Nesli tükenme tehlikesi altındaki akbaba Kars'ta görüntülendi - Son Dakika
Genel

Nesli tükenme tehlikesi altındaki akbaba Kars'ta görüntülendi

Korunması için acil önlem alınması gereken canlılar listesinde üst sırada yer alan ve nesli tükenme tehlikesi altında bulunan Küçük Akbaba Kars'ta görüntülendi. Leşlerle beslendiği için 'doğanın çöpçüsü' olarak bilinen ve nesli tehdit altında olan Küçük Akbaba, Kars-Erzurum Karayolu Dikme Köyü bölgesinde yiyecek ararken kameralara yansıdı. Rengiyle dikkatleri üzerine çeken Küçük Akbaba, daha sonra Kars semalarında uçarak gözden kayboldu.

14.04.2024 08:28  Güncelleme: 08:28

Nesli tükenme tehlikesi altındaki akbaba Kars'ta görüntülendi

KARS - Korunması için acil önlem alınması gereken canlılar listesinde üst sırada yer alan ve nesli tükenme tehlikesi altında bulunan Küçük Akbaba Kars'ta görüntülendi.

Leşlerle beslendiği için 'doğanın çöpçüsü' olarak bilinen ve nesli tehdit altında olan Küçük Akbaba, Kars- Erzurum Karayolu Dikme Köyü bölgesinde yiyecek ararken kameralara yansıdı. Kars-Erzurum Karayolu Dikme köyü mevkiinde yol kenarında yiyecek ararken görüntülenen Küçük Akbaba, uzun süre yoldan geçen araçlara aldırış etmeden yiyecek aradı. Rengiyle dikkatleri üzerine çeken Küçük Akbaba, daha sonra Kars semalarında uçarak gözden kayboldu.

Nesli tükenme tehlikesi altındaki akbaba Kars\'ta görüntülendi
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Nesli tükenme tehlikesi altındaki akbaba Kars'ta görüntülendi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement