Son zamlarla benzin ve motorin arasında bir fark kalmadı - Son Dakika

Son zamlarla benzin ve motorin arasında bir fark kalmadı

15.10.2021 18:11

Benzine 14, motorine 41 kuruş gelen zam, sadece sürücüleri değil otomobil piyasasını da etkileyecek. Yapılan zamlar öncesi motorinin daha ucuz olması sebebiyle vatandaşlar dizel araçları tercih ediyordu. Ancak son zamla birlikte motorin ve benzin arasında bir fark kalmadı. Hatta bazı şehirlerde motorinin litre fiyatı benzini geçti. Bu gelişme, araç alım satımında "Dizel mi?" sorusunu da tarihe karıştıracak.

Dolar kurundaki artış Türkiye'ye zam olarak yansımaya devam ediyor. Maliyet artışı nedeniyle akaryakıta bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere çifte zam geldi. Fiyat artışı motorine 41, benzine ise 14 kuruş olarak yansıyacak.

FİYATLAR 8 LİRAYI AŞTI

Akaryakıt zamları sonrası motorinin litre fiyatı benzini aştı. Ankara'da benzinin litresi 7,86'dan 8,00'a, motorinin litresi ise 7,62'den 8,03'e çıktı. İstanbul'da ise benzinin litresi 7,76'dan 7,90'a, motorinin litresi de 7,53 liradan 7,94'e yükseldi.

FİYATLAR ŞEHİRLERE GÖRE DEĞİŞİYOR

Dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor. Motorinin fiyatı bazı illerde benzini geçerken, bazı illerde ise çok az farkla altında kaldı.

"DİZEL Mİ?" SORUSU TARİH OLACAK

Sürücüler motorinin daha ucuz olması nedeniyle dizel araçları tercih ediyordu. Ancak son zamla birlikte arada bir fark kalmadı. Bu gelişme sonrası araç alım satımında "Dizel mi?" sorusu da tarih olacak.

Son zamlarla benzin ve motorin arasında bir fark kalmadı

Son Dakika Ekonomi Son zamlarla benzin ve motorin arasında bir fark kalmadı - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (4)
  • Göktürk Çakır: birileri giderken üzülürsün ama güle güle diye el sallarsın, ama bazıları yüregini yakar yaşamını felç eder, sana yalan söyliyerek rıskını çalar o maluna ne dersin giderken, git be allah nalet etsin yüzünden kurtulalım! Cevap Yaz 78 19 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika

Koronavirüsü atlatıp ekranlara geri dönen Hakan Ural, gözyaşlarını tutamadı 20:48 Koronavirüsü atlatıp ekranlara geri dönen Hakan Ural, gözyaşlarını tutamadı Canlı yayında kavga eden Nihat Doğan ve Tuğba Ekinci'nin mesajları ortaya çıktı 19:49 Canlı yayında kavga eden Nihat Doğan ve Tuğba Ekinci'nin mesajları ortaya çıktı AK Parti Milletvekili Hülya Atçı Nergis'ten tepki çeken asgari ücret açıklaması: Onu düşünenler düşünsün 19:37 AK Parti Milletvekili Hülya Atçı Nergis'ten tepki çeken asgari ücret açıklaması: Onu düşünenler düşünsün
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na yaptığı sürpriz ziyaret sonrası Kılıçdaroğlu'ndan açıklama: Zırvalıklarla karşı karşıyayız 19:10 TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na yaptığı sürpriz ziyaret sonrası Kılıçdaroğlu'ndan açıklama: Zırvalıklarla karşı karşıyayız AK Parti'den Naci Bostancı'nın görevini bırakmasıyla ilgili ilk açıklama: Kendi iradesiyle gerçekleşti 18:25 AK Parti'den Naci Bostancı'nın görevini bırakmasıyla ilgili ilk açıklama: Kendi iradesiyle gerçekleşti Şanlıurfa'da annesi emzirirken nefessiz kalan bebek hayatını kaybetti 16:50 Şanlıurfa'da annesi emzirirken nefessiz kalan bebek hayatını kaybetti
16:24 "Yoruldum" diyerek oturan adam bir daha kalkamadı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mülteci çıkışı sonrası Yunan ordusunda panik! 16:17 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mülteci çıkışı sonrası Yunan ordusunda panik!
Advertisement