Adına GSM Hattı Olmayan Kadına Bin 890 Liralık Fatura - Son Dakika
Güncel

Adına GSM Hattı Olmayan Kadına Bin 890 Liralık Fatura

Adına GSM Hattı Olmayan Kadına Bin 890 Liralık Fatura

Sivas'ta 20 yaşındaki Bahar Canpolat adına çıkartılan 14 GSM hattına bin 890 lira tutarındaki faturaları için gönderilen tebligatı görünce büyük bir şok yaşadı.

10.05.2016 11:28  Güncelleme: 12:46

Sivas'ın Suşehri ilçesinde yaşayan Bahar Canpolat, adına habersiz çıkarıldığı belirlenen 14 GSM hattına bin 890 lira tutarındaki faturaları için icra tebligatı gelmesinin hem şaşkınlığını hem de üzüntüsünü yaşıyor.

14 ADET FATURA ÇIKARTMIŞLAR

İlçe merkezinde yaşayan 20 yaşındaki kadın, bir süre önce kayınbabasının telefonuna gelen mesajın ardından e-devlet şifresiyle girdiği "www.turkiye.gov.tr" adresinden, başka kişi veya kişilerce haberi olmadan adına 14 adet faturalı GSM hattı çıkarıldığını öğrendi.

Kısa süre sonra Bursa 4. İcra Müdürlüğünden bu hatların borçlarına ilişkin adresine bin 890 liralık icra tebligatı gelmesinin şaşkınlığını yaşayan Canpolat, İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) şikayette bulundu.

İTİRAZ DİLEKÇESİ VERDİ

Hatların bilgisi dışında alındığını belirterek borcu kabul etmeyen Bahar Canpolat, Bursa 4. İcra Müdürlüğüne sunulmak üzere Suşehri İcra Müdürlüğüne itiraz dilekçesi verdi.

Canpolat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk kez kayınpederinin hediyesiyle geçen yıl mart ayında cep telefonu sahibi olduğunu söyledi.

"SUÇLULARIN BULUNMASINI İSTİYORUM"

Telefonda kayınpederinin üzerine kayıtlı kontörlü hattı kullandığını ve adına GSM hattı olmadığını dile getiren Bahar Canpolat, haberi olmadan üzerine 14 hat çıkarıldığını ve bin 890 lira borcu olduğunu öğrenince çok şaşırdığını ve korktuğunu anlattı. Canpolat, hatları kendisinin almadığını ve olayın bir an önce çözülmesini istediğini ifade ederek, "Bu olay bizleri çok üzdü. Suçluların bir an önce bulunmasını istiyorum." dedi.

BEBEK SEVİNCİNİ YAŞAYAMADILAR

Zekeriya Canpolat da gelini adına çıkarılan 14 faturalı hattın tamamının Ağustos 2015'ten sonra kullanıma açıldığını öğrendiklerini aktardı. Gelininin telefonuna ulaşılamayınca nisan ayında kendi üzerine kayıtlı diğer hatta gelen mesajın ardından ilgili operatör firmasının hukuk bürosuyla irtibata geçtiğini anlatan Canpolat, "Gelinimin adına faturalı hat açıldığını ve borcu olduğunu söylediler. Ben de gelinimin bugüne kadar hiç telefonu olmadığını söyledim. Bir tane kontörlü hattı olduğunu ve o hattı hediye olarak aldığımı söyledim. Bizim böyle hatlarımızın olmadığını söyledik ve sadece emniyete değil, BİMER'e de şikayet ettik. Sonuç bekliyoruz." diye konuştu.

"DEVLETİMİZDEN KONUNUN AYDINLATILMASINI İSTİYORUZ"

Zekeriya Canpolat, ilgili operatör firmasını aradıklarını ve herhangi bir sonuç alamadıklarını dile getirerek, "Gelinimin daha yeni bebeği oldu. Ailece bu sevinci yaşayamadık ve moralimiz çok bozuk. Bu hatlar nasıl çıkartıldı. Gelinimin kimlik bilgilerini nasıl ele geçirdiler, bilmiyoruz. Devletimizden bu konunun aydınlatılmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Faturalı hatların nerelerden alındığı konusunda kendilerine hiçbir bilgi verilmediğini de söyleyen Canpolat, gelininin kimlik bilgilerini ele geçiren kişilerin başka dolandırıcılık yöntemlerini kullanmalarından korktuklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adına GSM Hattı Olmayan Kadına Bin 890 Liralık Fatura - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement