Son dakika Elon Musk haberleri, Elon Musk son dakika, son dakika Elon Musk

Son Dakika Elon Musk Haberleri

 • Elon Musk'ın bir saniyede kazandığı para dudak uçuklattı
  01 Mar Elon Musk'ın bir saniyede kazandığı para dudak uçuklattı

  Elon Musk, günümüzde dünyanın en zengin insanları arasında yer alıyor. CoinCodex tarafından paylaşılan verilere göre Elon Musk, her bir saniyede 723 dolar kazanıyor. Bu, her gün 65 milyon 467 bin 200 dolara tekabül ediyor.

 • Elon Musk, OpenAI CEO'su Sam Altman'ın görevden alınmasını istiyor
  01 Mar Elon Musk, OpenAI CEO'su Sam Altman'ın görevden alınmasını istiyor

  Elon Musk, OpenAI'nin Microsoft ile olan ortaklığının şirketin orijinal misyonundan uzaklaşmasına ve adil olmayan yarış ortamına neden olduğunu düşünüyor. Musk, OpenAI'nin açık kaynaklı yapay zeka geliştirmeye geri dönmesi, ChatGPT'nin ücretsiz sunulması ve Sam Altman'ın görevden alınması gibi çözümler öneriyor.

 • Elon Musk, ChatGPT'nin geliştiricisi yapay zeka şirketi OpenAI'a dava açtı
  01 Mar Elon Musk, ChatGPT'nin geliştiricisi yapay zeka şirketi OpenAI'a dava açtı

  Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, yapay zeka sohbet robotu ChatGPT'nin geliştiricisi OpenAI ve CEO'su Sam Altman'a "yapay zeka" davası açtı. Davada, OpenAI'nın "insanlık yararına yapay zeka geliştirme" misyonunu terk ederek, kuruluş sözleşmesini ihlal etmesi gerekçe gösterildi.

 • Elon Musk, OpenAI ve CEO Sam Altman'a karşı dava açtı
  01 Mar Elon Musk, OpenAI ve CEO Sam Altman'a karşı dava açtı

  Elon Musk, OpenAI'nın başlangıçtaki amacının değiştiğini ve şirketin hedeflerini Microsoft ile yakınlaşarak değiştirdiğini iddia ederek, OpenAI ve CEO Sam Altman'a karşı dava açtı. Musk, OpenAI'nın girişimcilikten çok kar odaklı bir yapıya dönüştüğünü ve açık kaynaklı yapay genel zeka (AGI) teknolojisini özel tutmaya başladığını ileri sürüyor.

 • Elon Musk, X Spaces için video desteği ekliyor
  29 Şub Elon Musk, X Spaces için video desteği ekliyor

  Elon Musk, Twitter'ın sesli sohbet özelliği Spaces'e video özelliği getirmeyi planladığını açıkladı. X Spaces odalarında artık kamera açmak ve video ile konuşmak mümkün olacak. Video destekli Spaces odaları sayesinde konuşmaların daha interaktif olacağı belirtiliyor. Kullanıcılar istedikleri an kameralarını açıp kapatabilecek ve video, başka bir platforma ihtiyaç duymadan kullanıcılar ve dinleyiciler arasında daha fazla etkileşime olanak tanıyacak.

 • Elon Musk, Microsoft için eleştiri yaptı
  26 Şub Elon Musk, Microsoft için eleştiri yaptı

  Tesla CEO'su Elon Musk, yeni bir bilgisayar aldığını ancak Microsoft'un hesap oluşturmasına izin vermediğini belirterek eleştiri yaptı. Musk, Microsoft'un yapay zekasının bilgisayara erişebilmesi için hesap oluşturmanın zorunlu hale getirilmesini hoş karşılamadığını ifade etti.

 • Elon Musk ve Tesla, SpaceX ve X Şirketleri 2024'e Zor Başladı
  25 Şub Elon Musk ve Tesla, SpaceX ve X Şirketleri 2024'e Zor Başladı

  Analislere göre Elon Musk'ın yöneticiliğini üstlendiği Tesla, SpaceX ve X şirketleri 2024'e zorluklarla başladı. Tesla'nın hisse senedi fiyatı düşerek 188 milyar dolarlık piyasa değerini kaybetti. Ayrıca, Musk'ın Twitter'ın reklam sorunlarıyla uğraştığı ve SpaceX'in ise NASA ve diğer şirketlerle ortaklıklarını sürdürdüğü belirtildi.

 • Elon Musk, Google'a Ağır Eleştiriler Yönelterek Gemini Uygulamasını Memnuniyetle Karşıladı
  24 Şub Elon Musk, Google'a Ağır Eleştiriler Yönelterek Gemini Uygulamasını Memnuniyetle Karşıladı

  Elon Musk, Google'ı ırkçılık ve medeniyet karşıtlığıyla suçlayarak şirketin gerçek yüzünü ortaya çıkardığını belirtti. Musk ayrıca Gemini uygulamasının durdurulmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti. Google ise henüz bir cevap vermedi.

 • Elon Musk'ın Neuralink Girişimi Yasal Sorunlarla Karşı Karşıya
  24 Şub Elon Musk'ın Neuralink Girişimi Yasal Sorunlarla Karşı Karşıya

  Son dönemin popüler iş insanı Elon Musk'ın Neuralink girişiminin, birçok yasal sorun yaşadığı konuşuluyor. Şirket insan beynine çip takarak zihinsel fonksiyonları artırmayı başardığını açıklasa da, bu durum etik endişeleri sindirmeye yetmeyecek gibi görünüyor. Beyinle fiziksel olarak tam entegre olacak böylesine bir sistemin, ileriki dönemde ciddi sorunlar yaratabileceğini savunan aktivistler de mevcut. Musk ise şu ana kadar bu eleştiriler için doyurucu bir cevap verememiş gibi görünüyor. İşte tüm detaylar… Neuralink, yasal sorunlar mı yaşıyor? Neuralink'in bazı yasal izinleri almakta zorluk yaşadığı daha önceden biliniyor. Özellikle insanlar üzerinde yapılan bilimsel deney, birçok kez reddedilmişti. Hatta bazı deneyleri yasal izni olmadan yaptığı iddia edilen şirket, ilk kez 2023'ün mayıs ayında insanlar üzerinde çalışma izni alabildi. Bu gelişmeyle birlikte birçok kişi beynine çip taktırabilmek için sıraya girdi. Gelen aşırı talep, bazı yasal mercilerin insanların haklarını mı koruduğunu, yoksa onları bir haktan mahrum mu ettiğini bizlere sorgulatmıştı. Elon Musk Nobel'e aday gösterildi! Ayrıca başta maymunlar olmak üzere birçok hayvan üzerinde birtakım testler gerçekleştiren Neuralink, bu konuda da birçok suçlamaya maruz kalmıştı. Deneye katılan hayvanların ciddi sağlık sorunları yaşadığı, hatta bazılarının hayatını kaybettiği ortaya çıkmıştı. Elon Musk ise bu suçlamalara yanıt olarak, sadece ölümcül hastalığı olan hayvanları deneylerinde kullandıklarını söylemişti. Ek olarak bazı uzmanlar, böyle araştırmalar tüm insanlığa yarar sağlayacağı için, yapılan testlerdeki etik ihlallerin görmezden gelinmesi gerektiğini savunuyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Neuralink ne yapmalı? Siz beyninize çip takılmasına izin verir miydiniz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

 • Elon Musk, Twitter'a X-mail özelliğini ekliyor
  24 Şub Elon Musk, Twitter'a X-mail özelliğini ekliyor

  Fenomen iş insanı Elon Musk, Twitter'ı satın aldığından beri platformda birçok değişiklik yapmıştır. Son olarak, Twitter'a mail özelliğini ekleyeceğini duyurdu. Ayrıca, yapay zekayı platforma entegre etmek için çalışmalar yapıyor.

 • X Platformu, Hindistan Hükümetinin Hesap Kapatma Taleplerini Onayladı
  23 Şub X Platformu, Hindistan Hükümetinin Hesap Kapatma Taleplerini Onayladı

  Geçtiğimiz yıl Elon Musk tarafından satın alınan X platformu, Hindistan hükümetinin yasa dışı organizasyonlarla ilişkili olduğunu öne sürdüğü bazı hesapların kapatılmasını istemesi üzerine hesap kapatma kararı aldı. X yönetimi, bu talebi yerine getirmemenin şirketin ülkedeki faaliyetlerine zarar vereceğini belirterek tüm hesap kapatma taleplerini onayladı. Platform, düşünce özgürlüğünün tarafında olduklarını ve kullanıcıların düşüncelerini serbestçe ifade edebilmeleri için her şeyi yapacaklarını vurguladı. Hindistan hükümeti ise çiftçi protestoları kapsamında bu hesapları yasaklamak ve paylaşımların silinmesini talep etti.

 • Elon Musk Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi
  22 Şub Elon Musk Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi

  Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Norveçli milletvekili Marius Nilsen tarafından Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi. Musk'ın özgür söylem ifadelerine dikkat çekmesi ve Starlink aracılığıyla Ukrayna'ya uydu interneti sağlaması adaylık sebepleri olarak gösterildi. Ancak Musk'ın içerik moderasyonu konusunda tartışmalara yol açması adaylığın sorgulanmasına neden oldu.

 • Neuralink, beyin-bilgisayar arayüzü teknolojilerinde ilerliyor
  20 Şub Neuralink, beyin-bilgisayar arayüzü teknolojilerinde ilerliyor

  Elon Musk'ın şirketi Neuralink, beyin-bilgisayar arayüzü teknolojileri üzerine çalışmalar yürütüyor. Geçtiğimiz yıl insan beynine çip yerleştiren şirket, son günlerde olumlu ilerlemeler kaydediyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, çip takılan kişi düşünceyle bilgisayar faresini kullanabiliyor. Neuralink, beyin ve yapay zeka arasında etkileşim sağlamayı hedefliyor ve nörolojik hastalıkların tedavisine yönelik çalışmalar yapıyor.

 • Elon Musk, beyin çipi takılan kişinin düşünceyle fareyi kontrol edebildiğini açıkladı
  20 Şub Elon Musk, beyin çipi takılan kişinin düşünceyle fareyi kontrol edebildiğini açıkladı

  Neuralink'in kurucusu Elon Musk, beyin çipi takılan bir kişinin düşünce yoluyla bilgisayar faresini kontrol edebildiğini duyurdu. Musk, beyin çipi takılan kişinin hiçbir olumsuz etki olmadan tamamen iyileştiğini ve sadece düşünerek fareyi ekranda hareket ettirebildiğini belirtti. Neuralink, beyne yerleştirilecek mikroçipler aracılığıyla nörolojik rahatsızlıkları tedavi etmeyi ve engelli kişilerin hayat kalitesini artırmayı hedefliyor.

 • SpaceX'in Nova-C Uzay Aracı, Ay'a Yolculuğuna Başladı
  15 Şub SpaceX'in Nova-C Uzay Aracı, Ay'a Yolculuğuna Başladı

  SpaceX'in Nova-C uzay aracı, başarılı bir şekilde fırlatıldı ve Ay'a Malapert A bölgesine inmesi bekleniyor. Aracın üzerinde Nasa tarafından bilinen Scalpss enstrümanı ve Jeff Koons'un minik heykelleri bulunuyor. Ayrıca, Intuitive Machines görevi, Ay'a inen ilk özel şirket olacak ve Nasa'nın 1972'den bu yana Ay yüzeyine inen ilk Amerikan görevi olacak.

 • Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Zırh'tan Neuralink çipi değerlendirmesi
  08 Şub Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Zırh'tan Neuralink çipi değerlendirmesi

  Parkinson, hafıza kaybı, işitme eksikliği gibi nörolojik sorunların tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen Neuralink çipi, ilk kez bir insanın beynine yerleştirildi. Çip, beynin yüzeyindeki elektriksel aktiviteleri kaydedebiliyor ve uyarabiliyor. Ancak, depolama ve kullanma konusunda soru işaretleri bulunuyor. Teknoloji ve tıp alanındaki ilerlemelerle hastaların yaşam kalitelerinde olumlu izler bırakması umuluyor.

 • ABD'li Gazeteci Tucker Carlson'ın Putin Röportajı Tartışmalara Neden Oldu
  08 Şub ABD'li Gazeteci Tucker Carlson'ın Putin Röportajı Tartışmalara Neden Oldu

  ABD'li gazeteci Tucker Carlson'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapacağı röportaj, Belçika eski Başbakanı Guy Verhofstadt tarafından eleştirildi. Verhofstadt, Carlson'ın Putin için dezenformasyon sağladığını iddia ederek AB seyahat yasağının değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Elon Musk ise Tucker Carlson'ın AB ülkelerine alınmama ihtimalinin rahatsız edici olduğunu ifade etti.

 • Elon Musk'ın Neuralink Şirketi İlk Kablosuz Beyin Çipini İnsana Yerleştirdi
  06 Şub Elon Musk'ın Neuralink Şirketi İlk Kablosuz Beyin Çipini İnsana Yerleştirdi

  Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Neuralink şirketinin ilk kablosuz beyin çipini bir insana başarıyla yerleştirdiğini açıkladı. Bu teknolojinin uzun vadede insanlığı kurtarabileceğini söyleyen Musk, beyin-bilgisayar arayüzü (BCI) teknolojisinin gelişimiyle ilgili bilgiler verdi. Ancak uzmanlar, bu tür ileri teknolojilerin yaygın kullanıma geçmesi için daha uzun bir süreye ihtiyaç olduğunu belirtiyor.

 • Elon Musk'ın Neuralink Şirketi İlk Beyin Çipi İmplantını Gerçekleştirdi
  03 Şub Elon Musk'ın Neuralink Şirketi İlk Beyin Çipi İmplantını Gerçekleştirdi

  Elon Musk'ın kurucusu olduğu nöroteknoloji şirketi Neuralink, ilk beyin çipi implantını başarıyla gerçekleştirdi. Musk, bu önemli gelişmeyi sosyal medya platformu 'X' üzerinden duyurdu. Neuralink'in 'Telepati' adlı ürünü, düşünce gücüyle cihazları kontrol etme yeteneği sunuyor. Bu gelişme, özellikle uzuv kontrolünü kaybetmiş bireyler için umut kaynağı olabilir. Neuralink, geçen yıl FDA onayını alarak insanlar üzerinde beyin çipi projelerini denemeye başlamıştı.

 • Elon Musk, Neuralink ile insan beynine kablosuz çip yerleştirildiğini duyurdu
  30 Oca Elon Musk, Neuralink ile insan beynine kablosuz çip yerleştirildiğini duyurdu

  Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, sosyal medya platformu X'in sahibi olduğu Neuralink şirketinin insan beynine kablosuz çip yerleştirme projesinde önemli bir aşamaya ulaşıldığını duyurdu. Musk, çipin ilk kez bir insana başarıyla takıldığını ve umut verici sonuçlar elde edildiğini belirtti. Neuralink'in amacı, insan beyniyle bilgisayar arasında bağlantı kurarak nörolojik sorunlara çözümler üretmek. Şirketin rakipleri daha önce benzer cihazları beyne yerleştirmeyi başarmıştı. Musk'ın şirketine ABD Gıda ve İlaç Dairesi tarafından çipleri insanlar üzerinde test etme izni verilmişti.

 • Elon Musk, Neuralink ile insan beynine kablosuz çip yerleştirildiğini duyurdu
  30 Oca Elon Musk, Neuralink ile insan beynine kablosuz çip yerleştirildiğini duyurdu

  Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, sosyal medya platformu X'in sahibi olduğu Neuralink şirketinin insan beynine kablosuz çip yerleştirme projesinde önemli bir aşamaya ulaşıldığını duyurdu. Musk, çipin ilk kez bir insana başarıyla takıldığını ve umut verici sonuçlar elde edildiğini belirtti. Neuralink'in amacı, insan beyniyle bilgisayar arasında bağlantı kurarak nörolojik sorunlara çözümler üretmek. Şirketin rakipleri daha önce benzer cihazları beyne yerleştirmeyi başarmıştı. FDA, Neuralink'e çipleri insanlar üzerinde test etme izni vermişti. Çalışma sürecinde ince iplikler beynin belirli bölgelerine yerleştirilecek ve çip, kablosuz olarak şarj edilebilen pillerle çalışacak. Neuralink, bu çiplerin zamanla demans, Parkinson hastalığı ve omurilik zedelenmeleri gibi sağlık sorunlarına yardımcı olabileceğini söylüyor.

 • Elon Musk bunu da yaptı! Beyin çipi ilk kez bir insana yerleştirildi
  30 Oca Elon Musk bunu da yaptı! Beyin çipi ilk kez bir insana yerleştirildi

  ABD'li nöroteknoloji şirketi Neuralink'in kurucusu Elon Musk, ilk kez bir insana beyin çipinin yerleştirildiğini duyurdu. İlk kullanıcıların uzuvlarını kullanma kabiliyetini kaybetmiş kişiler olacağını kaydeden Musk, "Stephen Hawking'in hızlı bir katipten daha hızlı iletişim kurabildiğini hayal edin. Hedef bu." dedi.

 • ABD'li milyarder Elon Musk: İsmim oldukça Yahudi ismi, Yahudi gibiyim
  24 Oca ABD'li milyarder Elon Musk: İsmim oldukça Yahudi ismi, Yahudi gibiyim

  Filistin'e destek veren hesapları X platformunda engellemediği için ABD'deki Yahudi lobilerinin baskısına boyun eğen ABD'li milyarder Elon Musk, ilginç bir çıkışta bulundu. Yahudi insanların etrafında büyüdüğünü, İbranice eğitim veren bir anaokuluna gittiğini söyleyen Musk, ''İsmim de oldukça Yahudi ismi. 13 yaşındayken İsrail'e gittim. Arkadaşlarımın çoğu Yahudi. Bazen 'Ben de mi Yahudiyim?' diyorum, Yahudi gibiyim.'' dedi.

 • Elon Musk Auschwitz-Birkenau toplama kampını ziyaret etti
  22 Oca Elon Musk Auschwitz-Birkenau toplama kampını ziyaret etti

  Elon Musk, sahibi olduğu sosyal medya platformu X'te anti-semitizm eleştirileriyle karşı karşıya. Musk, Auschwitz-Birkenau toplama kampını ziyaret ederek ölüm duvarına çelenk koydu. Musk, Krakow'da bir konferansa katılarak konuşma yaptı. Musk'ın X'e yönelik eleştirileri ve İsrail ziyareti de haberde yer aldı.

 • Elon Musk, Auschwitz Yahudi toplama kampını ziyaret etti
  22 Oca Elon Musk, Auschwitz Yahudi toplama kampını ziyaret etti

  Space X ile Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Polonya'nın Krakow kentinde düzenlenen bir konferans çerçevesinde Auschwitz Yahudi toplama kampını ziyaret etti. Musk, toplama kampını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Auschwitz kampında yaklaşık 1,1 milyon kişinin öldürüldüğü tahmin ediliyor.

 • Elon Musk, X için Android'e sesli ve görüntülü aramalar özelliğini getiriyor
  19 Oca Elon Musk, X için Android'e sesli ve görüntülü aramalar özelliğini getiriyor

  Elon Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra X olarak adlandırdığı sosyal medya platformunda sesli ve görüntülü aramalar özelliğini getirdi. İlk olarak iPhone kullanıcıları için sunulan bu özellik şimdi Android kullanıcıları için de kullanılabilir hale geliyor. Musk, X'in eski günlerine dönmesi için kullanıcıların taleplerini dikkate alıyor ve bir dizi güncellemeyle platformu geliştiriyor. Sesli ve görüntülü arama özelliği, üçüncü bir uygulamaya ihtiyaç duymadan doğrudan X üzerinden arama yapma imkanı sunuyor. Ancak bu özellik yalnızca ücretli kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Kullanıcılar, Ayarlar menüsünden bu özelliği etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, ayrıca kimlerin kendilerini arayabileceğini kontrol edebilir.

 • Tesla Optimus, gömlek katladı!
  16 Oca Tesla Optimus, gömlek katladı!

  Tesla'nın insansı robotu Optimus, gömlek katlama yeteneğini sosyal medyada paylaşılan bir video ile gösterdi. Elon Musk, Optimus'un şu an için önceden programlandığını belirtse de ilerleyen zamanlarda tamamen otonom bir şekilde hareket edebileceğini söyledi.

 • 2024 Yılında Dünyanın En Değerli Otomobil Üreticileri
  13 Oca 2024 Yılında Dünyanın En Değerli Otomobil Üreticileri

  Son yıllarda otomobil sektöründe ciddi değişimler yaşandı. Üreticiler, rakiplerini geride bırakabilmek için çeşitli adımlar atıyor. Bu da en değerli şirketler listesinin sürekli olarak güncellenmesine yol açıyor. Peki 2024 yılının başı itibariyle dünyanın en değerli otomobil üreticileri hangileri? İşte liste… Tesla, 722.31 milyar dolar ile en yüksek piyasa değerine sahip şirket konumunda. Sıralamanın ikinci sırasında ise Toyota'yı görüyoruz. Japonya merkezli şirketin piyasa değeri 262.09 milyar dolar. Listenin devamına baktığımızda yine bir elektrikli araç üreticisi bulunuyor. Bu marka, tahmin edebileceğiniz üzere Tesla'nın en büyük rakibi olarak görülen BYD. Çinli şirketin piyasa değeri 79.32 milyar dolar. Bunun yanı sıra listenin biraz daha aşağısına kaydırdığımızda Tofaş Türk Otomobil Fabrikası'nı görüyoruz. 3.80 milyar dolar ile dünyanın en değerli 45. otomobil üreticisi olan firma, 1968 yılında Vehbi Koç tarafından kuruldu.

 • Threads, yeni güncelleme ile konu başlıklarını ters kronolojik sıra ile gösterecek
  10 Oca Threads, yeni güncelleme ile konu başlıklarını ters kronolojik sıra ile gösterecek

  Elon Musk'ın sahibi olduğu Twitter'ın yeni uygulaması Threads, kullanıcıların isteğine göre arama sonuçlarını ters kronolojik sırayla gösteren bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile kullanıcılar, önerilere veya son gönderilere dayalı arama sonuçlarını görmek isteyip istemediklerini seçebilecekler. Ayrıca, yeni bir filtre eklendi ve gönderilerin etiketler içinde görüntülenmesi sağlandı. Ancak bu güncelleme şu anda yalnızca iOS kullanıcıları için mevcut olup, Android kullanıcıları biraz daha beklemek zorunda kalacaklar.

 • Elon Musk: Hamas, hükümet olmadığı için kapatıldı
  09 Oca Elon Musk: Hamas, hükümet olmadığı için kapatıldı

  Son aylarda Gazze'de yaşanan olaylar, Twitter gibi birçok sosyal medya platformunu da etkisi altına almış durumda. Hamas hesabının kapatılmasının ardından birçok kullanıcı Elon Musk'a sorular yöneltti. Musk ise bu durumu 'BM muafiyet kuralı' gereği uygulandığını söyledi. Sosyal medya devi X, bugün Filistinli grup Hamas ile bağlantılı hesabı askıya aldı. X CEO'su Elon Musk ise hesabın şirketin politikalarını ihlal ettiğini söyledi. Geçmişte İsrail'e karşı direniş çağrısında bulunan Hamas'ın 'gerçek bir devlet olmadığı' için kapatıldığı aktarıldı. Konuyla ilgili açıklamasında Musk, 'Bu zor bir karardı. ABD de dahil olmak üzere birçok hükümet lideri insanları öldürme çağrısında bulunsa da, bir 'BM muafiyet kuralımız' var. Eğer bir hükümet BM tarafından tanınıyorsa, hesaplarını askıya almayacağız. Hamas BM tarafından bir hükümet olarak tanınmadığı için askıya alınmıştır' dedi. Musk ayrıca kararın anlık olarak gelişmediğinin altını çizdi. Genel bir kural olarak şirket, Birleşmiş Milletler tarafından tanınan devletlerin hesaplarını kapatmayacağını söyledi. Şiddeti savunsalar bile hükümet liderlerine veya kurumlarına ait hesapları askıya almayacak. Hamas, faaliyetlerine ilişkin endişeler nedeniyle Gazze veya Filistin hükümeti olarak tanınmıyor. X ise devlet dışı bir aktör olarak gördüğü için, Hamas hesaplarının muafiyet kuralı kapsamında olmadığına inanıyor. Hamas bağlantılı hesapların askıya alınması, İsrail ile Gazze'deki Filistinli militanlar arasındaki gerilimin arttığı bir döneme denk geldi. Twitter, şiddeti yüceltme kurallarını ihlal eden tüm hesapları siyasetten bağımsız olarak askıya aldığını vurguladı. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 • Tesla, Çin'de satılan 1,6 milyon elektrikli aracını geri çağırdı
  05 Oca Tesla, Çin'de satılan 1,6 milyon elektrikli aracını geri çağırdı

  Amerikan elektrikli araç üreticisi Tesla'nın, Çin'de satılan 1,6 milyon elektrikli otomobili, otomatik direksiyon fonksiyonundaki problem nedeniyle geri çağırdığı bildirildi. Şirket, kazalara sebep olabilecek problemin düzeltilmesi için ithal "Model X", "Model S", "Model 3" ve "Model Y" elektrikli 1,6 milyon aracı geri çağırdı.

 • Elon Musk, MrBeast'e YouTube'u bırakıp X'te içerik üretmesi için teklif yaptı
  03 Oca Elon Musk, MrBeast'e YouTube'u bırakıp X'te içerik üretmesi için teklif yaptı

  MrBeast, Elon Musk'ın X'te içerik üretme teklifini, YouTube'un gelir potansiyelini asla geçemeyeceği sebebiyle reddetti. YouTube yıldızının dediğine göre Musk'ın önerdiği para, platform değiştirmek için asla yeterli değil. 225 milyona dayanan abone sayısıyla YouTube'un kralı diyebileceğimiz MrBeast, teknoloji devi Elon Musk'ın 'Gel videolarını X'te paylaş' teklifini reddederek YouTube'da kalacağının kesin olarak altını çizdi.

 • Twitter'ın Güncel Değeri 12,76 Milyar Dolar!
  02 Oca Twitter'ın Güncel Değeri 12,76 Milyar Dolar!

  Elon Musk tarafından satın alınan Twitter'ın güncel değeri, Fidelity'nin yaptığı bir çalışmaya göre yüzde 71 düşerek 12,76 milyar dolara geriledi. Musk'ın şirketi satın almasından bu yana yapılan değişiklikler ve reklamverenlere yönelik küfürleri değerin düşmesinde etkili oldu.

 • Elon Musk: Tesla, beş yılda Apple ve Aramco'dan değerli olabilir
  02 Oca Elon Musk: Tesla, beş yılda Apple ve Aramco'dan değerli olabilir

  Tesla CEO'su Elon Musk, şirketin önümüzdeki beş yıl içinde Apple ve Saudi Aramco'yu geçebileceğini söyledi. Musk'ın tahmini gerçekleşirse Tesla, Apple ve Aramco'nun toplam değerini aşacak.

 • SpaceX, 2023 yılında 97 fırlatma gerçekleştirerek rekor kırdı
  31 Ara SpaceX, 2023 yılında 97 fırlatma gerçekleştirerek rekor kırdı

  Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX, Falcon roketleriyle bu yılı 97 fırlatma ile tamamladı. Geçen yılki 60 fırlatmaya kıyasla büyük bir artış olan bu rekoru kırmak için şirket, üç saat arayla iki adet roket fırlattı. Fırlatmalar arasında Falcon Heavy ve Falcon 9 yer aldı. SpaceX'in 2023 planları arasında Uluslararası Uzay İstasyonuna mürettebat görevleri ve Psyche misyonu yer alıyor.

 • Elon Musk: 25 bin euroluk Tesla, Berlin'de üretilecek
  29 Ara Elon Musk: 25 bin euroluk Tesla, Berlin'de üretilecek

  Tesla CEO'su Elon Musk, Berlin'deki Gigafactory'e yaptığı ziyarette, yeni uygun fiyatlı Tesla modelinin Almanya'daki tesiste üretileceğini doğruladı. Musk, ayrıca fabrikanın dış cephesinin sanat eserleriyle kaplanacağını da açıkladı.

 • Tesla Cybertruck ilk kazasını yaptı! Kafa kafaya çarpıştığı araç haşat oldu
  29 Ara Tesla Cybertruck ilk kazasını yaptı! Kafa kafaya çarpıştığı araç haşat oldu

  Elon Musk'ın yeni aracı Tesla Cybertruck, ilk kazasını yaptı. ABD'nin Kaliforniya eyaletinde gerçekleşen kazada 17 yaşındaki bir çocuğun kullandığı araç ile Tesla Cybertruck çarpıştı. Kazada can kaybı yaşanmazken Cybertruck çizik bile almaması ve diğer aracın ön kısmının büyük hasar alması dikkat çekti.

 • Mark Zuckerberg'in serveti 84 milyar dolar büyüdü
  28 Ara Mark Zuckerberg'in serveti 84 milyar dolar büyüdü

  Teknoloji dünyasının liderleri, servetlerini büyütmeye devam ediyor. Meta CEO'su Mark Zuckerberg, 2023 yılında servetini bir yılda 84 milyar dolara yakın artırdı. Elon Musk ise 260 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin kişisi olmaya devam etti. Diğer yandan, Endonezyalı işadamı Prajogo Pangestu jeotermal enerji yatırımlarıyla servetini yedi kat artırarak dünya çapında en zengin 25 kişiden biri oldu. Ancak Hintli sanayi devi Gautam Adani, bir aktivistin şirketine dava açması sonucu önemli miktarda para kaybetti.

 • Tesla'nın rakibi BYD, elektrikli otomobil satışlarında liderliği ele geçirebilir
  28 Ara Tesla'nın rakibi BYD, elektrikli otomobil satışlarında liderliği ele geçirebilir

  2023 Elon Musk için nispeten kötü bir yıldı denilebilir. BYD Co. adlı Çinli bir otomobil üreticisi, dünyanın en popüler elektrikli otomobil üreticisi olarak Tesla'yı geçmek üzere. BYD'nin önümüzdeki birkaç ay içinde elektrikli otomobil satışlarında Tesla'nın en üst sırasını geçeceği tahmin ediliyor.

 • Tesla Üretim Makinesi Bir Mühendisi Yaraladı
  27 Ara Tesla Üretim Makinesi Bir Mühendisi Yaraladı

  Tesla'nın üretim makinesi, bir mühendise saldırarak yaralanmasına neden oldu. Olayın insansı robotla ilgisi olmadığı, robotun sadece araba parçalarını taşımak için tasarlandığı belirtildi. Yaşanan olay, otomatik robotların insan hayatı için oluşturduğu risklere dikkat çekti.

 • NASA'nın astronotları Starship'in mürettebat asansörünü test ediyor!
  27 Ara NASA'nın astronotları Starship'in mürettebat asansörünü test ediyor!

  NASA, Artemis III görevi için SpaceX ile ortak çalışarak Ay yüzeyine astronot indirmeyi planlıyor. Bu amaçla Starship Roketi kullanılacak ve astronotların yüzeye çıkmak için bir asansöre ihtiyaç duyulacak. NASA astronotları, Starship'in mürettebat asansörünün test edilmesine yardımcı oldu. Bu test, astronotlara donanımın değerlendirilmesi ve geri bildirim sağlama fırsatı verdi.

 • Hyperloop One Kapanıyor
  25 Ara Hyperloop One Kapanıyor

  Havacıları kıskandıran hızlarla insanları ve kargoları şehirler arasında tüp şeklinde kapsüllerde taşımayı vadeden fütüristik ulaşım şirketi Hyperloop One, hayalini gerçekleştirmeyi başaramadan kapanıyor. Şirket, çalışanlarının büyük kısmını işten çıkardı ve test pisti ile makineler dahil kalan varlıklarını satmaya çalışıyor. Ancak Hyperloop teknolojisinin tamamen silinip gitmediği, diğer şirketlerin hala prototipler üretmeye devam ettiği ve Elon Musk'ın da bu alandaki gelişmeleri desteklemeye çalıştığı belirtiliyor.

 • Bluesky, yeni logosu ile gündemde
  23 Ara Bluesky, yeni logosu ile gündemde

  Twitter'ın Elon Musk tarafından satın alınmasıyla birlikte Jack Dorsey, Jay Graber'ın da yer aldığı ortaklar ile birlikte Bluesky adını verdiği alternatif bir platform kurdu. Şimdilik sadece davetiye ile üye alımı gerçekleştiren Bluesky, bazı değişiklikler ile birlikte yeni logosu ile kullanıcıların karşısına çıktı.

 • Hyperloop One Faaliyetlerini Durduruyor
  23 Ara Hyperloop One Faaliyetlerini Durduruyor

  Hyperloop One, teknolojiyi geliştirme konusunda ilerleme kaydedemeyince faaliyetlerini durdurmaya karar verdi. Şirket, prototip test ve çalışmalarının ötesine geçemeyerek ofislerini kapatma kararı aldı.

 • Tesla, kaza anında kapı kilidi açıldığı gerekçesi ile 120,000 aracı geri topladı
  22 Ara Tesla, kaza anında kapı kilidi açıldığı gerekçesi ile 120,000 aracı geri topladı

  Amerika Yol Güvenliği Düzenleyicisi, 120,000 Tesla aracın kaza durumunda kabin kapılarının kilidinin açılma riski nedeniyle geri toplanmaya başlandığını duyurdu. Geri çağırma, 2021-2023 Model S ve Model X araçlarını etkiliyor. Bu durum, Tesla'nın geçen hafta 2 milyonun üzerinde aracı geri toplamasının ardından gerçekleşti. Şirket, geri çağırmanın, Autopilot gelişmiş sürücü yardım sisteminde yeni güvenlik önlemleri yüklemek amacıyla yapıldığını belirtti.

 • Elon Musk'ın Twitter'ı devralmasından sonra Threads'e kullanıcı kayması yaşandı
  22 Ara Elon Musk'ın Twitter'ı devralmasından sonra Threads'e kullanıcı kayması yaşandı

  Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasından sonra yapılan yenilikler ve yaşanan kesinti sonucunda Threads'e kullanıcılar kaymaya başladı. Twitter'da yaşanan en büyük kesintiye rağmen Threads, kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.

 • Tesla Cybertruck'ın su üzerinde seyahat edebilme özelliği
  21 Ara Tesla Cybertruck'ın su üzerinde seyahat edebilme özelliği

  Tesla CEO'su Elon Musk, Cybertruck'ın su üzerinde seyahat edebilme özelliği olan 'Tekne Modu'nu açıkladı. Bu özellik sayesinde Cybertruck, belirli su mesafelerinde kullanılabilecek ve diğer pickup'lardan farklılık gösterecek.

 • Erişime kapanan Twitter, 1 saat sonra yeniden normale döndü
  21 Ara Erişime kapanan Twitter, 1 saat sonra yeniden normale döndü

  Eski adıyla Twitter, yeni ismiyle X isimli sosyal medya platformunda erişim sorunu yaşandı. Dünya çapında kullanıcılar siteye girse de hiçbir profili ve ana sayfadaki gönderileri göremedi. Site yaklaşık 1 saatlik sorunun ardından normale döndü.

 • SpaceX Bir Yılda Rekor Kırdı
  20 Ara SpaceX Bir Yılda Rekor Kırdı

  Elon Musk'ın özel uzay şirketi SpaceX, bir yılda fırlattığı 200 roketle rekor kırdı. Ancak bu durum çevreye olumsuz etkiler de yaratıyor.

 • Twitter'da En Çok Takipçisi Olan Kullanıcılar
  20 Ara Twitter'da En Çok Takipçisi Olan Kullanıcılar

  Elon Musk, Barack Obama, Justin Bieber ve Cristiano Ronaldo gibi ünlüler, Twitter'da en çok takipçiye sahip olan kullanıcılardır. Bu haberde, en çok takipçisi olan kullanıcıların listesi verilmektedir.

 • Avrupa Birliği, Elon Musk'ın sahibi olduğu X'e soruşturma başlattı
  19 Ara Avrupa Birliği, Elon Musk'ın sahibi olduğu X'e soruşturma başlattı

  Avrupa Birliği, Elon Musk'ın sahibi olduğu sosyal medya platformu X ile ilgili Dijital Hizmetler Yasası'nı ihlal edip etmediğini değerlendirmek üzere resmi bir süreç başlattı. Soruşturma, risk yönetimi, reklam şeffaflığı, içerik denetimi ve araştırmacılar için veri erişimi gibi alanları kapsamaktadır.

 • AB, X Sosyal Medya Platformuna Dava Açacak
  19 Ara AB, X Sosyal Medya Platformuna Dava Açacak

  AB Komisyonu Üyesi Thierry Breton, X sosyal medya platformunun dezenformasyon içerikleri ile mücadele yükümlülüklerini ihlal ettiği gerekçesiyle dava açılacağını duyurdu. Elon Musk ise diğer sosyal medya platformlarına karşı harekete geçilip geçilmeyeceğini sordu.

 • Elon Musk: Tüm insanlara ve hükümet liderlerine tavsiyem; yeni bir nesil yaratmak için çocuk sahibi olduğunuzdan emin olun
  16 Ara Elon Musk: Tüm insanlara ve hükümet liderlerine tavsiyem; yeni bir nesil yaratmak için çocuk sahibi olduğunuzdan emin olun

  SpaceX, Tesla ve X firmalarının sahibi Elon Musk, İtalya'da yapılan bir etkinlikte çocuk sahibi olmanın önemini vurgulayarak, insanlığın medeniyetini sürdürebilmesi için yeni bir nesil yaratılması gerektiğini söyledi. Musk ayrıca, doğum oranlarının düşük olduğu İtalya'da daha fazla çocuk sahibi olunması gerektiğini belirtti ve yasal göçün artırılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, çevreci gençlerin umutlu olması gerektiğini ve reklam verenlerin X platformuna geri döneceğini söyledi.

 • Meta, Threads'i Avrupa'da kullanıma açtı
  15 Ara Meta, Threads'i Avrupa'da kullanıma açtı

  Elon Musk'ın sahibi olduğu Meta, Threads'in Avrupa Birliği ülkelerinde kullanıma açılmasına karar verdi. Anlaşmazlıklar çözüldü ve yaklaşık yarım milyar kullanıcı Threads'i kullanabilecek. Threads, X ile benzerlik taşıyor ve Meta'nın topluluğunu geliştirmek amacıyla yeni özelliklerle donatılıyor.

 • Tesla, ABD'deki iki milyona yakın aracı güvenlik gerekçesi ile topluyor
  14 Ara Tesla, ABD'deki iki milyona yakın aracı güvenlik gerekçesi ile topluyor

  Tesla, ABD'deki iki milyon aracını, otopilot arızası nedeniyle geri topluyor. Sorunun sürücü destek sistemi Autopilot'ta olduğu belirlendi. Elon Musk'a ait şirket, "kablosuz" yazılım güncellemesiyle sorunu çözeceğini açıkladı. Güncelleme otomatik olacak, ancak araçların geri çağrılmasına karar verildi. Birleşik Krallık'ta satılan Tesla'lar için benzer bir sorunun olmadığı belirtildi.

 • Tesla Optimus Gen 2: Yeni Nesil İnsansı Robotun Özellikleri
  13 Ara Tesla Optimus Gen 2: Yeni Nesil İnsansı Robotun Özellikleri

  Tesla'nın yeni insansı robotu Optimus Gen 2, geliştirilmiş sensörler ve daha hızlı hareket kabiliyeti ile dikkat çekiyor. Ağırlığında azalma ve gelişmiş el ve parmak hareketleriyle birlikte dokunsal duyu özelliği de bulunan robot, şirketin kendi üretim operasyonlarında kullanılmak üzere tasarlandı.

 • Elon Musk, önümüzdeki yıl TEKNOFEST için Adana'ya gelecek
  12 Ara Elon Musk, önümüzdeki yıl TEKNOFEST için Adana'ya gelecek

  Dünyanın en büyük uzay, havacılık ve teknoloji festivali TEKNOFEST gelecek yıl Adana'da düzenlenecek. Eylül ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TEKNOFEST davetine, ''Gelecek yıl bizzat katılmayı ve Türkiye'deki diğer yatırım fırsatlarını tartışmayı sabırsızlıkla bekliyorum.'' cevabını veren milyarder iş insanı Elon Musk, önümüzdeki yıl Adana'ya gelecek.

 • Elon Musk, Grok'u siyasi açıdan tarafsız hale getirecek
  09 Ara Elon Musk, Grok'u siyasi açıdan tarafsız hale getirecek

  Elon Musk, yapay zeka asistanı Grok'un siyasi açıdan tarafsız hale getirileceğini duyurdu. Araştırmacı David Rozado'nun raporuna göre, ChatGPT ve Grok sol eğilimli ve özgürlükçü sonuçlar veriyor. Musk, Siyasi Pusula Testi'nin doğruyu yansıtmadığını düşündüğünü belirtti.

 • Sosyal medya platformu X'e 10 milyondan fazla kayıt
  08 Ara Sosyal medya platformu X'e 10 milyondan fazla kayıt

  X'in Üst Yöneticisi (CEO) Linda Yaccarino, aralıkta 10 milyondan fazla kişinin X'e kaydolduğunu açıkladı. Reklamların iptali nedeniyle X, yıl sonuna kadar 75 milyon dolar kadar reklam geliri kaybetme riskiyle karşı karşıya bulunuyor.

 • 'Dünyanın ilk elektrikli mega yatı' Türk tasarımcının imzasını taşıyacak
  07 Ara "Dünyanın ilk elektrikli mega yatı" Türk tasarımcının imzasını taşıyacak

  Türk yat tasarımcısı Baran Akalın, başta moda, otomotiv, gemi ve yat olmak üzere birçok sektörde global tasarım firmalarına sahip İtalya'ya, 67 metre uzunluğuyla dünyanın ilk elektrikli mega yatının 6 tasarımını satmayı başardı.

 • Elon Musk, 1 milyar dolarlık fon toplamaya çalışıyor
  07 Ara Elon Musk, 1 milyar dolarlık fon toplamaya çalışıyor

  Elon Musk'ın yeni yapay zeka girişimi xAI için 1 milyar dolarlık bir fon desteği arayışında olduğu belirtiliyor. Şirketin faaliyetleri için gereken bu meblağın toparlanmasıyla rekabetteki yerini güçlendirmeyi hedefleyen Musk, şu ana kadar 135 milyon dolarlık bir yatırım almış durumda.

 • Elon Musk, Düzce fabrikasında üretim yapan Erciyas Holding'e mi geliyor?
  06 Ara Elon Musk, Düzce fabrikasında üretim yapan Erciyas Holding'e mi geliyor?

  Elon Musk'ın Hyperloop teknolojisi için Düzce'de tüp üreten Erciyas Holding ile iş ortaklığı ve Düzce ziyareti iddiaları hakkında Erciyas Holding'ten açıklama geldi.

 • Elon Musk: X, Google mobil arama sonuçları ile hem Instagram hem de Facebook'u geçti
  05 Ara Elon Musk: X, Google mobil arama sonuçları ile hem Instagram hem de Facebook'u geçti

  Elon Musk'ın paylaştığı X ve Meta'nın mobil arama sonuçlarına göre X, Instagram ve Facebook'u geride bırakmış olabilir. Ancak X, büyük reklam veren şirketlerin çekilme kararıyla zor günler geçiriyor.

 • Walmart, Twitter'da reklam vermeyi durdurdu
  03 Ara Walmart, Twitter'da reklam vermeyi durdurdu

  Ünlü perakende firması Walmart, Twitter (şimdiki adıyla X) platformunda reklam faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Bu karar, son haftalarda birçok şirketin reklam vermeyi durdurmasıyla sıkıntılı bir dönemden geçen Twitter'ın yaşadığı sorunları artırdı.

 • Geçtiğimiz Haftanın Teknoloji Gündemi
  02 Ara Geçtiğimiz Haftanın Teknoloji Gündemi

  Tesla Cybertruck siparişleri başladı, Apple ve Togg fiyatları artırdı, Tesla'nın hisseleri yükseldi, zorunlu kış lastiği uygulaması başladı.

 • Threads Avrupa ülkelerinde piyasaya sürülecek!
  01 Ara Threads Avrupa ülkelerinde piyasaya sürülecek!

  Meta, aralık ayında Avrupa'da Threads'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Threads'in AB'de kullanıma sunulmasıyla birlikte 2024 yılında uygulamaya aylık 40 milyon kullanıcı daha katılacak.

 • Elon Musk, Apple ve Disney'e Sert Tepki Verdi
  30 Kas Elon Musk, Apple ve Disney'e Sert Tepki Verdi

  Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Apple ve Disney gibi şirketlerin reklam vermeyi durdurma kararlarına sert bir şekilde karşılık verdi. Musk'ın platformda yaptığı tartışmalı paylaşımlar ve reklamların aşırı sağcı komplo teorileri ve antisemit materyallerle birlikte görünmesi, bu şirketlerin harekete geçmesine neden oldu. Musk, reklam boykotunun platformun ölümüne yol açacağını öne sürdü.

 • Elon Musk, Yahudi karşıtı paylaşımı beğendiği için X'e reklam vermeyi durduranlara küfretti
  30 Kas Elon Musk, Yahudi karşıtı paylaşımı beğendiği için X'e reklam vermeyi durduranlara küfretti

  Tesla ve SpaceX'in sahibi Elon Musk, Yahudi karşıtı bir gönderiyi desteklemesi nedeniyle kendisini antisemitizmle suçlandıktan sonra sahibi olduğu sosyal medya platformu X'e reklam vermeyi durduran ve durdurmakla tehdit edenler yayın sırasında küfretti. Musk, ''Vermeyin reklam. Birisi bana reklamla şantaj yapacaksa, parayla şantaj yapacaksa, s… gidin. S… gidin. Açık mı? Umarım öyledir'' ifadelerini kullandı.

 • Elon Musk, Yahudi karşıtı twiti için özür diledi
  30 Kas Elon Musk, Yahudi karşıtı twiti için özür diledi

  Tesla, SpaceX ve X'in sahibi Elon Musk, Yahudi karşıtı olarak algılanan bir tweeti için özür diledi. Musk, New York Times'ın 2023 DealBook Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, paylaşımının aptalca olduğunu belirtti ve reklamlarını kaldıran firmalara sert çıktı. Ayrıca, İsrail ziyaretinin bir özür turu olmadığını vurguladı.

 • Elon Musk'tan Hamas'ın 'Gazze'ye gel' teklifine yanıt geldi: Şu an biraz tehlikeli görünüyor
  29 Kas Elon Musk'tan Hamas'ın "Gazze'ye gel" teklifine yanıt geldi: Şu an biraz tehlikeli görünüyor

  ABD'li milyarder Elon Musk, Hamas yöneticilerinden Usame Hamdan'ın Gazze Şeridi'ni ziyaret etme teklifine yanıt verdi. Musk, yaptığı açıklamada ''Şu an biraz tehlikeli görünüyor. Ancak uzun vadeli müreffeh bir Gazze'nin tüm taraflar için iyi olacağına inanıyorum.'' ifadelerini kullandı.

 • İsrail ziyaretinde ilginç anlar! Elon Musk o ismi duyunca basıp gitti
  29 Kas İsrail ziyaretinde ilginç anlar! Elon Musk o ismi duyunca basıp gitti

  Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk'ın İsrail ziyaret etti. İsrailli bir vekilin milyarder iş adamı ile fotoğraf çektirmek istediği anlarda yaşananlar sosyal medyanın gündemine oturdu.

 • Hamas, Elon Musk'ı Gazze'ye davet etti
  28 Kas Hamas, Elon Musk'ı Gazze'ye davet etti

  Hamas yöneticisi Usame Hamdan, İsrail'in saldırıları sonucu oluşan yıkımı görmesi için Elon Musk'ı Gazze'ye davet etti. Hamdan, Musk'ın İsrail ziyaretine atıfta bulunarak, Gazze'deki katliam ve yıkımları objektif bir şekilde görmesi için onu ziyarete çağırdı.

 • Hamas'tan Elon Musk'a sürpriz teklif: İsrail'in işlediği suçları görmesi için Gazze'ye çağırıyoruz
  28 Kas Hamas'tan Elon Musk'a sürpriz teklif: İsrail'in işlediği suçları görmesi için Gazze'ye çağırıyoruz

  Önceki gün İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu'yu ziyaret eden Elon Musk'a Hamas'tan sürpriz davet geldi. Hamas'ın üst düzey yöneticilerinden Usame Hamdan, Musk'ı Gazze'ye çağırarak, ''İsrail bombardımanının yarattığı yıkımın büyüklüğünü ve halkımıza karşı işlenen suçların boyutlarını görmesi için Musk'ı Gazze'ye çağırıyoruz'' dedi. Elon Musk İsrail ziyaretinde, ''Gazze'ye daha iyi bir gelecek sağlamak için Hamas grubunu yok etmekten başka hiçbir seçenek yok.'' ifadelerini kullanmıştı.

 • İsrail'in boş beşik tiyatrosunu Türkiye çürüttü
  28 Kas İsrail'in boş beşik tiyatrosunu Türkiye çürüttü

  Elon Musk'a dünkü İsrail ziyaretinde Hamas'ın 7 Ekim'deki operasyonlarının sonuçlarını göstermek için içi boş kovanlarla dolu boş bir beşik gösterilmişti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Görüntüler incelendiğinde, 'saldırıdan kalma boş mermi kovanları' ile dolmuş beşikte herhangi bir hasar görülmemektedir" açıklamasında bulundu. Öte yandan kovanların MG3'ün mühimmatı olduğu ifade edildi.

 • Elon Musk, Neuralink Projesi İçin 323 Milyon Dolar Yatırım Aldı
  28 Kas Elon Musk, Neuralink Projesi İçin 323 Milyon Dolar Yatırım Aldı

  Elon Musk'ın sahibi olduğu Neuralink şirketi, insan beynine bilgisayarla bağlanarak etkileşim sağlamayı amaçlayan bir proje. Şirket, geçtiğimiz haftalarda ek 43 milyon dolar yatırım topladı ve toplam yatırım miktarı 323 milyon dolara ulaştı.

 • Gazze'de katliam yapan İsrail'in basit numaralarla Elon Musk'ı etkileme çabaları
  28 Kas Gazze'de katliam yapan İsrail'in basit numaralarla Elon Musk'ı etkileme çabaları

  Günlerdir Gazze'de çoluk çocuk ayırt etmeden binlerce masum sivili katleden Tel Aviv yönetimi, ülkelerini ziyaret eden Elon Musk'ı mağdur olduklarına inandırmak için yapmadıkları şey kalmadı. Netanyahu'nun boş beşik tiyatrosundan sonra oğlunun Hamas tarafından kaçırıldığını söyleyen bir kadını Elon Musk ile buluşturan İsrailli yetkililer duyar kasmaya çalıştı.

 • Elon Musk İsrail'i ziyaret etti
  28 Kas Elon Musk İsrail'i ziyaret etti

  Elon Musk, sahibi olduğu sosyal medya platformu X'te anti-semitizm eleştirileriyle karşı karşıya olduğu sırada İsrail'i ziyaret etti. İsrail Başbakanı ve Devlet Başkanı ile görüşen Musk, Starlink hizmetinin Gazze'ye internet sağlamayacağı konusunda anlaşmaya vardı. Ayrıca, Musk'ın X platformuna yönelik eleştirilerin ardından gerçekleşen ziyareti, reklam gelirlerinin en önemli kaynağı olan X'in Media Matters for America'ya dava açmasının ardından gerçekleşti.

 • Elon Musk, Netanyahu ile Kfar Aza beldesini gezdi
  27 Kas Elon Musk, Netanyahu ile Kfar Aza beldesini gezdi

  ABD'li milyarder Elon Musk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile 7 Ekim'de saldırıya uğrayan Kfar Aza beldesini gezdi. Musk, İsrail'i ziyaret ederek Başbakan Netanyahu ile görüştü. İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi, Musk ile Starlink uyduları konusunda prensipte anlaşmaya vardıklarını açıklamıştı.

 • Elon Musk'ın yapay zeka şirketi xAI, Grok'u Twitter ile entegre ediyor
  27 Kas Elon Musk'ın yapay zeka şirketi xAI, Grok'u Twitter ile entegre ediyor

  Elon Musk'ın yapay zeka şirketi xAI, Grok isimli sohbet botunu erişime açtı. Grok, yakında Twitter ile entegre olacak ve paylaşımların doğruluğunu test edecek. Yapay zekanın tüm kullanıma açılmadan önce Twitter ile entegre edileceği belirtildi.

 • Netanyahu ile anlaşan Elon Musk, Gazze saldırıları başladığında böyle konuşmuştu: Bir çocuğu öldürürseniz birkaç Hamas üyesi yaratırsınız
  27 Kas Netanyahu ile anlaşan Elon Musk, Gazze saldırıları başladığında böyle konuşmuştu: Bir çocuğu öldürürseniz birkaç Hamas üyesi yaratırsınız

  İsrail, onayı olmadan Gazze'ye internet sağlanmaması konusunda Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk ile prensipte anlaştığını duyurdu. Yaşananlar sonrası akıllara Elon Musk'ın geçtiğimiz günlerdeki ''Gazze'de bir çocuğu öldürürseniz, birkaç Hamas üyesi daha yaratmış olursunuz.'' sözleri geldi. Musk, İsrail'in katliamlarına sessiz kalmamış ve ''Soykırım yaparak bir yere varamazsınız.'' diyerek Tel Aviv yönetimine tepki göstermişti.

Advertisement