Uludağ Elektrik, Kemel Köyü'ne 1000 fidan dikti - Son Dakika
Ekonomi

Uludağ Elektrik, Kemel Köyü'ne 1000 fidan dikti

Uludağ Elektrik, Kemel Köyü\'ne 1000 fidan dikti

Uludağ Elektrik, Yeşil Dönüşüm Ormanları projesi kapsamında Çanakkale'nin Kemel Köyü'ne 1000 fidan dikti. Şirketin, 4 yılda 4.000 fidanı doğayla buluşturduğu belirtildi. Uludağ Elektrik Genel Müdürü Remezan Arslan, projenin kağıt tüketimini dengelemek için başlatıldığını ve her yıl düzenli olarak fidan dikimi yapacaklarını söyledi.

01.03.2024 14:53  Güncelleme: 14:57
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Uludağ Elektrik, Yeşil Dönüşüm Ormanları projesi kapsamında Çanakkale'nin Kemel Köyü'ne 1000 fidan dikti.

Şirketten yapılan açıklamada, etkinliğe şirket yöneticileri ve çalışanların yanı sıra ilgili kurumların yöneticileri ile çok sayıda gönüllü öğrencinin katıldığı belirtildi.

Şirketin, Yeşil Dönüşüm Ormanları projesi kapsamında 4 yılda 4.000 fidanı doğayla buluşturduğu kaydedilen açıklamada, Çanakkale'nin Kemel Köyü'nde gerçekleştirilen etkinlikle 1000 fidan dikildiği ifade edildi.

Etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Uludağ Enerji Üst Yöneticisi Sinan Öktem, "Dijitalleşme çalışmalarımız sayesinde kağıt tüketimimizi minimuma indirdik. Ama yine de belirli miktarlarda kağıt tüketimimiz oluyor ve bu da yılda yaklaşık 1000 adet ağaca denk geliyor. Biz de her yıl kullandığımız kağıtlara eş değer olacak şekilde 1000 adet fidan dikerek, kullandığımız kaynağı tekrar doğaya ulaştırıyoruz. Kağıt tüketimimizi sıfıra düşürene dek dijitalleşme çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kağıt kullanımını sıfırlasak bile, fidan dikim etkinliğimize devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Uludağ Elektrik Genel Müdürü Remezan Arslan şunları kaydetti:

"Uludağ Elektrik olarak yıllardır doğal kaynakları korumayı bir görev ediniyor, pek çok sosyal proje üretiyoruz. Bu doğrultuda geçmişte başlattığımız bir dijitalleşme projemiz vardı. Amacımız müşterilerimize ilettiğimiz faturalar ve abonelik işlemleri için imzalanan evrakların sıfırlanmasıydı. Tükettiğimiz kağıt miktarını dengelemek için başlattığımız projemiz sayesinde bugüne kadar 4.000 fidan dikimi gerçekleştirdik. Yangın sonrasında da bu kampanyayı Çanakkale bölgesinde yürütelim daha kıymetli olur diye düşündük. Hızlı bir şekilde doğayı eski görünümüne kavuşturmak için bölgede bin fidan dikimi gerçekleştirdik. Böylelikle toplam 5.000 fidana ulaşmış olduk. Bunu her sene düzenli olarak sürdürmeye devam edeceğiz."

Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Uludağ Elektrik, Kemel Köyü'ne 1000 fidan dikti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Dumlupınar ilçesinde hububat ekili alanlarda ürün gelişim, hastalık ve zararlı kontrolleri sürüyor
  11:41 Dumlupınar ilçesinde hububat ekili alanlarda ürün gelişim, hastalık ve zararlı kontrolleri sürüyor

  Dumlupınar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli tarafından hububat ekili alanlar kontrol edilerek ürün gelişimleri incelenip, hastalık ve zararlı kontrolleri gerçekleştirildi.

 • Develi'de bağcılar, su sorunu nedeniyle yardım istedi
  11:35 Develi'de bağcılar, su sorunu nedeniyle yardım istedi

  Develi ilçesinde bağcılıkla uğraşan vatandaşlar, Develi çevre yolu Çomaklı Kavşağı'nda yol seviyesinin düşürülmesi sonucu kanaldan gelen suyun kesildiğini ve 2 milyon 600 bin metre kare bağlık alanın kurumaya terk edildiğini belirterek, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'ten yardım istedi.

 • Yeni Belediye Başkanları Şaşırtıcı Borç Tablolarıyla Karşılaşıyor
  11:32 Yeni Belediye Başkanları Şaşırtıcı Borç Tablolarıyla Karşılaşıyor

  31 Mart seçimlerinde Trabzon'un Ortahisar ilçesinden belediye başkanı seçilen CHP'li Ahmet Kaya belediyenin mali tablosunu değerlendiren bir konuşma yaptı. Kaya, "Bu rakamlarla karşılaşınca 3 gün baş ağrısı çektim. 3 gün boyunca baş ağrısından uyuyamadım çünkü soru önergemizde bize verilen borç miktarı 110 milyon TL civarındaydı. Ama az önce sizler de duydunuz, 800 milyon gibi devasa bir borç yüküyle karşı karşıyayız" dedi.

 • Çiğ süt fiyatlarındaki zammın çiftçileri zor durumda bırakacağı uyarısı
  11:25 Çiğ süt fiyatlarındaki zammın çiftçileri zor durumda bırakacağı uyarısı

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Toprak, Ulusal Süt Konseyi tarafından açıklanan çiğ süt fiyatlarına yapılacak yüzde 8,5 oranındaki zamın çiftçileri zor durumda bırakacağını belirtti. Toprak, çiftçilerin para kazanamaması durumunda sütlerin döküleceğini veya hayvanların kesime gideceğini ve süt ürünlerinin üretiminde ciddi problemler yaşanacağını ifade etti. Ayrıca, sokakta satılan sütlerin gıda güvenliği riski taşıdığına dikkat çekerek vatandaşlara bu sütleri tüketmemeleri çağrısında bulundu.

 • Sivas ile İstanbul Arasında Aktarmasız YHT Ekspres Seferleri Başlıyor
  11:19 Sivas ile İstanbul Arasında Aktarmasız YHT Ekspres Seferleri Başlıyor

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Sivas ile İstanbul arasında aktarmasız yüksek hızlı tren (YHT) ekspres seferlerinin 4 Mayıs itibariyle başlayacağını duyurdu. Ankara-Sivas YHT hattının hizmete girmesinden bu yana 971 bin kişi seyahat etti. Yolculardan gelen talepler doğrultusunda Sivas-İstanbul seferleri de aktarmasız olarak gerçekleştirilecek.

 • Merkez Bankası 2023 için 818 milyar lira zarar açıkladı
  11:18 Merkez Bankası 2023 için 818 milyar lira zarar açıkladı

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), kur korumalı mevduatların (KKM) da etkisiyle 2023 yılı için 818 milyar 182 milyon 863 bin 710 lira zarar açıkladı. Başkentli yurttaşlar, Merkez Bankası'nın zararını ANKA Haber Ajansı'na değerlendirdi. Bir yurttaş, 'Kur Korumalı Mevduat' diyerek vatandaşa zulüm edildiğini belirtirken, bir emekli ise Merkez Bankası'nın içini boşalttıklarını ve kötü bir yönetim olduğunu ifade etti.

 • Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin 800 Milyonluk Borcu Şaşkınlık Yarattı
  11:13 Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin 800 Milyonluk Borcu Şaşkınlık Yarattı

  Yerel seçimlerde AKP'den CHP'ye geçen Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin 800 milyonluk borcu, Belediye Başkanı Ahmet Kaya tarafından açıklandı. Başkan Kaya, borç miktarının beklenenden çok daha fazla olduğunu belirterek, bu durumun ağır ve vahim bir tablo olduğunu ifade etti.

 • Malatya Havalimanı Mart ayı istatistikleri açıklandı
  11:12 Malatya Havalimanı Mart ayı istatistikleri açıklandı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Malatya Havalimanı'nın 2024 yılı Mart ayına ait hava yolu uçak, yolcu ve yük istatistiklerini açıkladı. Mart ayında Malatya Havalimanı'nda iç hat yolcu trafiği 55 bin 438, iniş-kalkış yapan uçak trafiği iç hatlarda 421, dış hatlarda 3 olmak üzere toplamda 424'e ulaştı. Yük trafiği ise 374 ton olarak gerçekleşti. Ocak-Mart döneminde ise yolcu trafiği 181 bin 932, uçak trafiği bin 297 ve yük trafiği bin 321 ton oldu.

 • Merkez Bankası Başkanı enflasyondaki artışı asgari ücrete bağladı
  11:02 Merkez Bankası Başkanı enflasyondaki artışı asgari ücrete bağladı

  Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, aylık enflasyonun aralık ayı boyunca düşüş gösterdiğini ancak asgari ücret artışları nedeniyle son birkaç ayda artış yaşandığını belirterek "Tek haneli rakamlara dönmek istiyoruz." dedi. Karahan, ayrıca politika faizinin yüzde 50'ye çıkarılmasının talepte "bir miktar" normalleşme sağladığını belirtti.

 • Bilecik'te Ramazan Ayında Boşalan Balık Tezgahları Olta Balıklarıyla Süslendi
  10:51 Bilecik'te Ramazan Ayında Boşalan Balık Tezgahları Olta Balıklarıyla Süslendi

  Bilecik'te Ramazan ayı dolayısıyla vatandaşların ilgisinin azalması sonucu boş kalan balık tezgahları, yasakla birlikte olta ve küçük ölçekli balıkçıların tuttuğu balıklar süsledi. Balıkçılar, bayram sonrası satışların arttığını belirtirken, en çok palamut, çupra, levrek ve alabalığın tercih edildiğini ifade etti.

 • Kırgızistan'da İhracat Kılavuzları Konferansı Düzenlendi
  10:48 Kırgızistan'da İhracat Kılavuzları Konferansı Düzenlendi

  Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te Ekonomi Bakanlığı tarafından düzenlenen 'İhracat Kılavuzları' konulu konferansta, küresel tedarik zincirlerindeki değişimler ve ülkenin yeni pazarları ile ihracat fırsatları ele alındı. İhracatı Geliştirme ve Teşvik Merkezi çalışanları, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Japonya, Kore ve Almanya gibi ihracat pazarlarında başarılı olmak için girişimcilere tavsiye ve önerilerde bulundu. Konferansta ayrıca, Kırgızistan'ın ihracat potansiyelinde öne çıkan sebze, meyve, bal, et, süt ve giyim ürünleri de tanıtıldı. İhracatı Geliştirme ve Teşvik Merkezi, 22 Nisan-16 Mayıs tarihleri arasında ihracat kalemleri tanıtım kampanyası düzenleyeceğini duyurdu.

 • Kayseri Büyükşehir Belediyesi 300 Ton Nohut Dağıtacak
  10:44 Kayseri Büyükşehir Belediyesi 300 Ton Nohut Dağıtacak

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, toplam 20 bin dekar arazide ekimi gerçekleştirilecek, bin 498 çiftçinin faydalanacağı, 17 milyon 700 TL değerindeki 300 ton nohut dağıtımının Perşembe günü yapılacağını kaydetti.


Advertisement