Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'ye yeni bir adalet sarayı kazandırılacağını açıkladı - Son Dakika
Güncel

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'ye yeni bir adalet sarayı kazandırılacağını açıkladı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece\'ye yeni bir adalet sarayı kazandırılacağını açıkladı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'de yeni bir adalet sarayı projesi hazırlandığını ve 2024 yılında tamamlanacağını belirtti. Ayrıca, Bartın'a da önemli eserler kazandırıldığını ve İstanbul'un kayıp yıllarının telafi edileceğini söyledi. Tunç, Büyükçekmece Belediyesi'nin 30 yıldır çözüm getirmediği sorunları çözeceklerini ve adalet sarayı projesinin yatırım programına alındığını ifade etti.

25.02.2024 17:38
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'de Adalet Sarayı için yeni bir proje hazırladıklarını belirterek, "2024 yılı yatırım programına aldık. O parçalı binalardan, üç ayrı yerden Büyükçekmece'yi kurtararak, çevre ilçelere de hizmet verebilecek büyük bir adliye sarayını Büyükçekmece'mize inşallah kazandıracağız." dedi.

Büyükçekmece Bartın Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nde hemşehri buluşmasına katılan Tunç, hükümet olarak Bartın'a çok önemli eserler kazandırdıklarını söyledi.

Bartın'da kamu binalarını yenilediklerini ifade eden Tunç, "Şimdi 400 yataklı yeni bir hastanemizin inşaatını tamamladık. İçinin tefrişatı yapılıyor. Her türlü ameliyatın yapılabileceği büyük bir sağlık kompleksini Bartın'a kazandırdık. Barajlarıyla, yollarıyla, tünelleriyle, üniversiteleriyle şehrimizi büyüttük. Sanayi alanını büyüttük, yeni fabrikalar kazandırdık. Fabrika inşaatları devam ediyor. Hedefimiz göç veren değil, göç alan, istihdamı, nüfusu artan iller arasına girmek. Sizler göç verdiği için buralara gelmek zorunda kaldınız." diye konuştu.

İstanbul'un da hizmet beklediğini dile getiren Tunç, 5 yıl aradan sonra Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum'un 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ni kazanmasıyla kentin kayıp yıllarını telafi edeceklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994'te İBB Başkanı seçildiğinde bu şehrin suyunun akmadığını, havasının solunamadığını anlatan Tunç, Erdoğan'ın bu kente yaptığı hizmetleri hatırlattı.

Geçtiğimiz 5 yılda algı çalışması dışında İstanbul'a değer katan bir şey yapılmadığını söyleyen Tunç, "Algı belediyeciliği değil, İstanbul'da artık gerçek belediyecilik, hizmet ve eser siyaseti zamanı. İnşallah bunu Murat Kurum başkanımızla gerçekleştireceğiz. Bundan hiç şüphemiz yok." dedi.

Büyükçekmece'nin sorunları

Büyükçekmece Belediyesini yöneten CHP'nin 30 yıldır bu ilçenin ihtiyaçlarına çözüm getirmediğini vurgulayan Tunç, AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan adayı Recep Erol'un seçimi kazanması halinde bu durumun değişeceğini bildirdi.

Üç parça halindeki Büyükçekmece Adliyesini tek yerde toplayacak bir adalet sarayı yapmayı planladıklarını aktaran Tunç, "Adalet Bakanlığı olarak Büyükçekmece'mize bir müjdemiz var. O da Büyükçekmece Adalet Sarayı. 2024 yılı yatırım programına aldık. O parçalı binalardan, üç ayrı yerden Büyükçekmece'yi kurtararak, çevre ilçelere de hizmet verebilecek büyük bir adliye sarayını Büyükçekmece'mize inşallah kazandıracağız. Yatırım programına alınmış durumda. Şimdi arsası da hazır, imar planı çalışmaları da yapıldı. İnşallah proje çalışmalarını da tamamladıktan sonra yapım ihalesini gerçekleştireceğiz." şeklinde konuştu.

Bakan Tunç, sözlerini şöyle tamamladı:

"İstikrarlı kalkınma hamleleriyle ülkemizi kalkındırmaya, enerjide, savunma sanayinde bağımsız olmaya devam edeceğiz. Milletimizin refahını artıracak projelere, politikalara devam edeceğiz inşallah. Alım gücünü arttıracak, enflasyonu yeniden tek haneli rakamlara düşürme politikamızı inşallah sürdüreceğiz ve gerçekleştireceğiz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Türkiye eksenini kurmaya devam edeceğiz. Dünyada adaleti, hakkaniyeti, mazlumun hakkını savunmaya devam edeceğiz. Türkiye'yi terörün her türlüsünden arındırdık, çocuklarımızın, gençlerimizin huzurlu bir gelecekte yaşaması için el birliğiyle çalışacağız."

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Büyükçekmece'ye yeni bir adalet sarayı kazandırılacağını açıkladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Çanakkale'de feci kaza kamerada: Kontrolden çıkan araç taklalar attı, 1 ölü
  10:15 Çanakkale'de feci kaza kamerada: Kontrolden çıkan araç taklalar attı, 1 ölü

  Sürücüsünün hayatını kaybettiği taklalar atan aracın kaza anı güvenlik kamerasına yansıdı. Çanakkale'de kontrolden çıkan araç taklalar atarak yol kenarına savruldu. Araç kullanılamaz hale gelirken, sürücüsü kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Kaza anı ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

 • (ANKARA) Yolcu eşyası ve ilaçlara uygulanan vergi oranı yükseltildi
  10:14 (ANKARA) Yolcu eşyası ve ilaçlara uygulanan vergi oranı yükseltildi

  Cumhurbaşkanı Kararı ile her bir yolcu için kıymeti 150 avroyu geçmeyen eşya ile kıymeti 1500 avroyu geçmeyen ilacın Avrupa Birliği ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda uygulanan yüzde 18 vergi oranı yüzde 20'ye yükseltildi.

 • Bursa'da istinat duvarı apartmanın üzerine çöktü, 2 kişi yaralandı
  10:13 Bursa'da istinat duvarı apartmanın üzerine çöktü, 2 kişi yaralandı

  Bursa'nın Gemlik ilçesinde yoğun yağışın etkisiyle bir istinat duvarı apartmanın üzerine çöktü. Olayda 2 kişi yaralandı ve 2 otomobil duvarın altında kaldı. İtfaiye, AFAD, sağlık ve polis ekipleri olay yerine sevk edildi. 2 bloktaki 36 dairede yaşayan vatandaşlar tahliye edildi.

 • İstanbul Valisi: Toprak kayması sonucu etkilenen evler boşaltıldı
  10:13 İstanbul Valisi: Toprak kayması sonucu etkilenen evler boşaltıldı

  İstanbul Valisi Davut Gül, Gaziosmanpaşa'da meydana gelen toprak kayması sonucu etkilenen evlerin boşaltıldığını ve ev sahipleri ile kiracıların ayrıntılarının belirlenerek kalıcı olarak evlerine yerleştirileceğini açıkladı. Vali Gül, toprak kaymasının yaşandığı bölgenin riskli alan olarak ilan edildiğini ve kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

 • CHP'li Belediye Başkanları Anıtkabir'i Ziyaret Etti
  10:12 CHP'li Belediye Başkanları Anıtkabir'i Ziyaret Etti

  CHP'li belediye başkanları ve il yöneticileri, Genel Başkan Özgür Özel'in başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti. Özel, Anıtkabir mozelesini çelenk koyup, saygı duruşunda bulunduktan sonra Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. İnönü'nün mezarını da ziyaret eden Özel, çelenk koydu.

 • Çin Halk Kurtuluş Ordusu Donanması 75. kuruluş yıldönümünü kutluyor
  10:09 Çin Halk Kurtuluş Ordusu Donanması 75. kuruluş yıldönümünü kutluyor

  Çin Halk Kurtuluş Ordusu Donanması, 75. kuruluş yıldönümünü kutlamak üzere bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Etkinlikler arasında ulusal bayrak çekme töreni, askeri müzik gösterisi ve temalı ışık gösterileri yer alıyor. Ayrıca donanma kışlaları ve gemileri halkın ziyaretine açık olacak. Ayrıca, donanma ile ilgili sanatsal eserlerden oluşan bir sergi düzenlenecek ve eğitim kampanyası yürütülecek.

 • Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün Anıtkabir'i Ziyaret Etti
  10:06 Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün Anıtkabir'i Ziyaret Etti

  Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 7'inci kez belediye başkanı seçilmesinin ardından Anıtkabir'i ziyaret etti. Akgün ve beraberindeki heyet, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Akgün, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak Cumhuriyet değerlerine olan inancını ifade etti.


Advertisement