Pideciler eski Ramazanları arar oldu - Son Dakika

Pideciler eski Ramazanları arar oldu

15.04.2021 11:10
Pideciler eski Ramazanları arar oldu

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde Pandemi dolayısı ile işleri durgunlaşan pideciler eski Ramazanların özlemini çekiyor.

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde Pandemi dolayısı ile işleri durgunlaşan pideciler eski Ramazanların özlemini çekiyor.

Gazi Osman Paşa Caddesi üzerinde bulunan fırınlarda Ramazan'ın vaz geçilmez lezzetlerinden pideler tezgahları süslüyor. Pandemi dolayısı ile pide satışlarında önemli bir düşüş yaşayan esnaf zor günler geçiriyor. Fırın işletmecisi Şeref Karakaya Pandemi dolayısı ile önceki Ramazanlar arar olduklarını belirterek, "Daha önceki Ramazanları arıyoruz. Şuan pandemiden dolayı biraz durgun işler ama yine de rabbime şükürler olsun. Bizleri bırakmayan eş ve dostlarımıza teşekkür ederim" dedi.

Tokat'ta 20 yıldır fırın işletmeciliği yapan Ömer Coşkun'da işlerinin önceki eski Ramazanlara göre durgun olduğunu dile getirdi.

İlçe sakinlerinden Yavuz Korkmaz ise fırınlarda uzayıp giden kuyruklardan Pandemi dolayısı ile eser kalmadığını ifade ederek, "Eskiden buralarda kuyruklar uzuyordu. Pideler kapış kapış giderdi. Şuanda çok sakin çok durgun, pandeminden dolayı biraz insanlar tedirgin. Eski Ramazanları çok çok arıyoruz" diye konuştu. - TOKAT

YORUMLAR
500
Meram Belediyesi kardeş şehir Hadzici heyetini ağırladı Meram Belediyesi kardeş şehir Hadzici heyetini ağırladı Kayseri Kasaplar ve Besiciler Odası'ndan 'korsan kıyma çekimi' uyarısı Kayseri Kasaplar ve Besiciler Odası'ndan 'korsan kıyma çekimi' uyarısı
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Pideciler eski Ramazanları arar oldu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement