Sanko Enerji Grubu, Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi'ne robotik kodlama sınıfı yaptırdı - Son Dakika

Sanko Enerji Grubu, Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi'ne robotik kodlama sınıfı yaptırdı

29.11.2021 12:33
Sanko Enerji Grubu, Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi'ne robotik kodlama sınıfı yaptırdı

Sanko Enerji Grubu, Mersin'in Mut ilçesindeki Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi'ne robotik kodlama sınıfı yaptırdı.

Sanko Enerji Grubu, Mersin'in Mut ilçesindeki Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi'ne robotik kodlama sınıfı yaptırdı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, sınıftaki robotik kodlama malzemeleri, bilgisayar ve robotik cihazların temininin yanı sıra sınıfın mimari konsepti de özgün olarak Sanko Enerji Grubu tarafından gerçekleştirildi.

Yapımı tamamlanan sınıf, Sanko Enerji Grubu Akyel-1, Akyel-2 ve Hilal-2 rüzgar enerji santralleri yöneticisi Ali Bayındır tarafından okula teslim edildi.

Ara tatil sonrası okula dönen öğrenciler, proje sayesinde yeni robotik kodlama sınıflarında öğretmenleriyle birlikte çalışmaya başladı. Okul yöneticileri, gösterdikleri özen ve verdikleri emek için Sanko Enerji Grubuna teşekkür etti.

Geleceğin dünyasında var olabilmek için tüm çalışmalarını dijital platforma taşıyan Sanko Enerji Grubu yöneticileri ise dijitalleşmeyi eğitimle buluşturan bir çalışmaya imza atmaktan dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti.

Faaliyet gösterdiği bölgelere katkı sağlayacak sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Sanko Enerji Grubu geçen yıl Manisa Salihli'de ve bu öğretim yılında Adana İmamoğlu'nda bir okula robotik kodlama sınıfı yaptırmıştı.

YORUMLAR
500
Bakan Dönmez, Filyos Doğalgaz İşleme Tesisleri'nde çalışmaları inceledi Açıklaması Bakan Dönmez, Filyos Doğalgaz İşleme Tesisleri'nde çalışmaları inceledi Açıklaması Tarsuslu gaziler Sarıkamış'ı ziyaret etti Tarsuslu gaziler Sarıkamış'ı ziyaret etti Elazığ'da öğrenciler hem okuyup hem meslek öğrenerek harçlıklarını çıkarıyor Elazığ'da öğrenciler hem okuyup hem meslek öğrenerek harçlıklarını çıkarıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Sanko Enerji Grubu, Mut Osman Nuri Yalman Anadolu Lisesi'ne robotik kodlama sınıfı yaptırdı - Son Dakika


Advertisement