Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü - Son Dakika

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü

27.01.2021 20:48

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk ile telefonda görüştü. Görüşmede uzay teknolojilerinde iş birliği ele alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan-Musk görüşmesinde, Türkiye'deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususlar ele alındı.

GÖRÜŞMEYE İLİŞKİN ERDOĞAN'DA AÇIKLAMA YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tesla ve SpaceX'in Kurucusu Elon Musk ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesine ilişkin sosyal medyadan da paylaşımda bulundu. Erdoğan, BiP ve Telegram hesaplarından yaptığı paylaşımda, Musk ile görüşmesinde, Türkiye'deki kamu ve özel sektör kurumları ile şirket arasında uzay teknolojileri başta olmak üzere farklı alanlarda iş birliğine ilişkin hususları ele aldıklarını belirtti.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Teknoloji alanında ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmeyi ve milletimize fayda sağlama amacıyla bu alanda atılan her adımı desteklemeyi sürdüreceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Elon Musk, 2017 yılında da Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la yüz yüze görüşmüştü.

MUSK GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE DÜNYA EN ZENGİN İNSANI OLDU

Elon Musk 185 milyar doları geçen servetiyle geçtiğimiz günlerde dünyanın en zengin insanı oldu. Tesla'nın hisse fiyatlarında yaşanan artış, Musk'ın 2017'den beri dünyanın en zengin insanı olan ve şu anda yaklaşık 184 milyar dolar değerinde serveti olan Jeff Bezos'u geride bırakmasını sağladı.

Musk, 2020 yılına yaklaşık 27 milyar dolarla başladı ve dünyanın en zengin 50 kişisi arasında yer aldı. Tesla'nın son bir yılda dokuz kattan fazla artan hisse fiyatı, Musk'a 150 milyar dolardan fazla katkıda bulundu.

Elon Musk, Temmuz ayında dünyanın en zengin yedinci kişisi olarak, Waren Buffet'ı geçmişti. Kasım ayında Musk, Bill Gates'i geçerek en zengin ikinci kişi oldu. Musk, son 12 ayda Bill Gates'in toplam 132 milyar dolarlık net değerinden daha fazla servet kazandı.

Tesla'nın şirketinin piyasa değeri perşembe günü itibariyle 737,6 milyar dolara çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Rusya-Ukrayna savaşının olumsuz etkilerinden ülkemizi korumayı başardık' Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Rusya-Ukrayna savaşının olumsuz etkilerinden ülkemizi korumayı başardık' Bakan Varank: '(Bilişim Vadisi) Bir çok kritik sektörde faaliyet gösteren 300'den fazla AR-GE firması var' Bakan Varank: '(Bilişim Vadisi) Bir çok kritik sektörde faaliyet gösteren 300'den fazla AR-GE firması var'

Son Dakika Ekonomi Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü - Son Dakika


Advertisement