Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Fox News haberleri, Fox News son dakika, son dakika Fox News

Son Dakika Fox News Haberleri

Son dakika Fox News haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son fox news haberleri anında burada.


 • 07.12.2023 07 Ara 21:55 Cameron: Ukraynalıların cesaretiyle Rusya'nın savunma ekipmanının yüzde 50'si yok edildi

  Cameron: Ukraynalıların cesaretiyle Rusya'nın savunma ekipmanının yüzde 50'si yok edildi İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron, ABD'nin Rusya-Ukrayna Savaşı'nda savunma bütçesinden ayırdığı ilave yüzde 10'luk payın Ukraynalıların cesaretiyle birleşerek, Rusya'nın savunma ekipmanının yüzde 50'sini yok ettiğini savundu.

 • 06.12.2023 06 Ara 19:33 ''1 günlük diktatör olacağım'' diyen Trump, seçimleri kazanırsa ABD-Meksika sınırını kapatacak

  ''1 günlük diktatör olacağım'' diyen Trump, seçimleri kazanırsa ABD-Meksika sınırını kapatacak Eski ABD Başkanı Donald Trump, yeniden seçilirse sadece 1 günlüğüne diktatörlük yaparak, ABD-Meksika sınırını kapatmak istediğini söyledi. Trump, ''Bunun dışında, ben bir diktatör değilim.'' dedi.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:59 İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin dezenformasyon iddiaları

  İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin dezenformasyon iddiaları Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yayımlanan bülten, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına ilişkin dezenformasyon iddialarını ele alıyor. Bülten, İsrail'in propaganda ve manipülasyon yöntemlerini ortaya koyarak, iddiaların gerçek dışı olduğunu belirtiyor.

 • 22.11.2023 22 Kas 16:36 ABD'de Müslüman Karşıtı Saldırı: İslamofobik Kadın Gözaltına Alındı

  ABD'de Müslüman Karşıtı Saldırı: İslamofobik Kadın Gözaltına Alındı New York'ta bir kişiye Müslüman karşıtı ifadeler kullanarak saldıran kadın, 'nefret suçu' kapsamında gözaltına alındı. 48 yaşındaki Hadasa Bozakkaravani'nin parkta bir kişiye sıcak kahve ve telefon fırlatarak saldırdığı bildirildi. Polis, saldırganın 4'ü 'nefret suçu' olmak üzere toplamda 9 suçlama ile karşı karşıya olduğunu belirtti. New York'ta Müslüman karşıtı saldırılar ekim ayında yüzde 124 artış gösterdi.

 • 18.11.2023 18 Kas 19:39 CNN, İsrail'in Şifa Hastanesi görüntülerindeki silahların durumunu sorguluyor

  CNN, İsrail'in Şifa Hastanesi görüntülerindeki silahların durumunu sorguluyor CNN, İsrail ordusunun Şifa Hastanesinden paylaştığı görüntülerle uluslararası medya kuruluşlarının çektiği görüntülerin çeliştiğine işaret ederek, hastanede gösterilen silahların durumunun şüpheli olduğunu ileri sürdü. CNN, İsrail güçlerinin hastanede bulunan silahlara dair paylaştığı video görüntüleriyle uluslararası medya kuruluşlarının tesisten çektiği görüntüleri karşılaştırdı ve hastanedeki silahların sonradan yerleştirilmiş olabileceğini iddia etti.

 • 16.11.2023 16 Kas 17:05 İsrail ordusunun "Hamas karargahı" olduğunu savunduğu Şifa Hastanesinden sunduğu "kanıtlar" eleştiri konusu oldu

  İsrail ordusunun 'Hamas karargahı' olduğunu savunduğu Şifa Hastanesinden sunduğu 'kanıtlar' eleştiri konusu oldu İsrail'in, Hamas'ın ana karargahı olduğunu öne sürdüğü Gazze'deki Şifa Hastanesi'ni işgal etmesinin ardından tüneller ve cephanelikler yerine binada bulduğunu iddia ettiği paslı silahlar ve birkaç kamerayı kanıt olarak sunması eleştirilere neden oldu.

 • 13.11.2023 13 Kas 10:59 İsrail, Gazze için ABD ile uzun dönemli plan üzerinde çalışıyor

  İsrail, Gazze için ABD ile uzun dönemli plan üzerinde çalışıyor İsrail'in Washington Büyükelçisi Michael Herzog, Gazze için ABD ile uzun dönemli bir plan üzerinde istişare halinde olduklarını açıkladı. Herzog, Gazze'de işgal niyetlerinin olmadığını ve Filistinlilerin kendi kendini yönetmesini desteklediklerini belirtti. Ayrıca, Hamas'ı yok etmeyi hedeflediklerini ve ABD yönetimiyle bu konuda diyaloga girdiklerini ifade etti. Haberde ayrıca, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının son durumu ve çatışmalarda yaşanan kayıplar da yer alıyor.

 • 12.11.2023 12 Kas 12:51 Florida Valisi Ron DeSantis, Filistin'e destek veren grupların üniversite kampüslerinden çıkarılmasını savundu

  Florida Valisi Ron DeSantis, Filistin'e destek veren grupların üniversite kampüslerinden çıkarılmasını savundu ABD'de Cumhuriyetçi başkan aday adayı olan Florida Valisi Ron DeSantis, Filistin'e destek veren grupların üniversite kampüslerinden çıkarılmasının ifade özgürlüğünün ihlali olmadığını savundu. DeSantis, Filistin destekçisi olan 'Filistin'de Adalet İçin Öğrenciler' grubunu kampüslerden men etme kararı almıştı.

 • 10.11.2023 10 Kas 18:35 Netanyahu, Gazze Şeridi'ndeki güvenlik kontrolünü eline alacağını savundu

  Netanyahu, Gazze Şeridi'ndeki güvenlik kontrolünü eline alacağını savundu İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Gazze Şeridi'ndeki güvenlik kontrolünü tamamen eline alacağını ve tam silahsızlandırma sağlanacağını söyledi. Netanyahu'nun bu açıklaması, Gazze'yi işgal veya yönetme niyetlerinin olmadığı şeklindeki önceki açıklamalarından saatler sonra geldi.

 • 10.11.2023 10 Kas 17:55 İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları şiddetlenerek devam ediyor

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları şiddetlenerek devam ediyor İsrail ordusunun, Gazze Şeridi'ne saldırıları 35. gününde artarak sürüyor.

 • 08.11.2023 08 Kas 15:19 Dezenformasyonla Mücadele Merkezi 98. Sayısını Yayımladı

  Dezenformasyonla Mücadele Merkezi 98. Sayısını Yayımladı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Dezenformasyon Bülteni'nin 98. sayısında Filistin'e ayrılan bölümde, İsrail Ordu Sözcüsünün FOX News'te yaptığı iddiaların doğru olmadığı belirtildi. Bülten, İsrail güçlerinin Şifa Hastanesi saldırısında sivilleri hedef aldığını, İsrail tarafından kanıtlanamayan iddiaların manipülasyon olduğunu ve sosyal medyada dolaşan görüntülerin gerçekliklerini yitirdiğini açıkladı.

 • 08.11.2023 08 Kas 12:25 ABD'li avukat Hamas posterlerini yırttıktan sonra istifa etti

  ABD'li avukat Hamas posterlerini yırttıktan sonra istifa etti ABD'nin New York kentinde Hamas'ın elindeki esirlerin posterlerini yırtan avukat Victoria Ruiz, baskıların ardından çalıştığı firmadan istifa etti. Posterleri yırtarken çekilen bir video sosyal medyada paylaşılınca tepkiler arttı. İşten çıkarılması için başlatılan imza kampanyasında 2 binden fazla imza toplandı. Avukatlık firması temsilcisi, Ruiz'in istifa ettiğini ve hareketlerinin kınandığını açıkladı.

 • 05.11.2023 05 Kas 15:02 İsrail'in Şifa Hastanesi iddiası doğru değil

  İsrail'in Şifa Hastanesi iddiası doğru değil Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, İsrailli yetkililerin Şifa Hastanesi'nde vurduğumuz ambulansların Hamas militanlarını taşıdığı iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

 • 28.10.2023 28 Eki 12:07 ABD, İran'ı Suriye'deki saldırılar için sorumlu tuttu

  ABD, İran'ı Suriye'deki saldırılar için sorumlu tuttu Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, İran Devrim Muhafızları'nın Suriye'deki saldırılarını sorumlu tuttuklarını belirtti. Kirby, İran'ın lideri Ali Hamaney için çalışan Devrim Muhafızları'nın Irak ve Suriye'deki askerlere saldırmaları için milis grupları eğittiğini ve desteklediğini ifade etti. ABD'nin İran Devrim Muhafızları'nın kullandığı tesislere düzenlediği hava saldırılarıyla İran'ı sorumlu tuttuğunu vurgulayan Kirby, ABD ordusunun gerekeni yapacağını belirtti. ABD Savunma Bakanlığı, Irak ve Suriye'de ABD ve koalisyon güçlerine yapılan 13 ayrı saldırının İran Devrim Muhafızları tarafından desteklendiğini açıklamıştı.

 • 27.10.2023 27 Eki 17:26 Gazze'deki hükümet yetkilisi Batılı medya kuruluşlarını eleştirdi

  Gazze'deki hükümet yetkilisi Batılı medya kuruluşlarını eleştirdi Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf, İsrail'in Gazze'ye saldırılarında bazı Batılı medya kuruluşlarının profesyonellikten ve gazetecilik etiğinden uzak olduğunu belirtti. Maruf, bu medya kuruluşlarının İsrail'in iddialarını ve yalanlarını pazarlamasının Gazze'deki durumu daha da kötüleştirdiğini ifade etti. Ayrıca, Arap ve İslam ülkelerinin halklarına bu medya kuruluşlarını boykot etme çağrısı yaptı.

 • 26.10.2023 26 Eki 10:57 İsrail, Gazze'ye 250 hava saldırısı düzenledi

  İsrail, Gazze'ye 250 hava saldırısı düzenledi İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne son 24 saatte 250 hava saldırısı düzenlediğini duyurdu. Sivil katliamının durdurulması çağrılarına rağmen İsrail güçleri Gazze'yi bombalamaya devam ediyor. Hamas'ın askeri hedeflerine yapıldığı iddia edilen saldırılarda kadın ve çocukların da aralarında bulunduğu çok sayıda sivil hayatını kaybetti. Filistinli kaynaklar ise saldırılarda kaç kişinin öldüğü konusunda henüz açıklama yapmadı.

 • 12.10.2023 12 Eki 10:55 Trump: İsrail Hamas saldırılarına hazırlıksız yakalandı

  Trump: İsrail Hamas saldırılarına hazırlıksız yakalandı Eski ABD Başkanı Donald Trump, İsrail-Filistin çatışmasıyla ilgili açıklamalarda bulunarak, İsrail'in Hamas saldırılarına hazırlıksız yakalandığını söyledi. Trump, ABD'nin İsrail'i korumaktan başka bir seçeneği olmadığını belirtti ve Netanyahu'nun yaşananlardan ağır zarar gördüğünü ifade etti. Ayrıca Trump, Hamas'ın İsrail'e sızmasının İsrail istihbaratı tarafından tespit edilemeyeceğini düşünmenin hata olduğunu söyledi.

 • 10.10.2023 10 Eki 03:24 Hamas'ın İsrail'e saldırısının arkasında hangi nedenler yatıyor?

  Hamas'ın İsrail'e saldırısının arkasında hangi nedenler yatıyor? Filistinli militan grup Hamas'ın 7 Ekim'de İsrail'e yönelik başlattığı saldırı, ölçek ve şiddet açısından eşi benzeri görülmemiş bir olaydı.

 • 06.10.2023 06 Eki 11:27 Donald Trump, Temsilciler Meclisi Başkanlığı için geçici olarak görev almayı teklif etti

  Donald Trump, Temsilciler Meclisi Başkanlığı için geçici olarak görev almayı teklif etti Eski ABD Başkanı Donald Trump, Temsilciler Meclisi Başkanlığı için kalıcı bir isim belirlenene kadar Cumhuriyetçileri birleştirmek amacıyla bu görevi geçici olarak üstlenebileceğini açıkladı. Trump, Kevin McCarthy'nin koltuğundan edilmesinin ardından boşalan Temsilciler Meclisi Başkanlığı için aday olan Jim Jordan'ı desteklediğini duyurdu. McCarthy'nin koltuğundan edilmesiyle görevi devralan Patrick McHenry, yeni başkan seçilene kadar bu görevi sürdürmektedir.

 • 05.10.2023 05 Eki 11:38 ABD Başkanı Joe Biden'ın köpeği Commander Beyaz Saray'dan uzaklaştırıldı

  ABD Başkanı Joe Biden'ın köpeği Commander Beyaz Saray'dan uzaklaştırıldı ABD Başkanı Joe Biden'ın köpeği Commander, son dönemdeki saldırganlığı ve 11 ısırma vakası nedeniyle Beyaz Saray'dan uzaklaştırıldı. Biden'ın eşi Jill Biden'ın İletişim Direktörü Elizabeth Alexander, güvenlik önlemlerinin önemini vurgulayarak, Commander'ın şu anda Beyaz Saray kampüsünde olmadığını belirtti. Alman çoban köpeği cinsi Commander, geçen ay Beyaz Saray'da bir gizli servis ajanını ısırdıktan sonra 11 kez ısırma vakasıyla kayıtlara geçmişti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 09:19 ABD'de Cumhuriyetçi Parti başkan aday adaylarının ikinci münazarası daha çekişmeli geçti

  ABD'de Cumhuriyetçi Parti başkan aday adaylarının ikinci münazarası daha çekişmeli geçti NEW ABD'de 2024 başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Partinin 7 aday adayı canlı yayında ikinci defa münazara için bir araya gelirken, program, ilkine göre daha sert tartışmalara sahne oldu.

 • 27.09.2023 27 Eyl 06:01 İsrail ve Suudi Arabistan Normalleşme Sürecinde İlerliyor

  İsrail ve Suudi Arabistan Normalleşme Sürecinde İlerliyor İsrail ile Suudi Arabistan, ilişkileri normalleştirmek için yapılan müzakereler sonucunda tarihi ziyaretler gerçekleştirdi. Suudi Arabistan'ın ilk Filistin Büyükelçisi Batı Şeria'ya geçerek Filistin yönetimi ile görüştü. Bu, Suudi heyetin işgal altındaki Batı Şeria'ya yaptığı ilk ziyaret oldu. Diğer taraftan, İsrail Turizm Bakanı ve beraberindeki heyet, Suudi Arabistan'ı ziyaret etti. ABD ise bu iki ülke arasındaki müzakerelere arabuluculuk ediyor. İki ülke arasında yapılacak bir anlaşma, ABD Başkanı Joe Biden için büyük bir dış politika zaferi olacak.

 • 25.09.2023 25 Eyl 16:26 ABD'de FBI'ın kiralık kasalara el koyduğu mallar iade edilmedi

  ABD'de FBI'ın kiralık kasalara el koyduğu mallar iade edilmedi ABD'de Adalet Enstitüsü, FBI'ın 2021'de bir firmaya ait kiralık kasalardaki mallara el koyup iade etmediği gerekçesiyle dava açtı. FBI, uyuşturucu ticaretinden edinilen parayı akladığı iddiasıyla bir kasa hizmeti sunan firmaya baskın düzenlemiş ve 1400 müşterinin kasasına el koymuştu. Mahkeme, malların iadesine hükmetse de bazı müşterilerin değerli eşyalarının geri verilmediği iddia ediliyor. Adalet Enstitüsü, mağdurların mallarının iadesini sağlamayı hedeflediğini açıkladı.

 • 24.09.2023 24 Eyl 11:32 Succession dizisinin ilham aldığı aile dramasında sona gelindi: Murdoch koltuğunu oğluna bırakıyor

  Succession dizisinin ilham aldığı aile dramasında sona gelindi: Murdoch koltuğunu oğluna bırakıyor Son yılların en çok izlenen dizilerinden biri olan Succession’ın final bölümünün yayınlanmasından dört ay sonra diziye esin kaynağı olan taht macerasında sona gelindi.

 • 23.09.2023 23 Eyl 16:33 İran Cumhurbaşkanı Reisi, Suudi Arabistan'a, ''Filistin'i sırtından bıçaklama'' suçlaması yöneltti

  İran Cumhurbaşkanı Reisi, Suudi Arabistan'a, ''Filistin'i sırtından bıçaklama'' suçlaması yöneltti Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın ABD'nin Fox televizyonuna verdiği röportajda, İsrail ile normalleşme görüşmelerinde ''her gün biraz daha fazla sona yaklaştıklarını'' ifade etmesine İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'den tepki geldi. Reisi yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan'a, ''Filistin'i sırtından bıçaklama'' suçlamasında bulundu.

 • 21.09.2023 21 Eyl 19:09 Rupert Murdoch, Fox ve News Corp'un yöneticiliğini bırakıyor

  Rupert Murdoch, Fox ve News Corp'un yöneticiliğini bırakıyor Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'un, merkezi ABD'nin New York şehrinde bulunan Fox ve News Corporation (News Corp) şirketinin yöneticiliğini bırakacağı bildirildi. Murdoch'un yerine oğlu Lachlan Murdoch'un geçeceği açıklandı. 92 yaşındaki Murdoch, kasımda resmi olarak şirketlerin yöneticiliğinden ayrılacak ve daha sonra 'fahri başkan' olarak atanacak. Murdoch'un medya imparatorluğu, özellikle Fox News Channel ile ABD'nin sosyal ve siyasal hayatında önemli etkiler yaratmıştır.

 • 21.09.2023 21 Eyl 16:50 Rupert Murdoch Fox News ve News Corp başkanlığından istifa etti

  Rupert Murdoch Fox News ve News Corp başkanlığından istifa etti Avustralyalı medya devi Rupert Murdoch, Fox News ve News Corp şirketlerinin başkanlığı görevinden istifa ettiğini ve oğlu Lachlan'ın her iki şirketin başına geçeceğini açıkladı. Murdoch, her iki şirketin onursal başkanı olacağını belirtti. 92 yaşındaki Murdoch, 1996 yılında Fox News'u kurdu ve günümüzde ABD'de en çok izlenen haber kanalıdır.

 • 21.09.2023 21 Eyl 05:00 Suudi Arabistan İsrail ile ilişkilerini normalleştirmeye yakın

  Suudi Arabistan İsrail ile ilişkilerini normalleştirmeye yakın Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ülkesinin İsrail ile ilişkilerini normalleştirmeye yakın olduğunu söyledi. Bin Selman, İran'ın nükleer silah sahibi olması halinde, Suudi Arabistan'ın da aynı yolu izlemesi gerektiğini belirtti. İran, Suudi Arabistan ve İsrail'in ortak hasmı konumunda. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ise Suudi Arabistan'ı, İsrail ile ilişkilerini normalleştirmeye çalışarak Filistin davasına ihanet etmekle suçladı.

 • 19.09.2023 19 Eyl 08:06 Çin, Almanya Dışişleri Bakanı'nın Şi Cinping'e yönelik ifadelerini protesto etti

  Çin, Almanya Dışişleri Bakanı'nın Şi Cinping'e yönelik ifadelerini protesto etti Çin, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock'un Çin Devlet Başkanı Şi Cinping hakkında kullandığı 'diktatör' ifadesini protesto etmek amacıyla Almanya'nın Pekin Büyükelçisi Patricia Flor'u Dışişleri Bakanlığına çağırdı. Çin tarafı henüz konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Baerbock'un ifadeleri, Çin'in siyasi onurunu ihlal eden bir provokasyon olarak nitelendirildi.

 • 01.09.2023 01 Eyl 18:24 Nikki Haley: ABD Senatosu Ülkedeki En İmtiyazlı Huzurevi

  Nikki Haley: ABD Senatosu Ülkedeki En İmtiyazlı Huzurevi Cumhuriyetçi Parti başkan aday adayı Nikki Haley, ABD Senatosunu eleştirerek, senatörlerin akli yeterlilik testi yapması gerektiğini söyledi. Haley, 81 yaşındaki senatör Mitch McConnell'in sağlık durumunu da tartışmaya açtı.

 • 01.09.2023 01 Eyl 10:39 Tivibu, platforma eklediği yeni içerikleriyle eylüle hazır

  Tivibu, platforma eklediği yeni içerikleriyle eylüle hazır Türk Telekom'un dijital televizyon platformu Tivibu, eylül ayında da yeni içerikleri izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor.

 • 31.08.2023 31 Ağu 19:40 Joe Biden'ın Air Force One Uçağındaki Kısa Merdiven Tercihi Gündemde

  Joe Biden'ın Air Force One Uçağındaki Kısa Merdiven Tercihi Gündemde ABD Başkanı Joe Biden'ın Air Force One uçağına binerken kısa merdiveni tercih etmesi sosyal medyada ve ABD medyasında tartışma konusu oldu. Biden'ın düşme riskini önlemek için daha kısa merdiveni tercih ettiği yorumları yapılıyor.

 • 30.08.2023 30 Ağu 21:27 Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Ukrayna'daki savaşın ancak Trump'ın yeniden seçilmesi ile sona ereceğini söyledi

  Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Ukrayna'daki savaşın ancak Trump'ın yeniden seçilmesi ile sona ereceğini söyledi Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Ukrayna'daki savaşın ancak eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yeniden seçilmesi ile sona ereceğini söyledi. Orban, Trump'ın dış politikasını övdü ve onun Batı dünyasını ve tüm insanlığı kurtarabilecek kişi olduğunu belirtti.

 • 30.08.2023 30 Ağu 16:57 Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Ukrayna'daki savaşın sona ermesinin tek yolunun Trump'ın yeniden başkanlığa seçilmesi olduğunu söyledi

  Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Ukrayna'daki savaşın sona ermesinin tek yolunun Trump'ın yeniden başkanlığa seçilmesi olduğunu söyledi Macaristan Başbakanı Viktor Orban, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yeniden başkanlığa seçilmesinin Ukrayna'daki savaşın sona ermesinin tek çıkış yolu olduğunu belirtti. Orban, Trump'ın Batı dünyasını kurtarabilecek bir lider olduğunu ifade etti.

 • 28.08.2023 28 Ağu 11:31 ABD Kongresi Biden'ı görevden almak için harekete geçti

  ABD Kongresi Biden'ı görevden almak için harekete geçti ABD Kongresi'nde Başkan Biden'a karşı azil süreci tartışılıyor. Temsilciler Meclisi Başkanı McCarthy, Biden'a yönelik yolsuzluk iddialarını gerekçe göstererek azil sürecinin doğal bir adım olabileceğini belirtti. Ancak azil sürecinin sonucu belirsiz, Kongre üyelerinin görüşleri ayrılıyor.

 • 27.08.2023 27 Ağu 16:24 ABD'li yayın kuruluşu FOX News'in paylaştığı haritada İstanbul'a yer verilmedi

  ABD'li yayın kuruluşu FOX News'in paylaştığı haritada İstanbul'a yer verilmedi Amerikan haber kanalı FOX News'in internet sitesinde, Orta Doğu ile ilgili bir haberde paylaşılan harita yankı uyandırdı. Bölgeyi anlatmak için kullanılan haritada İstanbul'a yer verilmemesi tepki çekti.

 • 27.08.2023 27 Ağu 11:56 ABD'de Cumhuriyetçi Aday Adayı, Elon Musk'ı Danışmanı Olarak Görmek İstiyor

  ABD'de Cumhuriyetçi Aday Adayı, Elon Musk'ı Danışmanı Olarak Görmek İstiyor ABD'de 2024 başkanlık seçimleri için aday adayı olan Vivek Ramaswamy, seçilmesi durumunda Elon Musk'ı danışmanı yapmak istediğini açıkladı. Ramaswamy, Musk'ın liderlik yeteneklerini takdir ettiğini ve onunla çalışmak istediğini belirtti.

 • 26.08.2023 26 Ağu 16:03 ''Ayın öğretmeni'' seçilen öğretmenin 13 yaşındaki öğrencisi ile ilişkiye girdiği ortaya çıktı

  ''Ayın öğretmeni'' seçilen öğretmenin 13 yaşındaki öğrencisi ile ilişkiye girdiği ortaya çıktı Tennessee'deki bir lisede öğrencilerle kurduğu iyi ilişkiler nedeniyle ''ayın öğretmeni'' seçilen 28 yaşındaki geometri öğretmeni Casey McGrath, bir öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği ortaya çıktı. McGrath, görevden uzaklaştırıldı. 13 yaşındaki bir erkek öğrencisi ile defalarca cinsel ilişkiye girdiği belgelere geçti.

 • 25.08.2023 25 Ağu 12:47 Brezilyalı çiftin Beverly Hills'teki otel odasından 1,8 milyon dolarlık mücevher ve eşyaları çalındı

  Brezilyalı çiftin Beverly Hills'teki otel odasından 1,8 milyon dolarlık mücevher ve eşyaları çalındı ABD'nin California eyaletindeki Beverly Hills bölgesinde bulunan lüks otelde konaklayan Brezilyalı çiftin yaklaşık 1,8 milyon dolarlık mücevher, aksesuar, kıyafet ve saatleri çalındı. Çiftin kaldığı otel odasını boş bulan şüpheli, çalıntı eşyaları Miami'ye götürerek satmaya çalıştı. Zanlı, Uber yolculuklarındaki GPS verileri sayesinde yetkililer tarafından takip edildi ve Los Angeles Havalimanı'nda tutuklandı.

 • 24.08.2023 24 Ağu 21:59 Norveç, Rusya'ya geçiş yapan ren geyiklerini engellemek için sınırdaki çiti onaracak

  Norveç, Rusya'ya geçiş yapan ren geyiklerini engellemek için sınırdaki çiti onaracak Norveç, ren geyiklerinin Rusya'ya geçişini engellemek amacıyla sınırdaki çitin bozuk kısımlarını onaracağını açıkladı. Norveç Tarım Dairesi yetkilileri, Rusya'nın otlak kaybı nedeniyle Norveç'ten 2 defa tazminat talebinde bulunmasının ardından onarım kararı aldı. Sınırdaki köhne çitin bir kısmı değiştirilerek 1 Ekim'de tamamlanacak olan onarımın maliyeti 348 bin dolar olacak. Rusya, sınırı geçen ren geyikleri nedeniyle Norveç'ten toplamda 4,4 milyon dolar tazminat talep etti.

 • 24.08.2023 24 Ağu 10:18 Trump, Cumhuriyetçi Parti Münazarasına Katılmama Kararını Savundu

  Trump, Cumhuriyetçi Parti Münazarasına Katılmama Kararını Savundu Eski ABD Başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçi Parti'nin münazarasına katılmamasının doğru bir karar olduğunu belirterek, 2024 başkanlık seçimi anketlerinde fark attığı diğer adayların bu yarışta olmaması gerektiğini söyledi. Trump ayrıca, 2020 seçimlerinde hile olduğunu iddia ederek, Biden'ın sağlık sorunlarına dikkat çekti ve Rusya-Ukrayna savaşının bir an önce sona ermesi gerektiğini vurguladı.

 • 24.08.2023 24 Ağu 07:03 ABD'de Cumhuriyetçi Partinin başkan aday adayları canlı yayında karşı karşıya geldi

  ABD'de Cumhuriyetçi Partinin başkan aday adayları canlı yayında karşı karşıya geldi NEW ABD 2024 başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Partinin 8 aday adayı canlı yayında ilk münazaralarını gerçekleştirdi.

 • 23.08.2023 23 Ağu 18:28 Beneksiz Zürafa Tennessee'deki Hayvanat Bahçesinde Doğdu

  Beneksiz Zürafa Tennessee'deki Hayvanat Bahçesinde Doğdu ABD'nin Tennessee eyaletinin Limestone bölgesindeki Brights Hayvanat Bahçesi'nde nadir görülen beneksiz bir zürafa dünyaya geldi. Uzmanlar, yavrunun yaşayan tek düz renkli Somali zürafası olduğunu düşünüyor. Hayvanat bahçesi yetkilileri, yavrunun boyunun yaklaşık 182 santimetreye ulaştığını bildirdi. Beneksiz zürafanın hayvanat bahçesinde yaşamasının zürafaların korunmasına yardımcı olacağı belirtiliyor.

 • 22.08.2023 22 Ağu 18:17 ABD 2024 Başkanlık Seçimleri İçin Cumhuriyetçi Aday Adayları Belli Oldu

  ABD 2024 Başkanlık Seçimleri İçin Cumhuriyetçi Aday Adayları Belli Oldu Cumhuriyetçi Ulusal Komite (RNC), 2024 başkanlık seçimleri için düzenlenecek canlı televizyon programında yer alacak Cumhuriyetçi Parti aday adaylarının isimlerini açıkladı. Programda yer alacak adaylar arasında eski ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Florida Valisi Ron DeSantis, eski Güney Carolina Valisi Nikki Haley, Senatör Tim Scott ve diğer isimler bulunuyor. Eski Başkan Donald Trump ise münazaraya katılmayacağını duyurmuştu.

 • 15.08.2023 15 Ağu 11:22 ABD'de savcılık, Trump'a mahkemeye ifade vermesi için 25 Ağustos'a kadar süre tanıdı

  ABD'de savcılık, Trump'a mahkemeye ifade vermesi için 25 Ağustos'a kadar süre tanıdı ABD'de Fulton Bölge Savcısı Fani Willis, Georgia eyaletindeki 2020 Başkanlık Seçimi sonuçlarına müdahalede bulunduğu iddiasıyla hazırlanan iddianame kapsamında eski ABD Başkanı Donald Trump'a mahkemeye gelip ifade vermesi için 25 Ağustos'a kadar süre tanıdı.

 • 11.08.2023 11 Ağu 23:04 ABD vatandaşlarının İran'da serbest bırakılması için müzakereler devam ediyor

  ABD vatandaşlarının İran'da serbest bırakılması için müzakereler devam ediyor Beyaz Saray, İran'da tutuklu ABD vatandaşlarının tamamen serbest bırakılıp ülkeye dönmeleri için yürütülen müzakerelerin devam ettiğini belirtti. Ancak henüz bir anlaşmaya varılmadığı bildirildi. İran'da hapisten çıkarılıp ev hapsine alınan 5 ABD vatandaşıyla ilgili müzakerelerin aktif bir şekilde devam ettiği belirtilirken, nükleer programıyla ilgili müzakerelerin ise yürütülmediği ifade edildi. İran'ın Güney Kore'de dondurulan varlığının da 6 milyar dolar olduğu teyit edildi ve bu paranın kullanımıyla ilgili kısıtlamalar olacağı belirtildi.

 • 08.08.2023 08 Ağu 20:49 ABD'li Senatör Ukrayna'nın Rusya'ya karşı mücadelesini küçümsedi

  ABD'li Senatör Ukrayna'nın Rusya'ya karşı mücadelesini küçümsedi ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Tommy Tuberville, Ukrayna'nın Rusya'ya karşı mücadelesini küçümseyerek, Kiev'in savaşı kazanamayacağını savundu. Tuberville, Rusya'ya karşı mücadelede Ukrayna'yı fonlamanın anlamsız olduğunu belirtti ve bu durumu bir ortaokul takımının bir üniversite takımıyla oynamasına benzeterek, kazanamayacaklarını ifade etti. ABD Kongresinde bazı Cumhuriyetçiler, Ukrayna'ya gelecekte yapılacak yardımlar konusunda endişelerini dile getirirken, Joe Biden yönetimi ise Ukrayna'ya destek verileceği mesajını veriyor.

 • 31.07.2023 31 Tem 18:24 Netanyahu, İsrail'in iç işlerine karışmamaları gerektiğini söyledi

  Netanyahu, İsrail'in iç işlerine karışmamaları gerektiğini söyledi İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail Meclisinin, Yüksek Mahkemenin hükümet üzerindeki denetimini kaldıracak tartışmalı yasa tasarısını onaylamasıyla ilgili ABD ve diğer ülkelerin İsrail'in iç işlerine karışmaması gerektiğini söyledi. Netanyahu, Amerikan Fox News kanalına verdiği mülakatta, İsrail'deki yargı reformu ile ilgili uluslararası tepkileri değerlendirdi.

 • 25.07.2023 25 Tem 18:21 ABD Temsilciler Meclisi Başkanı, Biden'ın ailesi hakkındaki soruşturmanın görevden alma düzeyine çıkabileceğini söyledi

  ABD Temsilciler Meclisi Başkanı, Biden'ın ailesi hakkındaki soruşturmanın görevden alma düzeyine çıkabileceğini söyledi ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Kevin McCarthy, Başkan Joe Biden'ın ailesinin yabancı ticari faaliyetlerine ilişkin devam eden meclisteki Cumhuriyetçilerin soruşturmasının, 'görevden alma' soruşturması düzeyine çıkabileceğini söyledi. McCarthy, Biden ailesi hakkındaki iddiaları kanıtladıklarını savunarak, Kongre'ye gereken belge ve bilgilerin elde edilmesi için görevden alma soruşturması düzeyine yükseldiğini ifade etti. Beyaz Saray Sözcüsü ise iddiaların asılsız olduğunu savunarak, gerçek konulara odaklanılması gerektiğini belirtti.

 • 17.07.2023 17 Tem 11:51 İngiltere'de 450 Bin Yıllık Mamut Dişi Bulundu

  İngiltere'de 450 Bin Yıllık Mamut Dişi Bulundu İngiltere'nin kuzeyindeki Cambridgeshire bölgesinde 450 bin yıl öncesine ait iyi korunmuş mamut dişi bulundu. Paleontologlar, dişin 'Steppe' mamutuna ait olduğunu belirtti ve büyüklüğünü tahmin etti.

Advertisement