Hastane Duvarlarındaki 'Sus' İşareti Yapan Hemşirenin Son Hali - Son Dakika

Hastane Duvarlarındaki 'Sus' İşareti Yapan Hemşirenin Son Hali

23.09.2017 08:35

İşte hastane duvarlarında görmeye alıştığımız sus işareti yapan hemşirenin yıllar sonraki hali...

1
Hastane duvarlarını süsleyen ünlü ‘Sus' pozunun sahibi Dilek Tunca'yı tanımayan yoktur. Yıllar geçti, o sus işaretini yapan isim bakın şimdilerde nasıl görünüyor.

2
Dün kuaförü ile Instagram''da fotoğraf paylaşan Dilek Tunca''nın hemşire olmadığını biliyor musunuz? Dilek Tunca o yıllarda mankenlik ve fotomodellik yapıyordu.

3
Dilek Tunca hikâyesini OT Dergisi'ne şöyle anlatmıştı: Hiç unutmuyorum, 1976 senesinin yazıydı. Turizm işimle ilgili Almanya'dan döndüğüm gün annem söyledi “Seni ajanstan aradılar” diye. İstanbul Reklam Ajansı'ydı, Cağaloğlu'nda. Şimdi kapandı tabii. Hatta döndüğümün ertesi günü çekildi o fotoğraf. Şişli'de yaşıyordum. Babam Subay Emeklisi, annem ise terziydi.

4
O dönem turizmciydim, aynı zamanda mankenlik yapıyordum. Şimdiki kadar çok manken yoktu. Biz 10-12 kişi kadardık. Simla Kantarcıoğlu, Başak Gürsoy, Fatoş Altınkum''lar filan. Ertesi gün hemen gittim ajansa. Yurtoğlu ilaç firması, hastanelere bir ‘Sus Pankartı'' yaptırmak istiyormuş. Firma beni seçmiş. O zamanlar ‘kast ajansı'' diye bir şey de yoktu. Reklam ajansları birbirine haber verirdi. Bağlı olduğumuz bir ajans da yoktu. Hepimiz birbirimizi tanırdık. Ekspozisyonlara 1-2 kişi çıkardık. Rozet Konfeksiyon için hep beraber çektirdiğimiz fotoğraflarımız da vardır.

5
20 küsurlu yaşlardaydım. Gündüz çalışırken, 2 saatliğine gidiyorsun. Bir tek katalog çekimleri art arda birkaç gün sürerdi. O da günde 2 saat, dediğim gibi. Çalıştığım turizm şirketi Harbiye'deydi, izin alıp giderdim.

6
HERKESE TANIDIK GELİYORUM
HERKESE TANIDIK GELİYORUM

‘Bayan Sus'tan önce de deterjan reklamları vardı. 4 sene oynadım. ‘Bayan Sus' için ajansta bir sürü poz çektiler, sonra arasından da bildiğimiz pozu seçtiler. Set normaldi. 2-3 kişiydik. “Bir tek hastanelere koyacağız, sus işareti yapın” dediler. Reklam ajansının müdürü, bir de kameramanlar vardı. Elbiseyi de Haseki Hastanesi'nin başhemşiresinden ödünç almışlardı.

7
Ben hastanelere gittiğimde doktorlar ve hemşireler önce bir bakıyorlar bana, onlara her seferinde tanıdık geliyorum. Yakın davranıyorlar. İlk kez karşılaşmışız aslında ama yıllarca fotoğrafıma bakmışlar, aşinalar bana.

8
'Bayan Sus'un ayrı bir yeri daha vardı, çünkü Atatürk'ten sonra duvardan inmeyen fotoğraf benimkiydi. Herkes geldi gitti, ben duvarda ‘Bayan Sus' olarak kaldım."

9
10
11
12
13

Son Dakika Hastane Duvarlarındaki 'Sus' İşareti Yapan Hemşirenin Son Hali - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement