Erzurum'da 75 ton patates tohumu dağıtıldı - Son Dakika

Erzurum'da 75 ton patates tohumu dağıtıldı

22.05.2022 14:18
Erzurum'da 75 ton patates tohumu dağıtıldı

Erzurum'un Pasinler ilçesinde üreticilere Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DAP BKİ) desteğiyle patates tohumu dağıtıldı.

Erzurum'un Pasinler ilçesinde üreticilere Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DAP BKİ) desteğiyle patates tohumu dağıtıldı.

Pasinler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan "Patatesle Gelen Mucize" projesi kapsamında alınan 75 ton patates tohumu 75 çiftçiye dağıtıldı.

Dağıtım töreninde konuşan Pasinler İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hamza Moroğlu, üretime katkı sağlayacak projeye desteklerinden dolayı DAP Bölge Kalkınma İdaresine teşekkür etti.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, projeye yüzde 70 hibe verildiğini, yüzde 30 çiftçi katkısı alındığını ve 75 üreticiye 75 ton patates tohumu dağıtıldığını anlattı.

Demirdöğen, bu yılki uygulamada 65 çiftçinin kurayla belirlendiğini, önümüzdeki yıl en fazla üretim yapanların sıralaması neticesinde desteğin verileceğini ifade ederek, projenin hayırlı olması temennisinde bulundu ve bereketli bir hasat dönemi diledi.

Konuşmaların ardından, hak sahibi çiftçilere patates tohumları teslim edildi.

Dağıtılan tohumlar 375 dekarlık alana ekilecek.

Törene DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Pasinler Kaymakamı Emre Zeybek, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hamza Moroğu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Aydın Taşbaşı ve üreticiler katıldı.

YORUMLAR
500
Öğrenciler 'Tohum Kütüphanesi'yle ata tohumlarını geleceğe taşıyor Öğrenciler 'Tohum Kütüphanesi'yle ata tohumlarını geleceğe taşıyor Antalya Büyükşehir'in Ata Tohumu Projesinde Hasat Sevinci Antalya Büyükşehir'in Ata Tohumu Projesinde Hasat Sevinci 15 Temmuz şehidi Lokman Biçinci adına lokma dağıtıldı 15 Temmuz şehidi Lokman Biçinci adına lokma dağıtıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Erzurum'da 75 ton patates tohumu dağıtıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement