Son Dakika! Bakan Vedat Bilgin: Asgari ücrete zam Temmuz'da gerçekleşecek - Son Dakika

Son Dakika! Bakan Vedat Bilgin: Asgari ücrete zam Temmuz'da gerçekleşecek

29.03.2023 02:29

Son dakika: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yapacağı görüşme öncesi asgari ücrete zam tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı. Konuyla ilgili tarih veren Bakan Bilgin, "Asgari ücrete zam temmuzda" dedi.

En düşük emekli maaşının 7 bin 500 liraya çıkarılmasının ardından gözler asgari ücrete çevrildi. Seçimlerden önce asgari ücrete ara zam yapılacağı tartışmaları başladı.

ASGARİ ÜCRETE TEMMUZDA ZAM YAPILACAK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, tartışmalara son noktayı koydu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la AK Parti'de görüşme gerçekleştirecek olan Bakan Bilgin, asgari ücrete zam yapılacak tarihi duyurdu. Bilgin, "Asgari ücrete zam temmuzda" dedi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 7 BİN 500 TL OLUYOR

Öte yandan, emekli maaşlarına yapılacak zamla ilgili müjdeyi geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu. Erdoğan, "Emeklilerle ilgili çalışmamızı yaptık ve bu rakamı da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız, Hazine ve Maliye Bakanlığımızla yaptık. Açıklamak yine bana kaldı. Bu akşam buradan güzel müjdeyi vermiş olayım. Bunu 7500 lira olarak bu akşam buradan açıklamış oluyoruz. Hayırlı olsun." demişti.

BAYRAM İKRAMİYESİ 2 BİN TL

Ayrıca AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, emekli bayram ikramiyelerinin 2 bin TL olacağını açıkladı. Yaklaşık 15 milyon emeklinin faydalanacağı ikramiye, hem Ramazan Bayramı'nda hem Kurban Bayramı'nda ödenecek. Böylece emekliye 2 bayramda toplamda 4 bin TL ödenecek.

YORUMLAR (9)
  • Sinan Ak: Asgari ucrete zam yapilmasmasi konusulmasi bile herkez hersese zam yapiyor ev sahipleri marketler hergun zam yapiyor artik fiyat bakmakdan markaya bakamiyoruz 6 ayda bir asgari ucrete zam yapildikca hersey cok zamlaniyor cozum bu deyill Cevap Yaz 13 4 Yayından Kaldır
  • ahmey bulut: Nie temmuz oyları verelim diemi ? Herşeye secimden önce nokta koydunuz bunada nokta koyun zormu? Cevap Yaz 5 5 Yayından Kaldır
  • seçkin mert: Yahu durup durup salak salak zam yapmayın. Cevap Yaz 0 5 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Fatih Portakal: Asgari ücret 11.500 TL olacak Fatih Portakal: Asgari ücret 11.500 TL olacak

Son Dakika Ekonomi Son Dakika! Bakan Vedat Bilgin: Asgari ücrete zam Temmuz'da gerçekleşecek - Son Dakika


Advertisement