Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, OSB'de yatırımcılarla görüştü - Son Dakika

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, OSB'de yatırımcılarla görüştü

21.05.2022 13:47
Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, OSB'de yatırımcılarla görüştü

Siirt'te üretim ve istihdam olanaklarının artması için kamunun tüm imkanlarını seferber ederek, girişimcilere her türlü desteği veren Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren tekstil fabrikalarını ziyaret etti.

Siirt'te üretim ve istihdam olanaklarının artması için kamunun tüm imkanlarını seferber ederek, girişimcilere her türlü desteği veren Vali Osman Hacıbektaşoğlu, Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) faaliyet gösteren tekstil fabrikalarını ziyaret etti. Yatırımcıların sorun, talep ve beklentilerini dinledi. İşletme yetkilileriyle görüşerek, atölyeleri gezen Vali Hacıbektaşooğlu, çalışanlarla sohbet etti.

Teşvik sisteminde sağlanan avantajlı desteklerle Siirt'i tekstil sektöründe cazibeli bir noktaya taşımak için yoğun bir çaba içinde olduklarını belirten Vali Hacıbektaşoğlu, "Organize Sanayi Bölgemizde eğitim, tekstil, inşaat, temizlik ürünleri, gıda ve maden üretimi alanlarında toplamda 28 yatırımcı kuruluşun üretim faaliyetlerinin devam ettiğini, şuan bin 500 kişiye istihdam sağlandığını, Organize Sanayi Bölgemizde inşaat süreçleri devam eden yatırımcı kuruluşlarımızın tamamlanarak, hizmete girmesiyle birlikte 3 bin 500 kişiye istihdam olanağı sağlanacaktır" dedi. - SİİRT

YORUMLAR
500
Müküs Çayı'nda kaybolan hemşireyi arama çalışması sürüyor Müküs Çayı'nda kaybolan hemşireyi arama çalışması sürüyor Mardin'de OSB müteşebbis heyeti toplantısı yapıldı Mardin'de OSB müteşebbis heyeti toplantısı yapıldı Kayseri OSB'nin yeni yönetimi göreve başladı Kayseri OSB'nin yeni yönetimi göreve başladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu, OSB'de yatırımcılarla görüştü - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement