81 İlde Trafik Denetimi: 5 Milyon 916 Bin TL Ceza Kesildi - Son Dakika
Güncel

81 İlde Trafik Denetimi: 5 Milyon 916 Bin TL Ceza Kesildi

Ülke çapında gerçekleştirilen trafik uygulamasında 183 bin 505 araç/sürücü kontrol edilirken ihlali tespit edilen 20 bin 151'ine 5 milyon 916 bin 594 TL ceza kesildi.

10.08.2017 09:16
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Ülke çapında gerçekleştirilen trafik uygulamasında 183 bin 505 araç/sürücü kontrol edilirken ihlali tespit edilen 20 bin 151'ine 5 milyon 916 bin 594 TL ceza kesildi. Uygulamada 3 bin 690 araç trafikten men edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından eş zamanlı olarak 81 il genelinde 8 bin 460 personelin katılımıyla "Türkiye Güvenli Trafik Denetimi" yapıldı. Ülke çapında dördüncü kez gerçekleştirilen denetimlerle trafik kazalarının en aza indirilmesi, sürücülerin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması ve denetim faaliyetleri yoluyla yol kullanıcıları üzerindeki algılanan yakalanma riski duygusunun arttırılması amaçlandı. Üç aşamalı olarak planlanan denetimlerin ilk aşaması 10.00 ile 12.00, ikinci aşaması 15.00 ile 17.00, üçüncü aşama ise 20.00 ile 22.00 saatleri arasında yapıldı.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz, Jandarma Genel Komutanlığı Trafik Daire Başkan Vekili Yarbay Mete Özcan ve ilgili Daire Başkanlarının Emniyet Genel Müdürlüğü Koordinasyon Merkezinden canlı olarak takip ettiği, 2 bin 731 kontrol noktasında gerçekleşen uygulamaya toplam 8 bin 460 personel (5 bin 645 polis, 2 bin 815 jandarma) ve 4 bin 273 ekip katıldı.

Uygulamada, 183 bin 505 araç/sürücü kontrol edilirken ihlali tespit edilen 20 bin 151'ine 5 milyon 916 bin 594 TL cezai işlem uygulandı ve eksikliği görülen 3 bin 690 araç trafikten men edildi. Ayrıca aranan 80 şahıs yakalanırken 5 çalıntı araç ele geçirildi ve 91 sürücü belgesine el konuldu.

Öne çıkan ihlaller; 3 bin 707'si araç muayene süresini geçirmek, 3 bin 588'i emniyet kemeri/koruyucu tertibat kullanmamak, kullanılır şekilde bulundurmamak, bin 506'sı zorunlu mali sorumluluk sigortası yaptırmamak, 709'u takograf bulundurmamak veya kullanmamak, 484'ü standart dışı plaka kullanmak ve 92'si alkol/uyuşturucu madde etkisinde araç kullanmak şeklinde oluştu.

(Caner Ünver - Musa Erdoğan/İHA)

81 İlde Trafik Denetimi: 5 Milyon 916 Bin TL Ceza Kesildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel 81 İlde Trafik Denetimi: 5 Milyon 916 Bin TL Ceza Kesildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Tokat'ta afet evleri için çalışmalar devam ediyor
  12:09 Tokat'ta afet evleri için çalışmalar devam ediyor

  Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Günebakan köyünde meydana gelen toprak kayması sonucu etkilenen konutlar ve iş yerleri için afet evlerinin yapılacağı alan ile ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Hatipoğlu, bölgedeki tahliye kararlarının hızlıca alındığını ve güvenlik tedbirlerinin alındığını belirtirken, afet konutlarının Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılacağını söyledi. Hak sahipliği listesinin askı süresinin sona ermesiyle birlikte vatandaşların yerleştirileceğini ifade eden Hatipoğlu, toprak kaymasının durumunu da yakından takip ettiklerini vurguladı.

 • Tekirdağ'da uyuşturucu ticareti yapan 9 şüpheli gözaltına alındı
  12:05 Tekirdağ'da uyuşturucu ticareti yapan 9 şüpheli gözaltına alındı

  Tekirdağ'ın Süleymanpaşa, Ergene ve Çerkezköy ilçelerinde düzenlenen operasyonlarda, uyuşturucu satıcılarına yönelik 9 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlarda, 1007 sentetik ecza hap, 100 gram esrar, 5 gram metamfetamin, 6 gram kokain ve uyuşturucu satışından elde edildiği değerlendirilen 12 bin 400 lira ele geçirildi. Gözaltına alınan şüphelilerin jandarmadaki işlemleri devam ediyor.

 • Hırsızların
  12:05 Hırsızların "pes" dedirten taktiği...Hırsızlık için önce çocuk yapıyorlar

  Bursa'da hırsızlar, hamile ya da küçük bebeği olanların cezaevine girmediğini bildikleri için hamile kadınları kullanarak hırsızlık yapıyor. 9 aylık hamile olan bir kadın, 500 bin liralık ziynet eşyası çaldıktan sonra serbest bırakıldı. Olayın ardından polis, ev sakinlerine tanımadıkları kişilere kapılarını açmamaları konusunda uyarıda bulundu.

 • Erzurum Büyükşehir Belediyesi Pazaryolu'nda Kültür Merkezi Açtı
  12:02 Erzurum Büyükşehir Belediyesi Pazaryolu'nda Kültür Merkezi Açtı

  Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Pazaryolu ilçesinde inşa edilen Kültür Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine yoğun ilgi gösterildi.

 • Alman Wittelsbach Hanedanı'nın kraliyet sarayı Münih Rezidansı ziyaretçilerini ağırlıyor
  12:01 Alman Wittelsbach Hanedanı'nın kraliyet sarayı Münih Rezidansı ziyaretçilerini ağırlıyor

  Alman Wittelsbach hanedanı hükümdarlarının kraliyet sarayı olan Münih Rezidansı, tarih meraklılarının dikkatini çeken bir turistik mekan. Sarayın odaları ve sanat koleksiyonları, Wittelsbach hanedanının seçici zevkine ve politik hırsına ışık tutuyor. 1385'te inşa edilen ve yıllar içinde genişletilen saray, 1918'de hanedanlık sona erene kadar kullanıldı. Bugün ise dev bir sanat müzesi olarak hizmet vermektedir. Sarayda Wittelsbach ailesinin koleksiyonundan birçok eser sergilenmektedir. Ayrıca Cuvillies Tiyatrosu'nda müzik performansları da düzenlenmektedir.

 • BM, Avrupa Komisyonu'nun UNRWA'ya 50 milyon euro tahsisini memnuniyetle karşıladı
  12:01 BM, Avrupa Komisyonu'nun UNRWA'ya 50 milyon euro tahsisini memnuniyetle karşıladı

  BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Avrupa Komisyonu'nun Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı'na (UNRWA) tahsis edeceği 50 milyon euroyu en kısa zamanda serbest bırakma kararını memnuniyetle karşıladığını söyledi. Bu karar, UNRWA'nın bölgedeki Filistinli mültecilere sağladığı hayati hizmetleri destekleyecektir.

 • Türkgözü Gümrük Kapısı'nda Tır Parkı Projesi
  12:01 Türkgözü Gümrük Kapısı'nda Tır Parkı Projesi

  Kafkaslara ve Asya'ya açılan Türkgözü Gümrük Kapısı'nda oluşan yoğunluğun önlenmesi amacıyla bölgeye tır parkı yapılacak. Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, Posof Kaymakamı Emrah Akduman ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Bilal Emin, tır parkı projesi hakkında incelemede bulundu. Proje ile ihracat yükü taşıyan araçlarda oluşan uzun tır kuyrukları ve beklemelerin önüne geçilerek sürücülerin yaşam kalitesi artırılacak.

 • Kars'ta Deprem Haftası etkinlikleri düzenlendi
  12:00 Kars'ta Deprem Haftası etkinlikleri düzenlendi

  Kars İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından düzenlenen Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlar bilgilendirildi. AFAD, Emniyet ve Jandarma tarafından kurulan stantlarda broşür dağıtımı ve bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Vatandaşlar, deprem anında yapılması gerekenler konusunda bilgilendirildi.

 • Sosyal Medyada Silah Paylaşımı Yapan İki Çocuk Gözaltına Alındı
  12:00 Sosyal Medyada Silah Paylaşımı Yapan İki Çocuk Gözaltına Alındı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya hesabından silah ile çekilmiş fotoğraf ve görüntülerini paylaşan 15 ve 16 yaşındaki iki çocuğu yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerin genel güvenliği tehlikeye sokma suçunu işlediği belirlendi. Bir çocuğun silahları arkadaşının babasına ait olduğu ortaya çıktı. Diğer çocuk ise kurusıkı tabanca ile havaya ateş açtığı görüntüleri paylaşmıştı. İlgili şahıslar hakkında adli işlem başlatıldı.

 • Çekmeköy Millet Bahçesi Açıldı
  11:59 Çekmeköy Millet Bahçesi Açıldı

  Çekmeköy Belediyesi'nin ilçeye kazandırdığı 100 dönümlük Çekmeköy Millet Bahçesi törenle hizmete açıldı. Bahçede sosyal tesisler, tabiat okulu, çocuk oyun alanları, spor alanları ve dinlenme cepleri gibi birçok aktivite alanı bulunuyor.

 • Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın Aylık Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi
  11:59 Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın Aylık Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

  Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın aylık meclis toplantısı, Meclis Başkanı Gökhan Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, ETSO'nun Ocak Ayı Mizan ve Bütçe İzleme Raporu görüşülerek onaylandı. Ayrıca, ETSO'nun 2023 Yılı kesin mizanı kabul edildi. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Kılıç, şubat ayı faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Meclis toplantısı, üyelerin dilek ve temennileriyle sona erdi.

 • Muş Belediyesi 2019-2024 Döneminin Son Toplantısını Gerçekleştirildi
  11:59 Muş Belediyesi 2019-2024 Döneminin Son Toplantısını Gerçekleştirildi

  Muş Belediyesi, 2019-2024 döneminin son Meclis Toplantısını, Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi. Tüm partilerin meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Asya, 2019-2024 döneminde şehrin inşası ve ihyasında önemli mesafeler katedildiğini vurguladı.


Advertisement