Tüba Üyesi Kılıç, Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisine Seçildi - Son Dakika

Tüba Üyesi Kılıç, Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisine Seçildi

03.03.2015 17:45
Tüba Üyesi Kılıç, Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisine Seçildi

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asosiye Üyesi Prof. Dr. Türker Kılıç, Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisine seçildi.

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Asosiye Üyesi Prof. Dr. Türker Kılıç, Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisine seçildi.

TÜBA'dan yapılan yazılı açıklamada, Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı, MedicalPark Hastaneler Grubu Nörobilim Akademisi Kurucusu, Beyin Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Türker Kılıç'ın, Avrupa Bilim ve Sanat Akademisine üye olarak seçildiği belirtildi.

Kılıç'ın beyin damar hastalıkları ve tümörleri konusunda yaptığı çalışmalarla Avrupa Bilim ve Sanat Akademisine seçilen 10. Türk ve 3. TÜBA üyesi olduğu ifade edilen açıklamada, 1997-1998 yıllarında Harvard Üniversitesinde beyin kanserleri konusunda çalıştığı ve araştırmacı olarak görev yaptığı kaydedildi.

Açıklamada, Kılıç'ın 1999'da Avrupa Nöroşirürji Dernekleri Birliğinin "En Değerli Araştırma Ödülü"nü, 2001'de Amerika Nöroşirurji Dernekleri Birliğinin "Nöroonkoloji Genç Araştırmacı Ödülü"nü ve 2005'te Amerika Nöroşirurji Dernekleri Birliğinin "En Değerli ABD-Dışı Bilimsel Çalışma Ödülü"nü kazandığına yer verildi.

- Avrupa Bilim ve Sanat Akademisi

Bilim insanı, sanatçı, teolog, hukukçu ve ekonomistlerin bulunduğu Avrupa Bilim ve Sanat Akademisinin, 30'u Nobel ödüllü olmak üzere yaklaşık bin 500 üyesi bulunuyor. Beşeri, sosyal, çevre ve doğa bilimleri, tıp, sanat, hukuk, ekonomi ve dünya dinleri gibi kategorilerdeki çalışmaları destekleyen akademi, özellikle Avrupa ile ilgili konulara ve insanlığın yararına olacak bilimsel ve kültürel çalışmalara imza atıyor.

YORUMLAR
500
Trabzonspor'un genç kalecisi Kağan Moradaoğlu'nun YKS başarısı Trabzonspor'un genç kalecisi Kağan Moradaoğlu'nun YKS başarısı
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Tüba Üyesi Kılıç, Avrupa Bilimler ve Sanatlar Akademisine Seçildi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement