Adam Cohen İstanbul Live Sahnesinde! - Son Dakika
Güncel

Adam Cohen İstanbul Live Sahnesinde!

Adam Cohen İstanbul Live Sahnesinde!

Cohen; 10 Aralık, Cumartesi akşamı sadece İstanbul Live sahnesinde!

28.11.2011 16:03

Yaşayan efsane Leonard Cohen'in oğlu Adam Cohen, "Like A Man" albümünün Avrupa tanıtım turnesi kapsamında ilk kez Türkiye'ye geliyor! Tek konserde Türk seyircisi ile buluşacak olan Cohen; 10 Aralık 2011, Cumartesi akşamı sadece İstanbul Live sahnesinde!

Damarlarında dolaşan müzikle iç içe büyüyen Adam Cohen; Joni Mitchell, Bob Dylan, Randy Newman ile Bob Marley'in stillerinden derinden etkilendi. Aralarında Bette Midler'ın da bulunduğu pek çok sanatçı için beste yapmasıyla dikkat çeken Cohen, Columbia Records'la anlaşma yaptı ve böylece müzik kariyeri başladı. Farklı müzisyenlerle çalışan sanatçı, daha sonra Kaliforniyalı rock grubu Low Millions'a katıldı. Birkaç hit parça ve turnenin ardınan Adam Cohen "gerçek müzik eğitiminin" son safhasını da tamamlamış olduğuna inanıp kendi başına yürüme kararı aldı. 2007 yılında Barselona'da sahneye kendi adıyla çıkıp hayatında ilk kez babasının klasikleşmiş parçalarından "Take This Waltz"u İspanyolca söylediğinde başarı kendiliğinden ve hemen geldi.

Like A Man" adlı ilk solo albümünün tamamında, babasına özgü alçak gönüllü samimi ve romantik tarzıyla dikkat çeken Cohen; babasının gölgesinden sıyrılıp kendi efsanesini yaratmanın ilk adımlarını attığı Avrupa Turnesi'nin Türkiye durağında, Istanbul Live sahnesinden seslenecek . Seyircisiyle yakın iletişim kurabileceği mekanlarda konser vermeyi tercih eden Adam Cohen; 10 Aralık 2011, Cumartesi akşamı İstanbul'da, Istanbul Live'da sahne alacak.

Deep Purple, Jethro Tull, Macy Gray, Slayer, Spyro Gyra, Nancy Sinatra, Gloria Gaynor, Page&Plant (Led Zeppelin), Ben Harper&the Innocent Criminals gibi dünyaca ünlü yüzlerce sanatçıyı ülkemize getiren, 1995'ten bu yana Uluslararası Eskişehir Festivali'nin organizasyonunu üstlenen Major Müzik Organizasyon – Eyüp İblağ'ın program yönetimini devraldığı Istanbul Live; yeni sezonda sadece iyi müzik yapan isimlere yer verme politikasıyla yola çıktı.

İstiklal Caddesi Ağa Camii'nin sokağında bulunan Istanbul Live'da gerçekleşen konserlerin kapı açılış saati 21:00. Konser biletleri Biletix'ten ve Istanbul Live'dan temin edilebilir.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Adam Cohen İstanbul Live Sahnesinde! - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement