Yüksek fiyatlar sonrası vergi kararı: Ayçiçeği, mısır ve soyada gümrük vergisi yıl sonuna kadar sıfırlandı - Son Dakika

Yüksek fiyatlar sonrası vergi kararı: Ayçiçeği, mısır ve soyada gümrük vergisi yıl sonuna kadar sıfırlandı

24.06.2022 12:03

Yaşanan yüksek fiyat artışları sonrası, yağlık ayçiçeği, aspir ve kanola tohumları ile ham ayçiçeği, kanola, aspir, mısır, soya ve palm yağları ithalatında uygulanan gümrük vergisi oranları geçici olarak bu sene sonuna kadar sıfırlandı.

Yağlık ayçiçeği, aspir ve kanola tohumları ile ham ayçiçeği, kanola, aspir, mısır, soya ve palm yağları ithalatında uygulanan gümrük vergisi oranları geçici olarak bu sene sonuna kadar sıfırlandı. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

TOHUM VE YAĞLARIN İTHALATINDA DÜZENLEMEYE GİDİLDİ

Karadeniz havzasında yaşanılan gelişmeler dikkate alınarak temel gıdalarda arz güvenliği ve fiyat istikrarının sağlanması amacıyla bazı yağlı tohumlar ile yağların ithalatında düzenlemeye gidildi.

31 ARALIK 2022 TARİHİNE KADAR UYGULANACAK

Yağlık ayçiçeği, aspir ve kanola tohumları ile ham ayçiçeği, kanola, aspir, mısır, soya ve palm yağlarında uygulanan gümrük vergisi oranları geçici olarak 31 Aralık 2022 tarihine kadar yüzde 0 olarak uygulanacak.

YORUMLAR (1)
  • Video Official: Tarim cennneti olan ulke tarim urunu ital ediyo saçmaloga. Bak vergiyi sifirladilar ama kisa vadeli cozum bu once tarima ve cofciye destek verilmeli. Bu kafayla olmaz bu isler Cevap Yaz 3 2 Yayından Kaldır
500
Borsa günü rekorla tamamladı Borsa günü rekorla tamamladı BÜYÜKÇEKMECE'DE 2 MİLYON LİRA DEĞERİNDE SAHTE DETERJAN MALZEMESİ ELE GEÇİRİLDİ BÜYÜKÇEKMECE'DE 2 MİLYON LİRA DEĞERİNDE SAHTE DETERJAN MALZEMESİ ELE GEÇİRİLDİ İstanbul'da sahte deterjan operasyonu İstanbul'da sahte deterjan operasyonu
Kaynak: AA

Son Dakika Ekonomi Yüksek fiyatlar sonrası vergi kararı: Ayçiçeği, mısır ve soyada gümrük vergisi yıl sonuna kadar sıfırlandı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement