Son Dakika Son Dakika Son Dakika
THY, olumsuz hava koşulları nedeniyle sefer iptalleri açıkladı - Son Dakika

THY, olumsuz hava koşulları nedeniyle sefer iptalleri açıkladı

İstanbul başta olmak üzere yurt genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları, Türk Hava Yolları'nın bazı seferlerini iptal etmesine neden oldu. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul ve diğer şehirlerdeki olumsuz hava koşulları sebebiyle sefer iptallerinin yaşandığını ve iptal seferlerde artış beklendiğini belirtti. Yolcuların seferlerini havayolu şirketinin resmi internet sitesinden takip etmeleri istendi.

THY, olumsuz hava koşulları nedeniyle sefer iptalleri açıkladı
01.10.2023 - 19:35,  Güncelleme: 19:37

İstanbul başta olmak üzere yurt genelinde etkili olan olumsuz hava koşulları hava ulaşımını da olumsuz etkiledi. Türk Hava Yolları (THY) hava koşulları nedeniyle bazı seferlerin iptal edildiğini açıkladı.

BAZI ŞEHİRLERDE SEFERLER İPTAL EDİLİYOR

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir açıklama yapan THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, "İstanbul ve yurt içindeki bazı şehirlerimizde ( Sivas, Kahramanmaraş, Erzurum, Antalya) olumsuz hava koşulları sebebiyle, İstanbul Havalimanı kalkışlı ve varışlı bazı seferlerde iptaller yaşanmaktadır. Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda iptal seferlerde artış beklenmektedir" dedi.

Açıklamada yolcuların seferlerini havayolu şirketinin resmi internet sitesinden takip etmeleri istendi.

METREKAREYE 221 KG YAĞIŞ DÜŞTÜ

Yağış tüm şiddetiyle devam ederken AKOM ve İstanbul Valiliği uyarılarda bulunmaya devam ediyor. AKOM, kuvvetli sağanak yağış nedeniyle İstanbul'a 20 ile 221 kilogram arası yağış düştüğünü belirtti. Bu kapsamda İstanbulluları mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmamaları konusunda da uyardı.

YARIN DA SÜRECEK

Yağışın bugün akşam saatlerine kadar sürmesi bekleniyor. Yağışlı hava pazartesi günü de etkisini sürdürecek. Ayrıca yağışlı hava nedeniyle bazı bölgelerin yer yer 100 kilogram üzerinde yağış alabileceği konusunda uyardı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi THY, olumsuz hava koşulları nedeniyle sefer iptalleri açıkladı - Son Dakika


Advertisement