'Saraybosna İş Forumu" Sona Erdi - Son Dakika

'Saraybosna İş Forumu" Sona Erdi

15.05.2014 21:37
'Saraybosna İş Forumu" Sona Erdi

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Anadolu Ajansı'nın medya sponsorluğunda gerçekleştirilen, bölgenin en büyük yatırım konferansı Saraybosna İş Forumu sona erdi.

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Anadolu Ajansı'nın medya sponsorluğunda gerçekleştirilen, bölgenin en büyük yatırım konferansı olan ve 14 Mayıs'ta başlayan Saraybosna İş Forumu (SBF), bugün sona erdi.

Bosna Bank International (BBI) organizasyonunda bu yıl 5'incisi düzenlenen Saraybosna İş Forumu'nun ikinci gününde 4 panel düzenlendi. Enerji, altyapı, tarım ve turizm alanlarında bölgenin potansiyellerinin ele alındığı panellere, Bosna Hersek  Federasyonu Enerji, Madencilik ve Sanayi Bakanı Erdal Trhuly,  Türk Hava Yolları (THY) Saraybosna Müdürü Ahmet Salih Kansu ile bölgeden dünyadan çeşitli akademisyenler ve uzmanlar konuşma aptı.

Kansu, bölge turizminin ele alındığı panelde yaptığı konuşmada, Bosna Hersek'in turizm açısından çok cazibe bir yer olduğuna dikkati çekerek, ancak bu sektörün en büyük eksiklerinden birinin tanıtım olduğunu kaydetti. Ülkenin yeterli kadar tanıtılması halinde bölgeye çok sayıda turistin geleceğini ifade eden Kansu, THY olarak ülkenin turizm potansiyellerinin tanıtılması amacıyla kendilernin de çalışma yaptıklarını anlattı.

BBI Genel Müdürü ve SBF Organizatörü Amer Bukviç de kapanış konuşmasında, " Balkanlar'ın Davos'u" olan Saraybosna İş Forumu'nu bu yıl 5'inci kez düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Foruma çok sayıda önemli ismin ve yatırımcının katıldığına işaret eden Bukviç, kısa sürede bu iş forumunun meyvelerinin toplanmaya başlanacağını kaydetti.

Saraybosna İş Forumu'nun dün gerçekleştirilen açılışına, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç, Karadağ Cumhurbaşkanı Filip Vuyanoviç, Slovenya'nın eski Cumhurbaşkanı Danilo Turk, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Zlatko Lagumciya, Katar Dışişleri Bakanı Khalid Bin Mohammed Al Attiyah, dünyanın en büyük yatırım fonlarından biri olan Katar Investment Authority Genel Müdürü Ahmad Al Sayed, Malezya Prensi Perak Raja Dr. Nazrin Shah ile iş ve siyaset dünyasının çok sayıda ismi katılmıştı. - Federation of Bosnia and Herzegovina

YORUMLAR
500
Erdoğan, arka arkaya 2. kez Avrupa şampiyonu olan Anadolu Efes'i sosyal medya hesabından kutladı Erdoğan, arka arkaya 2. kez Avrupa şampiyonu olan Anadolu Efes'i sosyal medya hesabından kutladı Kılıçdaroğlu: Bizlere Büyük Bir Gurur Yaşatan Anadolu Efes Camiasını Yürekten Kutluyorum Kılıçdaroğlu: Bizlere Büyük Bir Gurur Yaşatan Anadolu Efes Camiasını Yürekten Kutluyorum
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi 'Saraybosna İş Forumu' Sona Erdi - Son Dakika


Advertisement