Trafik Kazalarında Kaybettiğimiz Değerler" Sergisi - Son Dakika

Trafik Kazalarında Kaybettiğimiz Değerler" Sergisi

05.05.2017 11:52
Trafik Kazalarında Kaybettiğimiz Değerler" Sergisi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, son 2 yılda meydana gelen 2,5 milyon kazada yaklaşık 15 bin vatandaşın hayatını kaybettiğini, 608 bininin ise yaralandığını bildirdi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, son 2 yılda meydana gelen 2,5 milyon kazada yaklaşık 15 bin vatandaşın hayatını kaybettiğini, 608 bininin ise yaralandığını bildirdi.

TESK ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunun (TŞOF), Karayolu Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği "Trafik Kazalarında Kaybettiğimiz Değerler" konulu fotoğraf sergisi, TESK Sanat Galerisi'nde açıldı.

Palandöken, serginin açılışında yaptığı konuşmada, son 2 yılda meydana gelen 2,5 milyon kazada yaklaşık 15 bin vatandaşın hayatını kaybettiğini, 608 bininin ise yaralandığını kaydetti.

Düzenledikleri sergiyle, trafik kurallarına uymamanın doğurduğu sonuçlara dikkati çekmek istediklerini vurgulayan Palandöken, "Trafik kurallarına uyulması ve bu kazaların önüne geçilmesi için duyarlılık yaratmak istiyoruz. Trafik kazaları can alırken yaşa, cinsiyete veya unvana bakmıyor. Bu durumun örnekleri olan trafik kazalarında kaybettiğimiz 98 değerimizi sergimiz ile anıyoruz. Kaybettiğimiz değerler arasında maalesef futbolcularımızdan siyasetçilerimize, şarkıcılarımızdan gazetecilerimize kadar birçok önemli isim var." ifadelerini kullandı.

Palandöken, sürücü ve yayaların trafik kazalarına duyarlılığının arttırılması, trafik kuralları hakkında daha çok bilinçlendirilmesi gerektiğine işaret ederek, "2015'te 1 milyon 313 bin 359 olan kaza sayısı 2016'da 1 milyon 182 bin 491'e düştü. Trafik kurallarına uyup yola bilinçli şekilde çıkarak bu sayıları azaltabiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

"Haddinden fazla dikkat etmeliyiz"

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın ise sürücü kusurlarından kaynaklanan kazaların oranının yüzde 90'ın üzerinde olduğuna dikkati çekerek, "Kültürümüzü, devlet adamlarımızı, siyasetçilerimizi, bir çok değerimizi bu kazalar neticesinde yitiriyoruz. Bu değerler geri gelmiyor. Yola, araca, yayaya haddinden fazla dikkat etmeliyiz." diye konuştu.

Aralarında Recep Yazıcıoğlu, Metin Oktay, Kerim Tekin, Barış Akarsu, Kıvırcık Ali, Ercan Arıklı, Erdal Tosun gibi isimlerin fotoğraflarının yer aldığı sergi, 1 hafta boyunca ziyaret edilebilecek.

Trafik Kazalarında Kaybettiğimiz Değerler Sergisi

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Trafik Kazalarında Kaybettiğimiz Değerler' Sergisi - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 6 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 187 kişi vefat etti, 20 bin 33 yeni vaka tespit edildi 20:42 Son Dakika: Türkiye'de 6 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 187 kişi vefat etti, 20 bin 33 yeni vaka tespit edildi
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meclis'te yaptığı el hareketi tepkilere yol açtı 19:14 Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meclis'te yaptığı el hareketi tepkilere yol açtı Son Dakika! Kılıçdaroğlu, Meclis'teki bütçe görüşmelerinde çok sert konuştu: Enflasyon yüzde 21 ise siyaseti bırakırım 18:12 Son Dakika! Kılıçdaroğlu, Meclis'teki bütçe görüşmelerinde çok sert konuştu: Enflasyon yüzde 21 ise siyaseti bırakırım Son dakika: Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 30 ila yüzde 35 arasında zam yapıldı 16:53 Son dakika: Memur ve memur emeklilerinin maaşlarına yüzde 30 ila yüzde 35 arasında zam yapıldı AK Parti MKYK Üyesi Abdurrahman Kurt'tan Haberler.com'a özel açıklama: Güneydoğu'da oyları artan parti yok, bize de kızgınlık var 16:08 AK Parti MKYK Üyesi Abdurrahman Kurt'tan Haberler.com'a özel açıklama: Güneydoğu'da oyları artan parti yok, bize de kızgınlık var Melis Sezen'den kendisini taklit eden Tansu Dayan'a yanıt: Kelebek etkisi 14:23 Melis Sezen'den kendisini taklit eden Tansu Dayan'a yanıt: Kelebek etkisi Son Dakika: Erdoğan'dan 12:17 Son Dakika: Erdoğan'dan "Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusuna cevap: İşçimizi zora sokamayacağız Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı 12:10 Beşiktaş'tan şaşırtan transfer! Cenk Tosun'la anlaşma sağlandı
Advertisement