbesiyle eşini öldüren kadın,mahkemede polisleri suçladı 16:44 15 balta darbesiyle eşini öldüren kadın,mahkemede polisleri suçladı Başkan Maçoğlu, Tunceli'ye gelen avcı grubuna tepki gösterdi: Para karşılığında masum bir canlıyı katletmek en büyük vahşilik 16:35 Başkan Maçoğlu, Tunceli'ye gelen avcı grubuna tepki gösterdi: Para karşılığında masum bir canlıyı katletmek en büyük vahşilik AK Partili Öznur Çalık, Katar Emiri Al Sani'nin elini sıkmadı! ''Pandemi alışkanlığı'' dedi 16:15 AK Partili Öznur Çalık, Katar Emiri Al Sani'nin elini sıkmadı! ''Pandemi alışkanlığı'' dedi Son dakika: Motorine 66 kuruş zam geldi! Güncel fiyatı 10 lirayı geçti 16:11 Son dakika: Motorine 66 kuruş zam geldi! Güncel fiyatı 10 lirayı geçti Düğünde damada takılan pompalı tüfek salonu buz kestirdi! Gelinin bile anında suratı asıldı 16:07 Düğünde damada takılan pompalı tüfek salonu buz kestirdi! Gelinin bile anında suratı asıldı
Advertisement