120 yaşındaki Fatma nineye ziyaret KAHRAMANMARAŞ - Son Dakika
Güncel

120 yaşındaki Fatma nineye ziyaret KAHRAMANMARAŞ

120 yaşındaki Fatma nineye ziyaret KAHRAMANMARAŞ

120 yaşındaki Fatma nineye ziyaret KAHRAMANMARAŞ

02.10.2013 22:05

120 yaşındaki Fatma nineye ziyaret - KAHRAMANMARAŞ

120 yaşındaki Fatma nineye ziyaret

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Türkoğlu Belediye Başkanı Mustafa Taşhan, ilçede yaşayan 120 yaşındaki Fatma Solmaz'ı evinde ziyaret etti.

Taşhan, Yaşlılar Günü dolayısıyla Fatih Mahallesi'ndeki evinde ziyaret ettiği 5 çocuk, 27 torun sahibi Fatma Solmaz ile sohbet etti.

Geçmiş ve gelecek arasında köprü olan yaşlıların milletin onuru ve gururu olduğunu belirten Taşhan, Başbakan Erdoğan'ın yaşlılar konusundaki hassasiyetini dile getirerek, "Onlara sahip çıkmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkmayan toplumlar medeniyeti asla yakalayamazlar. Ömürlerini devletine milletine hizmet ederek geçirmiş büyüklerimizi, bu dönemlerinde memnun etmek ve deneyimlerinden faydalanmak onların sağlık sorunlarıyla birebir ilgilenmek bizlerin görevidir" diye konuştu.

Yaşlılar için her türlü kolaylığın gösterilmesi ve ömürlerinin geri kalan kısmını huzurlu bir şekilde geçirmelerinin sağlanması gerektiğini ifade eden Taşhan, kamu ve özel tüm kuruluşların bu konuda hasssiyetle durması gerektiğini söyledi.

Taşhan, ailesinin isteği üzerine Solmaz'ın sağlık taramasından geçirileceğini de kaydetti.

-mustafa taşhan

-120 yaşındaki Fatma Solmaz

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 120 yaşındaki Fatma nineye ziyaret KAHRAMANMARAŞ - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement